Najnowsze

Najnowsze

Przemycili 5 tys. ludzi do Europy. Zatrzymani

Policje Francji, Grecji, Belgii i Wielkiej Brytanii dzięki wspólnej akcji aresztowały członków szajki, która w ciągu ostatnich 10 miesięcy przerzuciła nielegalnie z Afganistanu do Europy około 5 tysięcy osób.

Irański niszczyciel przekroczył Suez. Płynie do Syrii

Dwa okręty irańskie floty wojennej dostały pozwolenie Egiptu i przepłynęły Kanał Sueski, wpływając tym samym na Morze Śródziemne. Okręty płyną prawdopodobnie do wybrzeży Syrii, która już rok temu zgodziła się na przeprowadzenie wspólnych manewrów z Teheranem. Sytuację bacznie obserwuje Izrael, który podobne wydarzenie rok temu nazwał "prowokacją". Iran nie ma bowiem podpisanego układu morskiego z żadnym krajem regionu poza reżimem Baszara al-Asada.

Lekarze z Łodzi dali kobiecie nową twarz

Niemal całą nową twarz otrzymała od łódzkich lekarzy kobieta, która cierpiała na nowotwór. Wszystko dzięki przeszczepowi. W miejsce zniszczonych przez chorobę tkanek twarzy udało się specjalistom z kliniki Uniwersytetu Medycznego wszczepić te z uda pacjentki.

Chciał wysadzić Kapitol. FBI dało mu "lewą" bombę

Udający członków Al-Kaidy agenci FBI wyposażyli w kamizelkę z atrapą materiałów wybuchowych pochodzącego z Maroka mężczyznę, który gotów był dokonać samobójczego zamachu terrorystycznego na Kapitol. W piątek niedoszłego terrorystę zatrzymano.

"Tusk nie musi się przejmować sondażami"

- Mając wybory w tak dalekiej perspektywie premier nie musi się przejmować sondażami - stwierdziła w "Piaskiem po oczach" prof. Jadwiga Staniszkis. Socjolog skrytykowała też sposób wprowadzania reformy emerytalnej przez rząd. Według niej najbardziej skandaliczne w niej jest wydłużenie wieku emerytalnego kobiet i zrównanie go z wiekiem mężczyzn.

"Premier wycofał się rakiem"

Premier najpierw mówi o brutalnym szantażu ws. ACTA, a potem wycofuje się z tej umowy rakiem - stwierdził w "Faktach po Faktach" Zbigniew Kuźmiuk z PiS. Jego zdaniem, przyczyniły się do tego nie żadne konsultacje, tylko kompletna porażka wizerunkowa. Innego zdania był Adam Szejnfeld z PO. - Mamy państwo demokratyczne i władzę, która się wsłuchuje w opinię społeczną - stwierdził polityk Platformy.

419 bałwanów w godzinę. Nowy rekord

200 osób, mnóstwo śniegu, 25 kilogramów marchewki, tyle samo węgla i godzina, były potrzebne, by stworzyć 419 bałwanów, a tym samym pobić rekord Guinnessa w ich lepieniu. Udało się to mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem kontrolera z Polskich Rekordów i Osobliwości.

"Nie zostawia się towarzysza broni w potrzebie"

Nie zostawia się towarzysza broni w potrzebie - stwierdził w programie "Tak jest" gen. Roman Polko, były szef GROM-u, odnosząc się do znalezionego w Tatrach byłego żołnierza. I dodał, że zastanawia się dlaczego Włodzimierz N. został zostawiony samemu sobie. - Tego w Siłach Specjalnych nie powinno być. To skandal - stwierdził gen. Polko. Z kolei prof. Janusz Heitzman, kierownik kliniki psychiatrii sądowej powiedział, ze można bardzo poważnie brać pod uwagę, że Włodzimierz N. ma zespół stresu pourazowego.

Krasowski ma przeprosić Michnika

Były redaktor naczelny "Dziennika" Robert Krasowski ma przeprosić redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika - orzekł w piątek sąd. Michnik pozwał Krasowskiego m.in. za słowa pod swym adresem, że "jedną trzecią życia poświęcił obronie byłych ubeków". Wyrok nie jest prawomocny. Pełnomocnik Krasowskiego zapowiedział apelację.

Marzec pod znakiem Marsa. Zobaczysz jego powierzchnię

Najbliższe tygodnie będą świetnym czasem na obserwowanie Marsa. Wszystko dzięki jego korzystnemu ustawieniu, czyli tzw. opozycji, w której znajdzie się 3 marca. Choć odległość dzieląca nas od Czerwonej Planety wyniesie 100 mln kilometrów, będziemy w stanie dostrzec szczegóły na jego powierzchni.

Murdoch kontratakuje. Wyda "SoS"

Sposób na bunt na pokładzie? Więcej pracy. Ruper Murdoch - szef medialnego giganta News Corporation zapowiedział w piątek w Londynie wydanie nowego czasopisma - "Sun on Sunday". Ma ono wypełnić lukę powstałą po zamkniętym w ub. roku "News of the World". To sposób 80-letniego potentata na zażegnanie kryzysu w firmie, który wzbudziło niedawne zatrzymanie pięciu dziennikarzy brytyjskiego "The Sun". Policja oskarżyła ich o łapówkarstwo m.in. dzięki informacjom ujawnionym przez Murdocha.

Kościół odzyskał działkę w Poznaniu. Przełomowy wyrok?

Archidiecezja poznańska odzyska działkę zabraną jej w PRL, o którą spierała się z władzami Poznania. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację ratusza w tej sprawie. Wyrok ten może otworzyć nową drogę prawną do rewindykacji nieruchomości kościelnych, po tym jak działać przestała Komisja Majątkowa.

Palikot "ściągnął bucha" pod Sejmem. "To była marihuana"

Kilka tygodni temu w Sejmie skapitulował i wbrew swoim zapewnieniom zamiast jointa zapalił kadzidełko o zapachu marihuany. W piątek pod Sejmem się skusił i pociągnął ze skręta, który podsunęli mu zwolennicy legalizacji z organizacji Wolne Konopie. - To była marihuana - zapewnił w programie "Tak jest" Kamil Sipowicz, orędownik jej legalizacji.

Kto za Wulffa? "Nadszedł czas na kobietę"

Ta dymisja powinno była nastąpić już dawno. Afera wokół Christiana Wulffa jest ciężarem dla całego kraju i zaszkodziła urzędowi prezydenta, który powinien cieszyć się szacunkiem i autorytetem - oświadczyła w Berlinie przewodnicząca opozycyjnych wobec rządu Angeli Merkel Zielonych - Claudia Roth. Zdaniem części opozycji nowym prezydentem powinna zostać kobieta.

Model zębów Elvisa za 10 tys. funtów

Dentystyczna forma zębów Elvisa Presleya wraz z koronką trafiła na aukcję w brytyjskim Stockport. Wykonał ją w 1971 roku osobisty stomatolog "króla rock'n'rolla", gdy pękł mu ząb po uderzeniu w mikrofon podczas koncertu w Las Vegas. Pod młotek 25 lutego trafi też kosmyk włosów Presleya.

"Platforma traci w sondażach, to robi pozorowane ruchy"

- Można odnieść wrażenie, że to kolejny dowód na to, że premier polskiego rządu nie prowadzi samodzielnej polityki w imieniu Polski - tak Marek Kuchciński (PiS) ocenił piątkowe oświadczenie premiera Donalda Tuska ws. ACTA. Szef rządu powiedział, że stanowisko Polski było "nieprzemyślane". - Nie miałem racji - przyznał premier.

"ACTA jest już historią. O to nam chodziło"

"Nasze stanowisko ws. ACTA było nieprzemyślane, nie miałem racji" - przyznał dzisiaj na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Rząd wycofuje się z kontrowersyjnej umowy, a internauci, choć cieszą się, że Polska nie podpisze ACTA, w większości nie pozostawiają na nim suchej nitki. Czekamy na wasze komentarze.

Próba gigantycznego przekrętu. Fałszywe papiery za 6 bln dol.

Włoscy karabinierzy udaremnili próbę fałszerstwa na gigantyczną skalę. W Szwajcarii przechwycili trzy ciężarówki wypełnione podrobionymi amerykańskimi obligacjami o wręcz "kosmicznej" wartości 6 bilionów dolarów, czyli 13-krotności rocznego PKB Polski. Nie wyklucza się, że fałszerze chcieli je zaoferować rządowi jednego z krajów najbardziej cierpiących na kryzysie finansowym. Zatrzymano 8 osób.

"Oszczędzanie kosztem chorych jest nikczemnością"

- Oszczędzanie kosztem chorych, ciężko często chorych ludzi, przy tym biednych, jest nikczemnością tego rządu i tego premiera, czyli Donalda Tuska - oświadczył w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlatego - jak mówił - PiS domaga się przywrócenia starych cen leków, sprzed wejścia w życie nowej listy refundacyjnej.

Tusk o słowach Pawlaka: Może to przejęzyczenie

Może to przejęzyczenie - tak Donald Tusk skomentował wypowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka, że "nie bardzo wierzy w państwowe emerytury", więc oszczędza we własnym zakresie. Premier - jak powiedział - sam będzie miał tylko państwową emeryturę.

Pedofil molestował w rurze w aquaparku

37-letni mężczyzna, który na terenie aquaparku w Sopocie molestował 11-letnią dziewczynkę, został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

"Dobry krok na długiej drodze"

- Muszę przyznać, że mile mnie zaskoczył premier tym, że poszedł za naszą radą - tak na antenie TVN24 Katarzyna Szymielewicz z fundacji Panoptykon komentowała decyzję premiera Donalda Tuska, który zaproponował przywódcom partii należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim odrzucenie ACTA w kształcie wynegocjowanym przez Komisję Europejską. Mimo deklaracji premiera nie ustaje zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie ratyfikacji ACTA.

FSB u oligarchy. "Nie wiemy, o co chodzi"

Funkcjonariusze rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa przeszukali Narodowy Bank Rezerw w Moskwie kontrolowany przez oligarchę Aleksandra Lebiediewa - poinformował jego współpracownik Artiom Artiomow.

Dożywocie za śmiertelny zastrzyk dla żony

38-letni mieszkaniec Rzeszowa, oskarżony o otrucie żony, został skazany przez sąd na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna jest byłym ratownikiem medycznym. Wstrzyknął żonie czterokrotną dawkę leku usypiającego.

Polska już nie chce ACTA. "Nie miałem racji"

Premier Donald Tusk zaproponował przywódcom partii należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim odrzucenie ACTA w kształcie wynegocjowanym przez Komisję Europejską. - Nasze stanowisko ws. ACTA było nieprzemyślane, nie miałem racji - przyznał na konferencji prasowej szef rządu.

Chaplin był Francuzem czy Żydem? MI5 odtajniło akta

Legendarny aktor i reżyser, Charlie Chaplin, nie był Brytyjczykiem a Francuzem? Takie pytania stawiali sobie w latach 50. XX wieku agenci brytyjskiego kontrwywiadu, którzy po wydaleniu Chaplina z USA za rzekome kontakty z ruchem komunistycznym mieli dotrzeć na zlecenie Amerykanów do jego "prawdziwych korzeni". Amerykanie uważali bowiem, że artysta kłamał twierdząc, że urodził się w Londynie i może być też rosyjskim Żydem. Brytyjczycy badali jednak swoje ślady i - jeżeli w ogóle dochodzili do jakichś wniosków - były to wnioski inne od tych proponowanych przez służby zza oceanu.

Podpisanie ACTA to "wielkie nieporozumienie"

Rząd Słowenii wstrzymuje ratyfikację umowy ACTA. Minister edukacji Radovan Żerjav powiedział w piątek, że zamrożenie tego procesu nastąpi "tak szybko, jak to tylko możliwe", bo umowa ACTA to jego zdaniem "wielkie nieporozumienie".

Wysypisko wciąż płonie. Będą je gasić kilka dni

Kilka dni może potrwać gaszenie pożaru składowiska śmieci we wsi Studzianki k. Białegostoku - oceniają strażacy. Pali się na powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych, a składowisko ma 10 metrów wysokości. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Włodzimierz N. jedzie już do Warszawy

Z ponad godzinnym opóźnieniem Włodzimierz N. opuścił Szpital Powiatowy w Zakopanem i właśnie jest w drodze do warszawskiej placówki. Powodem opóźnienia był brak zgody władz szpitala na wydanie pacjenta załodze karetki. Zakopiańska jednostka tłumaczyła, że nie zostało jej przedstawione oficjalne upoważnienie.