Najnowsze

Najnowsze

Zaatakowali kościoły i meczety. Co najmniej 67 ofiar zamachu

Radykalni muzułmanie przeprowadzili serię ataków na posterunki policyjne, kościoły i meczety w mieście Damatru i jego rejonie na północnym wschodzie Nigerii. Co najmniej 67 osób straciło życie - poinformował przedstawiciel Czerwonego Krzyża. Do ataków przyznała się islamska organizacja Boko Haram.

"Ściął drzewo, spadł na dach i stanął w płomieniach"

"Honda uderzyła w stojącego Volkswagena, przeleciała przez posesję, ścięła drzewo, spadła na dach i stanęła w płomieniach" - relacjonuje Reporter 24 marekwarda, który był na miejscu poważnego wypadku, do którego doszło w Woli Zaradzyńskiej koło Pabianic (woj. łódzkie).

Modele z ziemniaków i tort ważący 120 kg

Od rana tłumy oblegają Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Część zwiedzających wzięła już udział w kuchennych eksperymentach, budując chociażby modele z ziemniaków. Ale to dopiero początek. Impreza z okazji 1. urodzin centrum potrwa do późnych godzin wieczornych.

Komorowski wśród myśliwych: Darz bór

Prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył w obchodach Hubertusa - święta myśliwych, leśników i jeźdźców, które zorganizowano w warszawskich Łazienkach. Dzień św. Huberta przypadł w tym roku 3 listopada.

"To kolejna kompromitacja Rosji i wyjątkowe podłe traktowanie"

- Władze Rosji winne są nam moralną satysfakcję, a kwestie finansowe są drugorzędne - mówią krewni polskich ofiar NKWD z 1940 r. W ten sposób odpowiedzieli na stanowisko Rosji, według którego nie powinna ona płacić odszkodowań za zbrodnię katyńską.

Opozycja żąda wyborów i nie chce koalicji

Żądanie natychmiastowych wyborów i odrzucenie udziału w rządzie koalicyjnym, którego utworzenie zaproponował premier Grecji - to stanowisko przywódcy głównej partii greckiej opozycji Antonisa Samarasa wyrażone po spotkaniu Jeorjosa Papandreu z prezydentem. - Negocjacje w sprawie nowego rządu koalicyjnego w Grecji rozpoczną się wkrótce - zapowiadał sam Papandreu w sobotę po południu.

"Nie pójdziemy na emeryturę, ryb łowić nie będziemy"

- Odwołaliśmy się od decyzji Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Zbigniew Ziobro w TVN24, ale przyznał, że ma świadomość tego, że to nic nie przyniesie. - Na siłę nic się nie da zrobić - stwierdził i dodał, że po decyzji o wykluczeniu on i jego sojusznicy nie zamierzają wycofać się z polityki. - Jesteśmy młodzi, ale już bardzo doświadczeni, w najlepszym wieku, kiedy już rozumiemy politykę, a jesteśmy jeszcze na tyle młodzi, że mamy siłę i chęci, żeby "wiosłować" - wtórował mu wyrzucony Jacek Kurski.

Piraci uwolnili Halifaxa

Piraci uwolnili tankowiec Halifax i jego załogę, którą uprowadzili w ubiegły weekend na wysokości delty Nigru - poinformowało Międzynarodowe Biuro Morskie. Tankowcem płynącym pod banderą maltańską zarządza grecka spółka Ancora Investment Trust.

Krew na ulicach, cywile zabici w Hims

Kolejny raz przelano krew na ulicach syryjskich miast. Tym razem w Hims, gdzie nie ustają protesty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. W sobotę rano podczas intensywnego ostrzału z broni maszynowej zginęło trzech cywilów - podało syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (OSDH).

Prezydent odznaczy załogę Boeinga

Bronisław Komorowski zaprosił na poniedziałek załogę Boeinga 767, który 1 listopada awaryjnie lądował na Okęciu - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Prezydent uhonoruje ich "odznaczeniami za pomyślną akcję awaryjnego lądowania".

Zamienił tramwaj w pułapkę na złodzieja

Dzielny motorniczy z Poznania zamienił wagon swojej "szesnastki" na pułapkę na złodziei. Zamknął w niej mężczyznę, który okradł współpasażera i nie wypuszczał go do czasu przyjazdu policji.

Poleci za trzy miesiące? "Jest poważna szansa"

Za około trzy miesiące Boeing 767, który we wtorek awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku Chopina, może wrócić do wykonywania rejsów w PLL LOT - poinformował w sobotę prezes spółki Marcin Piróg. Jak sprecyzował w rozmowie z tvn24.pl rzecznik LOT Leszek Chorzewski, wszystko na to wskazuje, ale na ostateczną decyzję trzeba poczekać kilka tygodni - do czasu zbadania konstrukcji maszyny. Na razie LOT planuje korzystać z takiej samej maszyny należącej do innej linii lotniczej.

Siedmioro zabitych, 51 rannych

Według ostatnich danych co najmniej siedem osób zginęło, a 51 zostało rannych w gigantycznym karambolu, do którego doszło na brytyjskiej autostradzie M5. Zabitych może być jednak więcej, bo jak podkreśla "Daily Mail", ludzie wciąż mogą być uwięzieni we wrakach "spalonych i nierozpoznawalnych pojazdów".

"Ziobryści"? "To etap przejściowy"

Nowe ugrupowanie stworzone przez wyrzuconych z PiS "ziobrystów" będzie krótkotrwałym epizodem na polskiej scenie politycznej - uważają przedstawiciele PO, SLD i Ruchu Palikota. Część z nich dodaje jednak, że poza przyczynienia się do rozpad PiS, nowe ugrupowanie może stworzyć podwalina dla nowej "sensownej prawicy".

Niewinni czarodzieje rządzą w ten weekend w stolicy

Jeszcze przez dwa dni w Warszawie będzie królował przełom lat 60 i 70. Przed nami finałowy weekend festiwalu "Niewinni czarodzieje" - w programie m.in. koncert Tymona Tymańskiego z zespołem Polish Yass Ensemble na barce koło mostu Śląsko-Dąbrowskiego, koncert "wielce warszawskiej formacji" Konie, silent disco, pokazy filmów Janusza Morgensterna i spektakl teatru Klancyk improwizującego pod Alibabki.

"Z tym, co myślą Kempa i Wróbel, sobie poradzimy"

- Mam nadzieję, że wczorajszą decyzją skutecznie skończyliśmy festiwal rozmów o PiS. To, o czym myślą posłanki Kempa, czy Wróbel to nie problem. Z tym sobie poradzimy - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński. - Wierzę w zdrowy rozsądek moich koleżanek i kolegów w tej kadencji i w tym parlamencie - dodał.

"Punskas" na razie nie wróci

Wójt gminy Puńsk (Podlaskie) wstrzymał przywrócenie polsko-litewskich tablic miejscowości, które w sierpniu zostały zniszczone przez wandali. Jak argumentuje, chce konsultacji ze wszystkimi środowiskami lokalnymi, bo obawia się, że tablice znów zostaną zamalowane. Jednak konsultacje w gminie miały już miejsce w 2010 roku, a po tegorocznych aktach wandalizmu rady gminy zadecydowała o przywróceniu tablic.

Największy wybuch na Słońcu od lat?

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu widokiem zorzy polarnej cieszyli się mieszkańcy południa Stanów Zjednoczonych, w ciągu następnych 14 dni zobaczyć ją może reszta świata. Za jej pojawienie odpowiadać będzie największa od lat plama na Słońcu, która może wyrzucić w kierunku Ziemi gigantyczny obłok plazmy.

"PiS grał w piłkę nożną, a nasi koledzy w futbol amerykański"

- Mam takie wrażenie, że od kilku tygodni PiS grał w piłkę nożną, a nasi koledzy w futbol amerykański. A polityka jest grą drużynową i albo się gra razem, albo nie - mówił w TVN24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki o wyrzuconych z partii Zbigniewie Ziobro, Jacku Kurskim i Tadeuszu Cymańskim. Za złamanie tej sportowej reguły uznał m.in. wypowiedzi polityków, które - jego zdaniem - odwracały uwagę opinii publicznej od "prawdziwych problemów".

7 oskarżonych ws. zabójstwa Benazir Bhutto

Dwóch wysokich rangą oficerów policji oraz pięciu talibów zostało oskarżonych w sprawie zabójstwa w 2007 r. ówczesnej premier Pakistanu Benazir Bhutto - poinformowała w sobotę prokuratura.

Czytał komunikaty w imieniu kpt. Wrony

"Proszę państwa, pan kapitan poinformował nas, że z przyczyn technicznych będziemy zmuszeni wykonać lądowanie awaryjne na lotnisku w Warszawie" - tak brzmiał pierwszy komunikat, jaki przeczytał Wojciech Winiarski, steward na pokładzie boeinga, który awaryjnie lądował na Okęciu. To on w imieniu kpt. Tadeusza Wrony czytał informacje pasażerom. - Śnić mi się nie śnią, bo ciągle jeszcze źle sypiam, ale pamiętam je wszystkie - mówił w TVN24.

Pies przeżył 40 godzin pod ziemią

Ponad 40 godzin spędził pod ziemią zakopany przez swego właściciela żywcem pies - donoszą włoskie media. Czworonoga uratowali policjanci po tym, jak otrzymali sygnał o rozpaczliwym skowycie dochodzącym spod ziemi.

Zatrzęsła się ziemia w Chile

Silne, liczące 5,8 stopni w skali Richtera, trzęsienie ziemi nawiedziło w sobotę Chile – informuje United States Geological Survey. Jak dotąd nie pojawiły się doniesienia o zniszczeniach.

Rekiny-cyklopy istnieją naprawdę

Badacze z Interdisciplinary Centre of Marine Sciences (CICIMAR) w meksykańskim La Paz potwierdzili, że znaleziony na początku roku jednooki płód rekina jest prawdziwy. To pierwsze naukowe potwierdzenie faktu, że takie ryby występują w środowisku naturalnym.

"Ścieżka cierpienia" muzycznego "antychrysta"

Trzydzieści obrazów a na nich ulubione tematy artysty - śmierć i seksualność człowieka. Mowa o wystawie Marilyna Mansona, która właśnie została otwarta w stolicy Meksyku. - Chciałem stworzyć coś inspirującego dla innych ludzi i to nie w hipisowski, humanitarny sposób - mówił na konferencji prasowej kontrowersyjny muzyk.

2,5 mln osób spełnia swój święty obowiązek

2,5 mln pielgrzymów przybyło do Mekki - najświętszego miasta w Islamie w ramach hadżdż, czyli pielgrzymki będącej piątym filarem islamu i obowiązkiem każdego muzułmanina. Modły rozpoczęły się już w piątek. W sobotę będą kontynuowane wokół wzgórza Arafat. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki jest Święto Ofiar - Kurban Bajram, obchodzone w niedzielę.

Przed ślubem odkryli, że są rodzeństwem

Poznali się na studiach i zakochali w sobie od pierwszego wejrzenia. Są ze sobą pięć lat, zaręczyli się i chcieli wziąć ślub. Jednak podczas przedślubnego spotkania z rodzicami okazało się, że są bratem i siostrą, a ich rodzice rozwiedli się, kiedy byli jeszcze dziećmi. Co więcej, jak podaje Daily Mail, parze z RPA za miesiąc urodzi się dziecko.

Błaszczak: Ręka została wyciągnięta - odrzucono ją

- Póty dzban wodę nosi, póki ucho się nie urwie, a panowie dolewali do niego wody w świetle kamer - skomentował wyrzucenie z Prawa i Sprawiedliwości "ziobrystów" szef klubu parlamentarnego tej partii - Mariusz Błaszczak. Jak argumentował, Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański prowadzili w mediach swoją kampanię, co świadczy o tym, że chcieli budować swoją partię.

Kolejne ofiary syryjskiego reżimu

Co najmniej 19 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w piątek w czasie tłumienia antyreżimowych demonstracji w Syrii. Protesty wybuchły po piątkowych modłach w wielu miastach.

Po powodzi przyszło tornado

Kilkanaście departamentów na południu Francji od środy boryka się z nawałnicami. Tylko w piątek w jednym z regionów spadło tyle deszczu, ile normalnie w ciągu roku, dlatego ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego. Na tym nie koniec - w departamencie Gard małe tornado powaliło drzewa i pozrywało dachy domów.