Najnowsze

Najnowsze

Dwa dni czekali na wylot z Teneryfy, wrócili dopiero w niedzielę. "Jesteśmy psychicznie wyczerpani"

Samolot miał wylecieć do Polski w czwartek wieczorem. Uległ jednak awarii. Historia powtórzyła się w piątek i sobotę. Turyści przyjeżdżali z bagażami na lotnisko i musieli wracać do hotelu. W niedzielę wreszcie wrócili z Teneryfy do Polski. - Baliśmy się wracać tym samolotem. Buntowaliśmy się. Trzy rodziny zresztą zostały i wrócą na własną rękę - mówili na lotnisku w Katowicach.

Jezioro Goczałkowickie, czyli śląskie morze ma 60 lat. "Raz wypito je do dna"

Jezioro Goczałkowickie to jeden z największych sztucznych akwenów w Polsce. Nazywane jest "śląskim morzem". Jest to zbiornik wody pitnej, ale też retencyjny i rekreacyjny. W ten weekend odbywały się tam regaty. Powstał w rekordowym czasie - siedmiu lat, przykrywając wodą kilka wsi z kościołem. Wielu ludzi do dzisiaj nie może się z tym pogodzić,. Trzecie pokolenie wywłaszczonych mieszkańców mówi o sobie wysiedleńcy, mają swój klub i spotykają się regularnie. W 1985 roku jezioro wypito z powodu suszy. Dzisiaj susza musiałaby trwać rok, żeby zobaczyć dno śląskiego morza.

Za kierownicą w poślizgu. Sprawdzamy nowy tor na Pomorzu

W Pszczółkach koło Tczewa powstał pierwszy w Polsce północnej profesjonalny ośrodek doszkalający technikę jazdy. Płyty poślizgowe, tor kartingowy i plac manewrowy, to tylko część z obiektów, które czekają na kierowców, chcących doskonalić swoje umiejętności za kierownicą.

Rosyjska flota dostanie nowe okręty wojenne do końca roku

W dniu święta rosyjskiej floty wojennej ogłoszono, że do końca tego roku do służby wejdzie 10 nowych okrętów wojennych. Agencja prasowa TASS podała natomiast, że Rosja będzie chciała odebrać elementy systemów komunikacyjnych zainstalowanych na francuskich mistralach, które ostatecznie nie popłynęły do rosyjskich portów. Źródła twierdzą, że Moskwa organizuje właśnie zespół wojskowych, którzy polecą do Francji z misją odebrania tych elementów.

Wybierają "7 Cudów Polski". O tytuł walczy skansen we Wdzydzach

Ekipa polskiej edycji magazynu "National Geographic" podróżuje po kraju w poszukiwaniu najciekawszych jego zakątków. W tym roku, podróżnicy zachwycili się skansenem na Wdzydzach Kiszewskich. Nominowano go do plebiscytu "7 Cudów Polski". Muzeum rywalizuje z 15 innymi miejscami.

"Przejazd jak rosyjska ruletka". Chcą ścieżki przy niebezpiecznej drodze

- Przejazd tą drogą jest jak gra w rosyjską ruletkę - mówili organizatorzy rowerowego protestu, którzy w sobotę pokonali trasę z Tylmanowej do Krościenka nad Dunajcem (woj. małopolskie). Rowerzyści chcieli zwrócić uwagę, że ta droga jest dla rowerzystów bardzo niebezpieczna. Pretekstem do manifestacji był wypadek Zbigniewa Ziemianka, który niedawno został tu potrącony przez ciężarówkę.

"Co kampania to SKOK-i". "To wygląda na piramidę"

- To wygląda na piramidę finansową - powiedział w programie "Ława polityków" w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki, odnosząc się do kwestii działania SKOK-ów. Dodał jednak, że nie chciałby powstania komisji śledczej w ich sprawie, bo ta "zawsze staje się narzędziem walki politycznej i niewiele wyjaśnia". Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości zarzucał z kolei Platformie Obywatelskiej upolitycznienie tematu.

Chrobry znów koronowany. Gniezno świętuje 990-lecie ceremonii

990 lat po koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski, wielkopolskie Gniezno wspomina czasy średniowiecznych monarchów. Lokalny teatr przygotował inscenizację legendarnej ceremonii. Aktorzy odegrali ją dokładnie w tym samym miejscu, w którym odbyła się w 1025 roku - przed katedrą. - To bardzo odpowiedzialne zadanie, powaga jest jak najbardziej zachowana - przekonuje Edward Gramont, reżyser i odtwórca roli króla.

Znaleziono ciała dwójki zaginionych na jeziorze Cichowo-Mórka

W niedzielę strażacy wyłowili ciała 68-letniego mężczyzny i 62-letniej kobiety, którzy w sobotę wieczorem wypadli z łódki na jeziorze Cichowo-Mórka (woj. wielkopolskie). Dwóm innym osobom udało się samodzielnie dotrzeć do brzegu. Pierwszą informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Trabantowy Sabat w Świętokrzyskiem

- Jest inny niż wszystkie auta – tak o trabancie mówią miłośnicy tego pojazdu. W weekend zjechali do województwa świętokrzyskiego, aby w kilku miejscowościach chwalić się ukochanymi samochodami. Trabantowy Sabat odbywa się już po raz trzeci, uczestniczy w nim ok. 50 kierowców z Polski i z Czech.

Człowiek, który otarł się o nieśmiertelność. Zabrakło stu kilometrów

Michael Collins zawsze powtarzał, że nie czuł się pokrzywdzony czy gorszy. Jego zadanie było równie ważne jak to Neila Armstronga i Buzza Aldrina. Nie ma go jednak na zdjęciach i nagraniach z pierwszego spaceru ludzi po Księżycu. Krążył wówczas sto kilometrów nad głowami kolegów, dbając o to, aby mieli jak bezpiecznie wrócić na Ziemię. Te sto kilometrów dzieliło go od unieśmiertelnienia w podręcznikach historii.

Turcja u progu wojny. Pokój między sojusznikami wisi na włosku

Agencja Reutera weszła w posiadanie zdjęć pokazujących skutki nalotu tureckiego lotnictwa na cele kurdyjskie w północnym Iraku. Na zdjęciach widać m.in. zniszczone budynki mieszkalne w wioskach położonych w górach i unoszący się nad nimi dym. W sobotni wieczór do premiera Turcji zadzwonił prezydent Kurdystanu, który zażądał zaprzestania akcji zbrojnej przeciwko Kurdom. Działania Ankary poparł jednak jeden z wysokich urzędników departamentu stanu USA. Może się to nie spodobać Kurdom, którzy jako jedyni prowadzą sprawną walkę przeciwko dżihadystom w Syrii i Iraku.

"Nawet leżenie na kanapie przed telewizorem może być czymś cudownym"

Wakacje na odpoczynek, a nie po to by "lansować się". Przekonywała do tego w rozmowie z TVN24 psycholog Adrianna Sobol. - Ciężko powiedzieć, że się spędziło wakacje nad Wisłą, chociaż też mogło być miło i sympatycznie. Lepiej powiedzieć, że się było na Mauritiusie - mówiła w programie "Wstajesz i weekend". Zwróciła uwagę, że wielu Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje tylko po to, by zaimponować innym, i w tym celu nawet zaciąga kredyty.

Młoda dziewczyna zdetonowała bombę. Zginęło 19 osób

Co najmniej 19 osób zginęło w sobotę w samobójczym zamachu na północy Kamerunu - poinformowały źródła wojskowe. Nikt nie przyznał się do tego ataku, ale przypuszcza się, że stoi za nim islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.

Zmarła po zatrzymaniu przez policję. Setki osób żegnały Sandrę Bland

Setki osób wzięły udział w sobotę w pogrzebie Sandry Bland, która zmarła w zeszłym tygodniu w celi teksańskiego aresztu. Czarnoskóra kobieta trafiła tam po zatrzymaniu w trakcie kontroli drogowej za drobne wykroczenie. Amerykańscy aktywiści twierdzą, że to kolejny przykład brutalności policji wobec przedstawicieli mniejszości etnicznych w USA.

Angela Merkel spadła z krzesła

Rzecznik niemieckiego rządu zdementował w nocy z soboty na niedzielę informację dziennika "Bild", że kanclerz Angela Merkel zasłabła i zsunęła się z krzesła podczas przerwy na kawę na festiwalu w Bayreuth.