Najnowsze

Najnowsze

Wybuch gazu w Śmiglu. "Mężczyzna ma poparzone praktycznie całe ciało"

W jednym z mieszkań domu wielorodzinnego w Śmiglu ( woj. wielkopolskie) wybuchł gaz. Ulatniał się z nieszczelnego przewodu łączącego butlę z kuchenką. Ranny został mężczyzna. - Na zewnątrz budynku wyniósł go sąsiad, poparzone ma praktycznie całe ciało - mówi rzecznik kościańskich strażaków.

Najpierw zmarł mąż, kilka godzin później żona. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Karetka zamiast do Kamionki Małej w powiecie limanowskim, pojechała do Kamionki w powiecie nowosądeckim. 58-latek, do którego byli wezwani ratownicy, zmarł. Kilka godzin później zmarła też żona mężczyzny, która z powodu "silnego stresu" trafiła do szpitala. Niewykluczone, że winę za tragiczną pomyłkę ponosi dyspozytor lub system, którym ten się posługiwał. Prokuratura w Limanowej wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwóch osób. Znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok małżeństwa.

Wybuch na granicy dwóch Korei. Są ranni

Dwaj południowokoreańscy żołnierze zostali ranni w wybuchu w ściśle strzeżonej strefie zdemilitaryzowanej rozdzielającej Koreę Północną i Koreę Południową. Eksplodowała najprawdopodobniej mina lądowa.

Rosyjski dziennik wysyła posłów Bundestagu na Krym. Niemiecki poseł: to nadużycie

"Zainspirowani ostatnią podróżą na Krym delegacji francuskich posłów, możliwość wizyty na półwyspie rozważają także członkowie frakcji niemieckiego Bundestagu z partii Lewica" - napisała rosyjska gazeta "Izwestija", cytując przedstawiciela ugrupowania Alexandra Neu'a. Ten z kolei w niemieckim radiu Deutsche Welle powiedział, że jego wypowiedź została źle zinterpretowana.

Kidawa-Błońska: listy regionów nie spełniły oczekiwań premier

- To, co przygotowały regiony, nie do końca spełniło oczekiwania pani premier i chyba nas wszystkich. Wydaje mi się, że propozycja, która zostanie złożona, pozytywnie zaskoczy nie tylko Platformę, ale także Polaków - powiedziała w "Sygnałach dnia" w Polskim Radiu marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która odniosła się do tworzonych list wyborczych Platformy Obywatelskiej. Na briefingu w Sejmie zapewniała zaś, że ostatecznie PO ułoży swoje listy "bardzo efektywnie".

"Burza i tajfun wokół list PO. My nie robimy takich błędów"

PO nie udało się uniknąć burzy wokół swoich list wyborczych. My nie robimy takich błędów, nasze listy będą bardzo dobrze sformułowane - mówił we "Wstajesz i wiesz" Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS. - Spekulacje w mediach nam nie pomagają, ale jesteśmy chyba jedyną partią, która w sposób bardzo otwarty i transparentny formułuje swoje listy wyborcze - stwierdził z kolei Marcin Kierwiński, szef sztabu PO.

Rebelianci nasilili ataki. Fiasko rozmów w Mińsku

W poniedziałek upłynął termin wycofania ciężkiego sprzętu z linii frontu w Donbasie i demilitaryzacji wioski Szyrokino pod Mariupolem. Uzgodnienia w tej sprawie zapadły podczas rozmowy telefonicznej przywódców tzw. czwórki normandzkiej - Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec - 23 lipca. Realizacją ustaleń miała zająć się trójstronna grupa kontaktowa w Mińsku. Grupa obradowała przez wiele godzin, ale efektów nie ma.

Bush uzbierał najwięcej na kampanię. To wystarczy?

Jeb Bush zabiegający o nominację republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku zebrał 120 mln dolarów - największą sumę w obozie republikańskim - pisze w poniedziałek "Time". Ale w sondażach prowadzi jego rywal Donald Trump - podał "Washington Post"

Mity i fakty o Hiroszimie i Nagasaki. 70 lat temu zaczęła się nowa era

70 rocznica zrzucenia bomb atomowych na japońskie miasta Hiroszimę i Nagasaki na pewno stanie się kolejną okazją do dyskusji o arsenałach jądrowych świata czy o perspektywach (albo raczej braku perspektyw) na rozbrojenie nuklearne. Apokaliptyczne skutki eksplozji atomowych latem 1945 r. powodują, że wspominanie losu Hiroszimy i Nagasaki staje się też, niestety, pretekstem do wielu przeinaczeń faktów, ideologizacji historii oraz do zwykłego pomieszania pojęć. Dzieje się tak ze szkodą dla dyskusji o broni jądrowej w ogóle i okolicznościach zakończenia II wojny światowej na Pacyfiku.

Jeszcze trudniej o prawo jazdy

Prawo jazdy jeszcze trudniejsze do zdobycia. Ma być drożej i trudniej, i to już od przyszłego roku. Szkoły przed kłopotami przestrzegają i zachęcają - zapisujcie się teraz i nie odkładajcie egzaminu, bo potem pożałujecie. Materiał z programu "Polska i Świat".

Podjazd za wysoki, brama za niska. Wóz za 700 tys. zł nie pasuje

Strażacy ochotnicy z Bierutowa na Dolnym Śląsku kontra konserwator zabytków i drogowcy. Chodzi o obniżenie podjazdu do remizy o kilkanaście centymetrów. Inaczej nowo zakupiony wóz strażacki nie mieści się w bramie i trzeba tracić cenne minuty na korzystanie z tej na tyłach budynku. Strażacy natrafili jednak na opór urzędników i "nic nie da się zrobić". Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Listy niezgody. Kandydaci PO jako "odgrzewane kotlety"

Listy wyborcze PO wywołały ostre starcia w partii. Jeden z działaczy interweniuje u samej góry i pisze list do premier Kopacz, a w nim dosadnie określa osoby startujące z regionu lubelskiego: "to stare odgrzewane kotlety". Niezadowolenie nie kryje też Iwona Śledzińska-Katarasińska, która nie znalazła się na liście w Łodzi, bo odmówiła startu z czwartego miejsca. Kto jakie ma pretensje i kto jak może jeszcze walczyć?

Jedzenie oddaj, zamiast je wyrzucać. Akcja w śmietnikach

Polacy rocznie marnują w swoich domach dwa miliony ton jedzenia, które z różnych powodów trafiają do śmietnika. W reakcji na to zjawisko na jednym ze szczecińskich osiedli pojawił się w śmietniku nietypowy regał. Można na niego odstawić nadającą się jeszcze do zjedzenia żywność, która komuś jeszcze może się przydać. Materiał "Polski i Świata".

Polski materiał zbawieniem dla alergików

Ta tkanina na pomoc alergikom, a wynaleźli ją polscy naukowcy. Ma skutecznie zatrzymywać roztocza i można z niej produkować specjalne pokrowce np. na pościel. Krajowy wynalazek na światową skalę.

Tonąca w długach gmina szuka pomocy u internautów

Zadłużona na 33 miliony złotych gmina Ostrowice stoi przed widmem zlikwidowania. Może zostać po prostu podzielona pomiędzy okoliczne gminy w województwie zachodniopomorskim. Lokalne władze starają się do tego nie dopuścić i tonąc chwytają się przysłowiowej brzytwy. Pomocy szukają w internecie. Materiał programu "Polska i Świat".