Co najmniej dwie osoby zginęły, a dziesiątki zostało rannych w gigantycznym karambolu, do którego doszło w Kalifornii. Przyczyną wypadku była gęsta mgła.
Jedna z największych stacji telewizyjnych w Rosji TV Centr (TVC) zanegowała w sobotę prawdę o mordzie katyńskim, dokonanym przez NKWD na polskich oficerach w 1940 roku.
- Są ludzie, którzy mają źle w głowie. Wciąż twierdzą, że konieczny jest rozbiór naszego kraju - mówił prezydent Władimir Putin, uczestniczący w obchodach Dnia Jedności Narodowej w Moskwie.
Aleksander Milinkiewicz, lider białoruskiej opozycji, został zatrzymany przez milicję pod zarzutem organizowania nielegalnej manifestacji, gdy w Mostach w obwodzie grodzieńskim rozmawiał z mieszkańcami miasta.
Do otwartego konfliktu doszło między Marokiem i Hiszpanią w związku z planowaną na jutro wizytą króla Juana Carlosa w Ceucie i Melilli na północnym wybrzeżu Afryki.
Spotkanie prezydenta Francji z prezydentem Czadu Idrissem Debym zaowocowało uwolnieniem trzech francuskich dziennikarzy i czterech hiszpańskich stewardess oskarżonych o próbę porwania 103 dzieci z sudańskiego Darfuru. Wraz z Nicolasem Sarkozym opuścili oni już Czad. W areszcie pozostaje wciąż dziewięcioro innych Europejczyków
Premier Pakistanu Shaukat Aziz powiedział dziś, iż planowane na styczeń przyszłego roku wybory parlamentarne mogą zostać odłożone nawet o dwanaście miesięcy w związku z wprowadzonym wczoraj stanem wyjątkowym.
"Katyń" Andrzeja Wajdy został odrzucony przez komisję selekcyjną festiwalu filmowego w Wenecji - ujawnił włoski dziennik "Il Sole-24 Ore". Zdaniem autora artykułu członkowie komisji festiwalowej musieli być "ślepi" na to "przepiękne arcydzieło".
Separatyści z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) uwolnili ośmiu tureckich żołnierzy porwanych w zeszłym miesiącu w trakcie walk przy granicy z Irakiem.
Wprowadzenie wczoraj przez prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa stanu wyjątkowego zostało nazwane przez tamtejsze gazety "kolejnym zamachem stanu". Zaś cały świat wyraził zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w Islamabadzie i wzywa do "powrotu na drogę demokracji".
Ponad milion ludzi odciętych od świata, tysiące bez dachu nad głową i kolejne ofiary - to skutki ulewnych deszczy i powodzi, jakie od kilku dni nawiedzają południowy Meksyk. Po spustoszonym przez żywioł stanie Tabasco o kolejnych ofiarach informują władze sąsiedniego Chiapas.
Nie na placu, ulicach, czy przed rządowymi gmachami - mieszkańcy Istambułu postanowili zaprotestować przeciwko terroryzmowi na morzu Marmara. Ponad 200 łódek i motorówek wypłynęło na wodę przyozdobionych hasłami ""Razem przeciwko terroryzmowi" i "Stop przemocy na świecie".
Władze zatrzymują kolejnych opozycjonistów, była premier Benazir Bhutto apeluje o przeciwstawienie się prezydentowi, a sędziowie i prawnicy zapowiadają, że od poniedziałku nie będą brali udziału w żadnych rozprawach - to reakcje na decyzję prezydenta Perveza Musharrafa o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.
Rosyjski rząd rozważa wprowadzenie nowych ograniczeń w działalności organizacji pozarządowych (NGO), aby uniemożliwić im współpracę z międzynarodowymi instytucjami demokratycznymi np. OBWE - alarmuje szefowa Moskiewskiej Grupy Helsińskiej.
Tysiące ludzi protestowały w stolicy Wenezueli Caracas przeciw planowanej przez prezydenta Hugo Chaveza reformie konstytucji, dzięki której mógłby się ubiegać o reelekcję, ile razy zechce.
Sukcesem zakończył się kolejny kosmiczny spacer amerykańskich astronautów. Załoga promu Discovery wyszła w otwartą przestrzeń kosmiczną, żeby naprawić uszkodzony panel baterii słonecznych, niezbędnych dla funkcjonowania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Ponad osiem tysięcy osób protestowało w Rydze przeciwko odwołaniu szefa urzędu antykorupcyjnego KNAB przez łotewski centro-prawicowy rząd. Przeciwników premiera Aigarsa Kalvitisa nie odstraszył nawet zimny wiatr i śnieg.
- Przysięgam Wam pomoc. Nie zostawimy Was samych i o to samo apeluję do świata. Pomóżcie! - mówił w dramatycznym apelu prezydent Meksyku Felipe Calderon. Trwa najgorsza katastrofa w historii Meksyku, a deszcz nie przestaje padać.
- Irak jest gotów aresztować przywódców kurdyjskiej partii PKK, którzy używają północnego Iraku jako bazy wypadowej przeciwko tureckim żołnierzom - oświadczył rzecznik rządu w Bagdadzie Ali al-Dabbagh podczas konferencji pokojowej w Stambule w sobotę.
Ciało polskiego żołnierza, plutonowego Andrzeja Filipka, który zginął w piątek rano w Iraku, wraca do kraju. - To był bardzo dobry, doświadczony żołnierz - mówił o nim jego dowódca płk Sławomir Wierzbieniec. Premier przyznał rodzinie zmarłego rentę.
- Domagamy się podwyżek płac, zrównania kwestii socjalnych i praw autorskich z sytuacją aktorów. Chcemy też prowizji od sprzedaży filmów - oświadczył związek scenarzystów amerykańskich. I zapowiedział na czwartek strajk.
Libijska grupa bojowników islamskich przyłączyła się do Al-Kaidy Osamy bin Ladena - poinformował w sobotę na islamskiej stronie internetowej jeden z głównych liderów Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri.
- Zespół amerykańskich ekspertów nuklearnych ma przybyć do północnokoreańskiego ośrodka nuklearnego Jongbjon, by w poniedziałek rozpocząć prace przy wygaszaniu znajdującego się tam reaktora - poinformował Christopher Hill, przewodzący negocjacjom z Koreańczykami.
Brytyjska policja i służby imigracyjne aresztowały Vinayagamoorthi Muralitharana, lepiej znanego jako pułkownik Karuna - przywódcę jednej z frakcji Tamilskich Tygrysów.
70 tys. ludzi domaga się na ulicach Tibilisi ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego. Demonstranci chcą nowych wyborów i władzy, która "służy ludowi", zarzucając Saakaszwilemu dyktatorskie zapędy i łamanie wolności obywatelskich.
Walcząca o prawa człowieka organizacja Amnesty International zaapelowała do wszystkich rządów, by nie wydalały do Rwandy osób podejrzanych o ludobójstwo w 1994 roku. Zdaniem AI nie mogą one liczyć tam na uczciwy proces.
Rządząca Birmą junta usuwa z kraju najwyższego rangą dyplomatę ONZ Charlesa Petrie. Decyzję tę ogłoszono zaledwie dzień przed powrotem Imbrahima Gambariego - specjalnego wysłannika Narodów Zjednoczonych.