Wpadł z 59 kg heroiny

59 kg heroiny o czarnorynkowej wartości 900 tys. euro próbował przemycić z Rumunii do Węgier kierowca tureckiej ciężarówki. Trefny towar odkryli funkcjonariusze rumuńskiej straży granicznej.

Królewskie DNA potwierdzi tożsamość carskiej rodziny

Dla potwierdzenia tożsamości znalezionych pod Jekaterynburgiem szczątków carskiej rodziny, przeprowadzona zostanie porównawcza analiza DNA spokrewnionych z nią przedstawicieli królewskich rodów Europy - poinformowała w środę rosyjska prokuratura. W Rosji zaczęły się już pierwsze uroczystości 90. rocznicy śmierci ostatniego cara Rosji, Mikołaja II.

Zapłaci 109 mln dolarów grzywny

109 milionów dolarów grzywny zapłaci były prezes koncernu Samsung za unikanie płacenia podatków. Li Kun-hi został skazany też na trzy lata więzienia w zawieszeniu, jednak oczyszczono go z poważniejszych zarzutów, jak choćby korupcji.

Zabił pięciu kolegów i popełnił samobójstwo

25-letni mężczyzna zastrzelił pięciu kolegów z pracy, a następnie popełnił samobójstwo w fabryce w amerykańskim stanie Kentucky. Policja ujawnia nowe wideo z kamer przemysłowych, które zarejestrowały to zdarzenie.

Pakistański lider Al-Kaidy zatrzymany

Pakistańska policja zatrzymała wysokiej rangi działacza Al-Kaidy. Pochodzący z Tanzanii Muhammad al-Misri jest ponoć głównym organizatorem zamachów terrorystycznych w Pakistanie.

Nadchodzi era Gwiezdnych Wojen

Już w 2009 roku laserowe działko, zdolne zniszczyć np. lecący pocisk moździerzowy, może ujrzeć światło dzienne. Amerykańska firma Raytheon właśnie kończy prace nad tym cudeńkiem. Laser ma zastąpić przestarzały i mało skuteczny system Phalanx (Falanga).

Obama nie jest lekiem na rasizm

Barack Obama, kandydat demokratów do Białego Domu, nie przyczynił się do złagodzenia problemów rasowych w USA - wynika z badania przeprowadzonego przez "New York Times" i telewizję CBS.

USA będą przy rozmowach z Iranem

Mimo że prezydent USA George Bush zalicza Iran do tzw. "osi zła", wysoki urzędnik jego administracji weźmie udział w planowanym na sobotę w Szwajcarii spotkaniu szefa dyplomacji UE Javiera Solany z głównym irańskim negocjatorem ds. nuklearnych Sajedem Dżalilim.

"Rosja jest coraz bardziej agresywna"

- Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niektórych wypowiedzi Rosjan w sprawie tarczy antyrakietowej - mówi szef federalnej Agencji ds. Obrony Antyrakietowej, gen. Henry Obering. Podkreśla, że te wypowiedzi "stają się coraz bardziej agresywne".

Legia Honorowa za rozwód

Sędzia Nicole Choubrac, która rozwiodła prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego z jego poprzednią żoną - Cecilią, otrzymała z jego rąk najwyższe francuskie odznaczenie - Legię Honorową.

Kaczyński przekona Czechów, Sarkozy - Irlandczyków

Lech Kaczyński przekona do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego czeskiego przywódcę Vaclava Klausa, a Nicolas Sarkozy zajmie się Irlandią. W Polsce powstanie fabryka Peugeot, a Unia przychylniej spojrzy na dostawy gazu z Azerbejdżanu - tak według informacji "Dziennika" ma wyglądać "wspólny plan" prezydentów Francji i Polski.

Berlin: Ewakuacja 12 tys. ludzi

Prawie 12 tysięcy osób ewakuowano we wtorek wieczorem z domów w jednej z dzielnic Berlina po znalezieniu ważącej 500 kilogramów bomby z czasów II wojny światowej - informuje PAP, powołując się na radio RBB.

Ambasador odwołany za "rzucanie uroku"

Utrata pracy z powodu czarów, to niecodzienność w dzisiejszych czasach. A jednak francuski ambasador na Madagaskarze stracił stanowisko właśnie z tego powodu. Zabobonny prezydent tego kraju, Marc Ravalomanana obawiał się, że dyplomata "rzuci na niego urok" - czytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika "Le Monde".

Parlament Europejski żegna Bronisława Geremka

Śmierć Bronisława Geremka odbiła się szerokim echem na całym świecie. Do uroczystego pożegnania polskiego polityka przyłączył się Parlament Europejski, gdzie wystawiono specjalną księgę kondolencyjną.

W lunaparku runęła karuzela

Poważny wypadek w szwedzkim lunaparku. W Goeteborgu runęła gondola "Tęcza". Rannych jest 30 osób. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Obama: wszystkie siły na Afganistan

- USA powinny użyć wszelkich narzędzi nacisku na Iran, by zapobiec uzyskaniu przez ten kraj broni atomowej – stwierdził Barack Obama. Demokratyczny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych chce natomiast zakończyć amerykańską misję w Iraku i przenieść siły do Afganistanu.

Bush: Porzućmy sztuczne harmonogramy

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush odrzucił ideę stworzenia "sztucznego" harmonogramu wycofania amerykańskich wojsk z Iraku. Opuszczenie terytorium kraju przez żołnierzy USA uzależnia od panującej na miejscu sytuacji.

Kajakiem na Biegun Północny

Niezwykłą wyprawę planuje brytyjski badacz i podróżnik Lewis Gordon Pugh. Jeszcze tego lata zamierza on dotrzeć na Biegun Północny... kajakiem. Chce w ten sposób zwrócić uwagę na niekorzystne zmiany klimatu.

Jak przesłuchują w Guantanamo

Po raz pierwszy w historii do publicznej wiadomości podano nagranie wideo z przesłuchania podejrzanego o terroryzm nastolatka w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie.

Gruzja z Ameryką ramię w ramię

Gruzińscy i amerykańscy żołnierze rozpoczęli we wtorek wspólne ćwiczenia. Władze gruzińskie zapewniły jednak, że manewry były planowane już od miesięcy i nie są związane z napięciem wokół Abchazji i Osetii Południowej - dwóch separatystycznych regionów Gruzji - poinformowała agencja Associated Press.

Stwórz flagę Iraku

Trochę kreatywności i zmysłu artystycznego wystarczy, by zostać autorem najważniejszego symbolu państwowego Iraku. W kraju tym właśnie ogłoszono konkurs na nową flagę narodową.

Dostali sms od papieża

150 tys. osób uczestniczyło w mszy otwierającej XXIII Światowe Dni Młodzieży. Zgromadzeni na portowym nabrzeżu Barangaroo w Sydney młodzi ludzie zostali powitani występem Aborygenów oraz... sms-em od papieża.

Rosja: USA naruszają bezpieczeństwo strategiczne

Prezydent Rosji zapowiedział "adekwatną" odpowiedź na instalację tarczy antyrakietowej w Europie. - Rosja nie akceptuje działań USA związanych z naruszeniem podstaw bezpieczeństwa strategicznego - powiedział Dimitrij Miedwiediew.

Chińczycy podbiją Księżyc?

Czy niebawem patrząc na powierzchnię Księżyca, zobaczymy zatkniętą czerwoną flagę Chin? Niewykluczone, Państwo Środka przymierza się bowiem do wysłania swoich astronautów na Srebrny Glob, i to przed Amerykanami.

Tony Blair boi się terrorystów?

Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii, a obecnie specjalny wysłannik Kwartetu Madryckiego nieoczekiwanie odwołał podróż do Strefy Gazy. Powód: otrzymane "realne groźby".

23 ofiary ataku bombowego w Iraku

W Bakubie dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze, zabijając 23 osoby i raniąc 68 innych - podają amerykańskie źródła w Iraku, cytowane przez agencję Reutera.

Belgia znów nie ma rządu

Belgia znów pogrąża się rządowym kryzysie: premier Yves Leterme na ręce króla Alberta II złożył dymisję swego gabinetu. Powodem jest fiasko rozmów pomiędzy tworzącymi koalicyjny rząd partiami w sprawie przyznania większej autonomii belgijskim regionom.

200 tysięcy kutrów zostało w portach

Ponad 200 tysięcy japońskich kutrów nie wyszło dziś z portów. A to w proteście przeciwko rosnącym cenom paliw. Do tej pory w Japonii nie było tak ogromnego strajku.