ONZ pogroziła Iranowi

Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła kolejną rezolucję wzywającą Iran do wstrzymania programu nuklearnego. Dotychczasowe rezolucje Iran ignorował.

Zobacz Polaków w "piekielnym" Czadzie

Służą w piekielnym, czterdziestostopniowym upale - polscy żołnierze w Czadzie. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uchodźcom z ogarniętego wojną domową sudańskiego Dafuru.

Piraci tanio "odstąpią" czołgi

Milion dolarów z niewielkim "haczykiem" - tylko tyle zażądali piraci za każdy z czołgów T-72, który wpadł w ich ręce. W sumie za ukraiński statek z ładunkiem m.in. 33 czołgów zażądali 35 milionów dolarów.

Kryzys spada na Watykan

Alarm dla budżetu Watykanu. "La Repubblica" powołuje się na dokument, który pełen jest obaw o "dziurę w papieskim budżecie". Są tam też wskazówki dla poszczególnych urzędów Kurii Rzymskiej, by były bardziej ostrożne w wydatkach i by nie przyjmowały nowych pracowników.

Pierwszy chiński spacer kosmiczny

Jeden z trzech chińskich astronautów, 42-letni Zhai Zhigang, opuścił w sobotę pojazd kosmiczny Shenzhou VII i wyszedł na pierwszy w historii Chin spacer kosmiczny.

Ekonomia Obamy, zagranica McCaina

- Debata prezydencka była bardzo wyrównana, jest remis - stwierdzili komentatorzy w TVN24. Podobnie ocenia się wystąpienia kandydatów w USA - Obama był lepszy z ekonomii, McCain w sprawach międzynarodowych. Jednak sondaż przeprowadzony po debacie wśród niezdecydowanych wyborców pokazuje, że wygrał Obama.

Pojedynek zakończony

Jak wyjść z kryzysu finansowego? Co zrobić z Irakiem, Afganistanem i Rosją? W Stanach Zjednoczonych zakończyła się pierwsza debata prezydencka John McCain - Barack Obama. Przeczytaj, o czym dyskutowali kandydaci.

"USA wyjdą z kryzysu silniejsze"

Według amerykańskiej sekretarz stanu Condoleezzy Rice, kryzys ekonomiczny w Stanach Zjednoczonych nie zwiastuje końca statusu USA, jako finansowej superpotęgi. Rice twierdzi, że przeciwnie - z obecnych zawirowań Stany Zjednoczone mogą wyjść wzmocnione.

Dary dla Gruzji utknęły w Polsce

Miały być wysłane na początku września, ale nie ma czym. Dlatego ponad 1,5 tony leków i materiałów medycznych, 350 kilogramów ubrań, oraz mnóstwo innych potrzebnych w Gruzji rzeczy nadal spoczywa w magazynach Caritasu. - Nie mamy transportu - tłumaczy tę sytuację wiceszef Caritasu o. Zdzisław Świniarski

Kryzys w USA opóźni tarczę w Czechach?

Kryzys finansowy w Stanach Zjednoczonych może opóźnić budowę elementów tarczy antyrakietowej na terenie Czech - prognozuje Czeski Minister Spraw Zagranicznych Karel Schwarzenberg w wywiadzie dla agencji Reuters. - Jeżeli wygra Obama, opóźnienie będzie bardziej prawdopodobne - dodaje.

Condoleezza Rice: Równowaga sił będzie zachowana

Zwiększenie potencjału nuklearnego przez Rosję, zadeklarowane w piątek przez prezydenta Dimitrija Miedwiediewa, nie wpłynie na stan równowagi sił - oświadczyła sekretarz stanu USA Condoleezza Rice. Szefowa amerykańskiej dyplomacji mówiła też o ewentualnych sankcjach wobec Korei i procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie.

OBWE zadowolone z Białorusi

OBWE wyraziło zadowolenie z "wysiłków" Mińska przed zaplanowanymi na niedzielę wyborami parlamentarnymi. Z kolei organizacja Reporterzy bez Granic (RSF) nie dostrzegła żadnej poprawy, jeśli chodzi o relacjonowanie wyborów przez białoruskie media.

Rosja będzie straszyć z kosmosu

Do 2020 roku Rosja wybuduje flotę nowych atomowych okrętów podwodnych i system obrony kosmicznej. Będzie służył nuklearnemu odstraszaniu. O wielkich planach poinformował w piątek prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Piraci zrabowali 33 czołgi

Na pokładzie porwanego w czwartek u wybrzeży Kenii statku "Faina" znajdowały się czołgi - poinformował minister obrony Ukrainy Jurij Jechanurow. Dodał, że transport był legalny i nie naruszał prawa międzynarodowego.

Fałszerze leków lepsi od narkotykowych bonzów

Produkcja fałszywych leków daje organizacjom przestępczym dochody rzędu 75 miliardów dolarów rocznie. To znacznie więcej niż handel narkotykami i to przy znacznie mniejszym ryzyku - oświadczył ekspert koncernu farmaceutycznego Pfizer International David Shore.

Talibowie uwolnili 118 porwanych

Talibowie uwolnili 118 robotników porwanych w niedzielę w zachodnim Afganistanie - poinformował ich przywódca mułła Bilal. Jego słowa potwierdził gubernator prowincji Farah, gdzie doszło do uprowadzenia.

"Nie było ludobójstwa w Osetii"

Nie było ludobójstwa w Osetii Południowej w sierpniu 2008 r., po wejściu gruzińskich wojsk do południowoosetyjskiej stolicy, Cchinwali - oświadczył szef delegacji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Luc Van den Brande po powrocie z Cchinwali.

McCain zmienia decyzję

Już w piątek starcie Johna McCaina z Barackiem Obamą, w pierwszej z debat prezydenckich w USA. Na Uniwersytecie w Missisipi kandydaci do Białego Domu dyskutować będą o polityce zagranicznej. Specjalnie na piątkową noc, TVN24 przygotowało studio wyborcze.

Fritzl wrócił do "piwnicy grozy"

Josef Fritzl znów zszedł do piwnicy swojego domu, gdzie przez 24 lata przetrzymywał swoje dzieci i wnuki. Tym razem towarzyszyła mu jednak policyjna obstawa. Śledczy próbowali ustalić czy drzwi do "podziemnej celi" dało się otworzyć od środka.

Moskwa będzie bronić Rosjan w Somalii

Rosjanie będą walczyć z piratami w rejonie Zatoki Adeńskiej. Na razie marynarka wyśle tam okręt patrolowy, ale Moskwa zamierza rozpocząć u wybrzeży Somalii regularne patrole. O całej sprawie poinformował rzecznik rosyjskiej marynarki wojennej, Igor Dygało.

Airbus wyleciał poza pas

Airbus tunezyjskich linii lotniczych ze 168 osobami na pokładzie wyleciał z pasa startowego na lotnisku w Dortmundzie. Rzecznik linii Nouvelair poinformował, że nikt nie został ranny.

Stalin, Hitler i Piłsudski rozdzieleni

Z budynku wileńskiej Poczty Głównej zniknęły koperty z portretami Stalina, Hitlera i Piłsudskiego, podpisane: "Wielcy organizatorzy ludobójstwa litewskiego". Ich pojawienie się w sprzedaży wywołało oburzenie Polaków.

Zobacz lot człowieka-rakiety

Miał lecieć w środę, potem w czwartek. Za każdym razem na drodze człowieka-rakiety stawała pogoda. Teraz nic podobnego już się nie zdarzyło. Yves Rossy dokonał historycznego wyczynu i na skrzydłach własnej konstrukcji, osiągając momentami prędkość 300 km/h, przeleciał nad kanałem La Manche.

Uwaga! Toksyczne buty z Chin

Prawie 2 miliony podrobionych, prawdopodobnie przez Chińczyków, butów skonfiskowała włoska Gwardia Finansowa we Florencji. Powodem nie była jednak walka z piractwem, lecz obawa przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla użytkowników butów.

Zatrzymania w samolocie Szukają jeszcze dwóch

Siły specjalne niemieckiej policji zatrzymały dwóch mężczyzn podejrzanych o działalność terrorystyczną. Operację przeprowadzono na pokładzie samolotu mającego lecieć do Amsterdamu.

Policja robi nalot, terroryści wysadzają tory

Sześć osób zginęło w piątek pakistańskim Pendżabie w katastrofie pociągu, który wykoleił się po eksplozji, podłożonej na torach, bomby. W tym samym czasie, podczas akcji policji w Karaczi, trzech muzułmańskich terrorystów wysadziło się w powietrze, zabijając przetrzymywanego zakładnika.

Izrael: Prośba o atak na Iran

Izrael chciał zbombardować na początku tego roku irańskie instalacje atomowe, ale spotkał się ze zdecydowaną odmową poparcia przez George'a W. Busha, informuje brytyjski "The Guardian".

Fińscy mordercy razem grali w zabijanie

Sprawca ubiegłotygodniowej masakry w fińskiej szkole i autor podobnej tragedii sprzed roku dobrze się znali - informuje "The Times". Dwaj mordercy grali razem w brutalną grę przez internet.

Polski autokar w rowie

Polski autokar wpadł do rowu po kolizji z mikrobusem w okręgu Tolna w południowych Węgrzech. Nikt z 40 pasażerów nie odniósł obrażeń, jedynie kierowca został lekko ranny.