W jednej ze szkół w Delhi w stanie Luizjana (USA) wprowadzono regulamin, który pozwala na sprawdzanie, czy uczennice są w ciąży. Nowe przepisy budzą wątpliwości organizacji American Civil Liberties Union, która zajmuje się ochroną praw obywatelskich.

Sąd w rosyjskim obwodzie archangielskim zgodził się na skrócenie wyroku dla Płatona Lebiediewa, byłego partnera biznesowego Michaiła Chodorkowskiego, co oznacza, że wyjdzie on z więzienia w marcu 2013 r., zamiast w 2016 roku - podało radio Echo Moskwy.

Wśród porwanych przez syryjskich rebeliantów Irańczyków są byli Strażnicy Rewolucji, przyznał Teheran. Porywacze od początku twierdzili, że w ich rękach nie znaleźli się zwykli irańscy pielgrzymi, ale członkowie sił zbrojnych głównego sojusznika reżimu w Damaszku.

Broń, zapas amunicji oraz kilka noży - z takim ekwipunkiem wybrał się na pokaz filmu najnowszej części przygód Batmana 31-letni mieszkaniec Westlake w stanie Ohio. Jak powiedział policji, wziął ze sobą ten arsenał, aby się bronić w razie ataku.

Pakistański Sąd Najwyższy zażądał w środę, by premier Raja Pervez Ashraf stawił się na przesłuchanie i wyjaśnił, czemu nie podporządkował się nakazowi sądu i nie wznowił postępowania wobec oskarżanego o korupcję prezydenta Asifa Alego Zardariego.

Nowojorska policja domagała się od Twittera ujawnienia danych jednego z użytkowników. Chodziło o groźby masakry podczas nowojorskiego przedstawienia, w którym występuje Mike Tyson. Twitter odmawiał jednak udostępnienia danych tłumacząc, że wpisy nie mają charakteru groźby.

Ropa się leje, są więc pieniądze. A jeśli są pieniądze, jest też praca. Nawet bardzo dużo pracy. Północna Dakota przeżywa rozkwit. Bogate złoża ropy sprawiają, że na daleką północ rusza coraz więcej Amerykanów. Żyją w prowizorycznych barakach, bo brakuje już mieszkań. Ale brak komfortu to nic, skoro można przebierać w ofertach pracy i zarobić trzy razy więcej niż w innych stanach. W czasach globalnego kryzysu - to bezcenne.

Bronisław Komorowski mówi: sami brońmy naszego nieba. I choć – wyjątkowo – polska scena polityczna jest w tej sprawie zjednoczona, to nie jest to takie proste. Chodzi o pieniądze, ale i technologie. Bez sojuszników więc ani rusz. Zresztą sama "polska tarcza antyrakietowa" miałaby być uzupełnieniem tarczy NATO. Choć są i takie komentarze – zwłaszcza w Rosji – że ruch Komorowskiego to wotum nieufności dla antyrakietowej współpracy z USA.

Za 10 dni pierwszą w historii wizytę w Polsce złoży patriarcha Moskwy i Wszechrusi - Cyryl. Najważniejszym punktem ma być podpisanie przez hierarchów obu kościołów apelu o pojednanie. Skojarzenia z apelem polskich biskupów do niemieckich z lat 60-tych jak najbardziej na miejscu. Pytanie, czy waga dokumentu i jego skutki też będą podobne.

Ponad 20 islamskich bojowników zginęło w nalotach dokonanych przez egipskie lotnictwo na Synaju, przy granicy z Izraelem - podał dziennik "Al-Ahram" na stronie internetowej. To odpowiedź na niedzielny atak, w którym śmierć poniosło 16 Egipcjan.

Hilary Clinton podróżuje po Afryce. Sekretarz stanu USA spotkała się już z Nelsonem Mandelą, byłym prezydentem RPA i legendarnym bojownikiem w walce z apartheidem oraz odwiedziła najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy. Znalazła też czas na chwilę relaksu.

Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond w Kalifornii zdezorganizował we wtorek życie okolicznych mieszkańców, a tysiące z nich wezwano, by nie opuszczali budynków oraz szczelnie pozamykali okna i drzwi.