Peter Madoff, młodszy brat największego defraudanta w historii - Bernada Madoffa - przyznał się do współwiny w popełnianych przez niego przestępstwach. Zgodził się na to w zamian za wynegocjowaną przez jego prawników karę 10 lat więzienia. Wcześniej w piątek Peter został aresztowany przez FBI.

Szef rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksiej Miller poinformował, że Gazociąg Północny może połączyć Rosję i Wielką Brytanię. Mogłoby się tak stać dzięki jednej z dwóch dodatkowych nitek, których budowę rozważa konsorcjum Nord Stream.

Na kairskim placu Tahrir prezydent-elekt Egiptu Mohamed Mursi złożył symboliczną przysięgę. W wygłoszonym przemówieniu podkreślił zaś, że "nie ma żadnej władzy ponad władzą ludu".

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami twórca Wikileaks Julian Assange nie stawił się na komisariacie w Londynie, do czego wezwała go brytyjska policja. Oświadczył, że na razie pozostanie w ambasadzie Ekwadoru, gdzie szuka azylu przed ekstradycją do Szwecji.

Solidarny protest żydów, muzułmanów i katolików przeciwko zakazowi obrzezania dzieci z pobudek religijnych. Także niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle skrytykował wyrok sądu w Kolonii, uznający obrzezanie za karalne uszkodzenie ciała.

W czwartek w Izraelu wybrano "miss ocalonych z Holokaustu". W konkursie, który podzielił Izraelczyków, wzięło udział 14 kobiet. Każda z uczestniczek konkursu piękności dzieliła się z publicznością - licznie wypełniającą halę w Hajfie - swoimi wspomnieniami.

Tylko w czwartek w walkach sił rządowych z rebeliantami zginęło ponad 120 cywilów - poinformowało mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Tymczasem nad syryjska granicą, po zestrzeleniu należącego do Ankary samolotu F-4 Phantom, pojawiły się nowe tureckie baterie rakiet przeciwlotniczych.

Ciągnęła ją za włosy, szturchała, kopała i biła pięściami po twarzy. 13-letnia Kayleigh z miasta Tielt w Belgii padła ofiarą swojej koleżanki ze szkoły. Nagranie, na którym widać, jak dziewczynka jest prześladowana zostało opublikowane na portalu YouTube. Policja już wszczęła śledztwo, a dyrektor szkoły zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec prześladowczyni.

Szczyt Unii Europejskiej podjął decyzje nie do pomyślenia jeszcze kilka miesięcy temu - powiedział na konferencji po spotkaniu przywódców zadowolony szef KE Jose Barroso. Wspieramy kraje (Włochy i Hiszpanię), ale stawiamy warunki - zastrzegł przewodniczący RE Herman Van Rompuy.

Sąd apelacyjny w Tbilisi odrzucił apelację opozycyjnego miliardera Bidziny Iwaniszwilego, który domagał się przywrócenia mu obywatelstwa gruzińskiego, którego został pozbawiony po tym, jak zaczął karierę polityczną w 2011 roku - podały źródła sądowe.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poszła na szczycie w Brukseli na duże ustępstwa wobec Hiszpanii i Włoch. Ale w zamian za pomoc dla obu państw dostała nadzór nad bankami z udziałem EBC oraz zabezpieczenia uzależniające wsparcie od spełnienia określonych warunków.

Dostęp do strony internetowej agencji informacji biznesowych Bloomberg jest w Chinach zablokowany najprawdopodobniej w następstwie opublikowania tam w piątek materiału o wielomilionowych aktywach finansowych członków rodziny wiceprezydenta Xi Jinpinga - podała AP.

Pełniący obowiązki ministra oświaty Rumunii rozwiązał komisję, która miała zbadać oskarżenia wobec premiera Victora Ponty o plagiat pracy doktorskiej. Dzień wcześniej szef rządu wyraził gotowość podania się do dymisji, jeśli zarzuty się potwierdzą.

Osiągnęliśmy w piątek ostateczne porozumienie ws. jednolitego patentu w UE - oświadczył na Twitterze szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Zgodę blokował spór między W.Brytanią, Francją i Niemcami o siedzibę sądu; teraz sąd będzie w każdym z tych krajów. W Brukseli trwa drugi dzień szczytu UE, poświęcony wzmacnianiu unii gospodarczej i walutowej i metodom przywrócenia wzrostu gospodarczego.

- Skoro żadna ze stron nie chce iść na ustępstwa, to aktywizacja polsko-litewskiej współpracy politycznej "może zaczekać" - stwierdziła prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, po raz kolejny chłodno odnosząc się do relacji z Polską.

Rosyjska państwowa korporacja Russian Technologies prowadzi negocjacje z rządem Zimbabwe, dotyczące zakupu drugich największych na świecie złóż platyny. Walutą, którą Rosjanie chcą zapłacić za ten cenny metal, są wojskowe śmigłowce - twierdzi gazeta "Kommersant".