Biedny rybak z prowincji Fujian na wschodnim wybrzeżu Chin z dnia na dzień stał się milionerem, kiedy złowioną przez siebie rybę sprzedał za 3 mln juanów (ok. 1,56 mln zł). Jego "złotą rybką" był 80-kilogramowy osobnik z rzadkiego gatunku bahaba taipingensis.

W poniedziałek zmarł Males Zenawi, dotychczasowy premier Etiopii - poinformowała państwowa telewizja. Zenawi zmarł w szpitalu z powodu "nagłej infekcji".

Nurkowie odnaleźli ciało ministra spraw wewnętrznych Filipin Jesse Robredo, który w sobotę zginął w katastrofie lotniczej w pobliżu wyspy Masbate - poinformowały we wtorek filipińskie władze.

Dwaj rosyjscy kosmonauci z załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wyszli w poniedziałek w otwartą przestrzeń kosmiczną. Na pokład ISS powrócili bezpiecznie po ponad sześciu godzinach.

W mieście Gaziantep w południowej Turcji w pobliżu granicy z Syrią wybuchł samochód pułapka. Eksplozja była tak silna, iż na miejscu zginęło osiem osób, a ponad 50 zostało rannych.

Prezydent USA zagroził interwencją wojskową w Syrii, jeśli reżim prezydenta Baszara el-Asada użyje broni chemicznej przeciwko rebeliantom. Jak powiedział Barack Obama, za pretekst wystarczą nawet przygotowywania.

Prezydent Francji Francois Hollande powtórzył w poniedziałek, że w Syrii nie będzie politycznego rozwiązania bez ustąpienia Baszara el-Asada. Hollande spotkał się tego dnia w Paryżu z nowym międzynarodowym mediatorem w Syrii Lakhdarem Brahimim.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zaapelował w Helsinkach do tych, którzy komentują skazanie członkiń Pussy Riot, by "nie wyciągali pochopnych wniosków i nie urządzali histerii".

FBI badało sprawę wycieczki amerykańskich polityków do Izraela. W czasie kilkudniowej podróży członkowie Partii Republikańskiej mieli urządzić nad brzegiem Jeziora Tyberiadzkiego suto zakrapianą alkoholem imprezę - donosi portal politico.com. Potem spontanicznie rozebrali się i wskoczyli do wody.

W Gruzji trwają poszukiwania 24-letniej Anny Modzelewskiej, która zaginęła w górach w rejonie Mestii. Warunki pogodowe są trudne, z powodu ulewnych deszczów wylała rzeka, do której wpadła Polka. Do Tbilisi wraca druga uczestniczka wyprawy, której zapewniono opiekę konsularną - poinformowała w poniedziałek ambasada RP w Tbilisi.

Obserwatorzy ONZ w Syrii zaczęli opuszczać Damaszek. W niedzielę wygasł mandat ich misji, której celem było nadzorowanie rozejmu między stronami trwającego ponad rok konfliktu. Rozejm nigdy nie wszedł w życie.

Jeden z przywódców opozycji demokratycznej w Rosji, były mistrz świata w szachach Garri Kasparow, został przesłuchany przez policję w związku z zarzutem ugryzienia w rękę policjanta podczas protestu pod sądem w Moskwie. Za czyn ten, jeśli zarzuty zostaną postawione, grozi mu do pięciu lat łagru.