Zakończyła się akcja ratunkowa po dwóch silnych wstrząsach tektonicznych, które nawiedziły w sobotę rejon miasta Tebriz w północno-zachodnim Iranie. W wyniku kataklizmu zginęło 227 osób - poinformował w niedzielę minister spraw wewnętrznych Mustafa Mohammad Nadżar.

Dziennikarz syryjskiej państwowej agencji prasowej Sana został zastrzelony w sobotę wieczorem w swoim domu na przedmieściach Damaszku - podała w niedzielę agencja oraz obrońcy praw człowieka. To kolejny atak na proreżimowe media w ostatnim czasie.

Bojownicy powiązani z Al-Kaidą uwolnili w nocy z soboty na niedzielę saudyjskiego dyplomatę, uprowadzonego w marcu na południu Jemenu - poinformowało źródło plemienne, cytowane przez agencję Reutera.

Izraelskie wojsko rozpoczyna w niedzielę testowanie SMS-owego systemu ostrzegania ludności cywilnej przed atakami rakietowymi - podała agencja AFP. Ćwiczenia potrwają do czwartku.

Wolontariusze i odpowiednie służby niezwykle rygorystycznie przestrzegają podczas igrzysk w Londynie zasad bezpieczeństwa. Przekonała się o tym hiszpańska rodzina panująca. Królowa Zofia chciała pogratulować hiszpańskiemu zawodnikowi srebrnego medalu olimpijskiego, nie została do niego jednak dopuszczona, bo nie miała akredytacji.

Zawinił "czynnik ludzki" - tak brytyjska policja tłumaczy się z afery związanej z poszukiwaniem zwłok zamordowanej Tii Sharps. Policji mimo użycia psów tropiących udało się odkryć ciało nastolatki dopiero po czwartym przeszukaniu w domu babci. Kobieta i jej konkubent zostali zatrzymani pod zarzutem morderstwa.

W sobotę z Florydy w kierunku Kuby wypłynęła flotylla zorganizowana przez kubańskich uchodźców. Pokazem sztucznych ogni na granicy wód terytorialnych chcą wesprzeć kubańskich opozycjonistow domagających się swobodnego dostępu do internetu.

Cała Kanada pęka ze śmiechu po liście, jaki w tym tygodniu został wysłany przez pewnego policjanta z USA do jednej z gazet. Turysta odwiedzający sąsiedni kraj wraz z żoną opowiedział w nim w szczegółach o tym, jak "poczuł się niebezpiecznie", gdy rozdający ulotki mężczyźni próbowali go zaprosić na festiwal. Żałował, że nie miał broni, którą skonfiskowano mu na granicy.

52 osoby zginęły w Indiach w wypadku przepełnionego autobusu, który przechylił się na jednym z zakrętów i runął w 100-metrową przepaść. Kolejne 46 osób przebywa w szpitalach, trzy są w stanie krytycznym.

Jabłka w kawałkach używane w ciastkach w restauracjach McDonald's i Burger King oraz dostarczane do kilku dużych sieci spożywczych w USA, mają w sobie groźne bakterie listeriozy. Rozpoczęto wycofywanie owoców z rynku, ale ryzyko, że ktoś zachoruje jest. Pierwsza skażona partia wyjechała bowiem z magazynów 8 lipca.

Wazę, która najpewniej zawiera najstarsze chińskie wino, wydobyto z grobowca arystokraty z okresu zachodniej dynastii Zhou w prowincji Shaanxi. Według naukowców jest to prawdopodobnie legendarne wino "Qiti", pite podczas państwowych i religijnych ceremonii. Ma ok. 3000 lat.

Kandydat republikanów w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA, Mitt Romney ujawnił, że jego zastępcą w Białym Domu po ewentualnie wygranych wyborach będzie 42-letni Paul Ryan. Co ciekawe, ta decyzja ucieszyła zarówno republikanów, jak i demokratów. Oficjalnie Ryan zostanie zapowiedziany przez Romney'a w Norfolk, w Wirginii, na pokładzie lotniskowca USS Wisconsin.

Kirani James, pierwszy w historii medalista i od razu mistrz olimpijski pochodzący z małej, wyspiarskiej Grenady "nadał sens jej istnieniu" - powiedział premier kraju Tillman Thomas. James wygrał we wtorek bieg na 400 m i wielu wieszczy w nim następcę Michaela Johnsona.

Faared Zakaria, amerykański dziennikarz pracujący dla magazynu "Time" i mający autorski program w stacji CNN, został zawieszony przez obu pracodawców za plagiat. Zakaria przyznał się, że przepisał całe fragmenty tekstu jednej z dziennikarek "New Yorkera". Kara potrwa przynajmniej miesiąc.

Znów strzelanina w amerykańskiej bazie wojskowej w Afganistanie. Jej afgański pracownik zabił w piątkową noc trzech stacjonujących tam żołnierzy. Kilkanaście godzin wcześniej w podobnym ataku też zginęło trzech Amerykanów.