Jak podają organizatorzy, ulicami Paryża przeszło nawet milion ludzi protestujących legalizacji małżeństw osób tej samej płci i adopcji przez nie dzieci. Służby szacują na razie ich liczbę na 340 tys. Francuscy katolicy, muzułmanie i żydzi nieśli transparenty "Made in Mama i Tata" czy "rodzina to kobieta i mężczyzna". W marszu brali też udział przedstawiciele środowisk gejowskich. "Le Figaro" pisze o największej manifestacji od 30 lat.

Córki zmarłego ponad 20 lat temu niemieckiego aktora Klausa Kinskiego, Pola i Nastassja, oskarżają ojca o molestowanie seksualne i tyranizowanie całej rodziny. - Cieszę się, że ojciec już nie żyje - powiedziała Nastassja Kinski dziennikowi "Bild am Sonntag".

W hiszpańskim Bilbao zatrzymano poszukiwanego przez 23 lata Bogdana G., podejrzanego m.in. o zamordowanie dwóch członków gangu z Pruszkowa w 1990 roku - dowiedział się portal tvn24.pl. - Jak szybko to możliwe, rozpoczniemy proces ekstradycyjny - mówi nam rzecznik polskiej policji Mariusz Sokołowski.

W Indiach doszło do kolejnego brutalnego gwałtu zbiorowego na kobiecie. Sprawa szybko stała się głośna na cały kraj. Między innymi dlatego, że jej przebieg bardzo przypomina podobny tragiczny przypadek z New Delhi, który wywołał masowe protesty.

Już pierwszego dnia interwencji w Mali francuskie lotnictwo poniosło straty. Podczas ataku na konwój islamistów poważnie uszkodzone zostały dwa lekkie śmigłowce Gazelle. Pilot jednej z maszyn został postrzelony i wykrwawił się przed dotarciem do szpitala.

Francuscy komandosi, którzy próbowali w piątkowy wieczór odbić z rąk somalijskich islamistów swojego agenta, ponieśli porażkę. Denis Allex "mógł zginąć" - przyznał prezydent Francois Hollande w sobotni wieczór. W akcji odbicia zakładnika zginął komandos, a drugi jest ranny - twierdzą miejscowi islamiści.

Niewidoma nastolatka Natalia Pisarenko wystąpiła z publicznym apelem do prezydenta Władimira Putina o cofnięcie zakazu adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów. Na swoim blogu stwierdziła, że dzieci takie jak ona "w Rosji wciąż są osobami z nieznanymi chorobami" i tylko na Zachodzie znajdują się rodziny skłonne do adoptowania niepełnosprawnych dzieci oraz techniki leczenia, które umożliwiają poprawę ich życia.

Mamy karmiące piersią nie mają łatwo w Kostaryce. Choć w kraju nie obowiązuje zakaz publicznego karmienia dzieci, to na każdym kroku spotykają się one z dyskryminacją ze strony mężczyzn. Gdy pewien ochroniarz w centrum handlowym nakazał pewnej mamie przerwanie karmienia, kilkadziesiąt kobiet w odpowiedzi zorganizowało tam masową demonstrację połączoną z prezentacją.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w najbliższych dniach może wszcząć śledztwo przeciwko byłemu ministrowi obrony Anatolijowi Sierdiukowowi, zamieszanemu w aferę korupcyjną w resorcie obrony - poinformował w sobotę dziennik "Kommiersant".

Wybitny rosyjski prawnik i obrońca praw człowieka Jurij Szmidt, który przez lata bronił m.in. Michaiła Chodorkowskiego, zmarł w Petersburgu w wieku 75 lat - poinformowało w sobotę radio Echo Moskwy. Szmidt od dłuższego czasu ciężko chorował. Jeszcze w 2010 roku mówił, że chce doczekać wyjścia Chodorkowskiego z więzienia.

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan zwrócił się w sobotę do prezydenta Francji Francois Hollande'a o wyjaśnienie, dlaczego francuski przywódca spotykał się z jedną z trzech kurdyjskich aktywistek, które zostały zastrzelone w tym tygodniu w Paryżu.

Fanów "Gwiezdnych wojen" są miliony, ale garstka z nich przeszła samych siebie. Do Białego Domu trafiła petycja od internautów, którzy zażądali wybudowania przez Pentagon gigantycznej stacji kosmicznej wzorowanej na tej z filmów George'a Lucasa. Administracja Baracka Obamy wystosowała oficjalną odpowiedź: "rząd USA nie popiera wysadzania planet", a "inwestycja jest zbyt droga".