Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan zwrócił się w sobotę do prezydenta Francji Francois Hollande'a o wyjaśnienie, dlaczego francuski przywódca spotykał się z jedną z trzech kurdyjskich aktywistek, które zostały zastrzelone w tym tygodniu w Paryżu.

Fanów "Gwiezdnych wojen" są miliony, ale garstka z nich przeszła samych siebie. Do Białego Domu trafiła petycja od internautów, którzy zażądali wybudowania przez Pentagon gigantycznej stacji kosmicznej wzorowanej na tej z filmów George'a Lucasa. Administracja Baracka Obamy wystosowała oficjalną odpowiedź: "rząd USA nie popiera wysadzania planet", a "inwestycja jest zbyt droga".

Zezwalanie parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci "czyni z nich towar". Taką opinię wyraził w sobotę przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia. W piątek Sąd Najwyższy Włoch zgodził się, by dziecko wychowywały dwie kobiety.

Co najmniej kilkudziesięciu islamistów zginęło w starciach podczas walk o miasto Konna w środkowej części Mali. Minister obrony Francji, której armia wspiera malijskie służby, poinformował także w sobotę, że francuski pilot śmigłowca został śmiertelnie ranny podczas ostrzału z powietrza. W Mali od piątku obowiązuje stan wyjątkowy w związku z ostatnimi atakami islamistów.

Polskie MSZ wyraziło w sobotę "głębokie zaniepokojenie" kryzysem w Mali. Warszawa opowiada się za współpracą międzynarodową na rzecz przywrócenia stabilności w tym afrykańskim kraju - podkreślił resort.

Dwóch czołowych producentów filmów porno w Kalifornii pozwało lokalne władze w Los Angeles protestując przeciwko nakazowi używania prezerwatyw przez aktorów filmów dla dorosłych. Według nich, nakaz narusza pierwszą poprawkę do amerykańskiej konstytucji.

Francuscy komandosi w nocy z piątku na sobotę zaatakowali z powietrza bazę islamskich bojowników w Bulomarer na południu Somalii - poinformowały somalijskie źródła wywiadowcze. Atak miał na celu odbicie francuskiego zakładnika. Jak podała agencja AFP, akcja się nie powiodła, mężczyzna nie żyje.

- Możemy przyspieszyć w tym roku przekazywanie Afgańczykom zadań ochrony bezpieczeństwa ich kraju i wycofywanie z Afganistanu wojsk USA - powiedział w piątek prezydent Barack Obama po spotkaniu z afgańskim prezydentem Hamidem Karzajem.

Malijskie wojska, wspierane przez francuskie oddziały, odzyskały w piątek miasto Konna w centrum kraju, które w minionym tygodniu zajęli rebelianci - poinformowało malijskie ministerstwo obrony. Pentagon rozważa udzielenie rządowi Mali pomocy logistycznej.

Oskarżono ją o zamordowanie młodej córki swojego chlebodawcy. Proces był poszlakowy. Oskarżenie nie miało twardego dowodu winy. Pomimo tego, Rita Gorgonowa została w 1932 roku skazana. Jej proces należał do najgłośniejszych w okresie międzywojennym, żył nim cały kraj, podobnie jak dziś żyje nadchodzącym procesem Katarzyny W. Podobieństw jest więcej.

Premier na urlopie, wicepremier zajęty. Bez polskich polityków na Cyprze odbył się nadzwyczajny szczyt liderów Europejskiej Partii Ludowej - informuje magazyn "Polska i Świat" w TVN24. Wśród poruszonych tam tematów znalazł się przyszły europejski budżet oraz wybory do europarlamentu w 2014 roku.

Grypa atakuje nie tylko w Polsce, ale także za oceanem. Epidemia objęła już 47 stanów. Choroba w tym sezonie pojawiła się wcześniej, niż co roku i ma groźniejszy przebieg. Wskutek zwiększonego popytu zaczęło już brakować szczepionek.

Proces Jamesa Holmesa, sprawcy lipcowej masakry w kinie Aurora, ruszy dopiero za dwa miesiące. Sąd w stanie Kolorado zgodził się w piątek na odroczenie terminu do 12 marca. Tego dnia Holmes ma zostać formalnie postawiony w stan oskarżenia i złożyć deklarację w sprawie winy.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w piątek wszczął postępowanie sprawdzające w sprawie oskarżeń o pedofilię, które wobec jednego z najpopularniejszych blogerów w Rosji Rustema Adagamowa publicznie sformułowała jego była żona Tatjana Delsal.

Władze Mali, gdzie wojska walczą z rebeliantami islamskimi, ogłosiły stan wyjątkowy na całym terytorium kraju. Zostały tam wysłane wojska francuskie, by pomóc tamtejszym siłom zbrojnym w powstrzymaniu rebelii islamistów - poinformował prezydent Francji Francois Hollande. Przybycie żołnierzy na miejsce potwierdzili przedstawiciele władz Mali i mieszkańcy.