Według brytyjskich mediów księżna Kate mogła wrócić do Londynu z wiejskiej posiadłości swoich rodziców w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire. Pierworodne dziecko księżnej i księcia Williama ma przyjść na świat w stolicy Wielkiej Brytanii.

Przed londyńskim szpitalem St Mary's w zachodniej części stolicy, gdzie ma przyjść na świat pierworodne dziecko księcia Williama i księżnej Kate, dyżur dziennikarzy z całego świata cały czas trwa. W piątek wieczorem naliczono ich ok. 200. - To oczekiwanie jest nudne jak krykiet - przyznaje wysłannik TVN24 Paweł Łukasik.

Nieznajomość prawa szkodzi, ale różnic kulturowych także. Młoda Norweżka zgwałcona w Dubaju trafiła do więzienia za seks pozamałżeński. Napastnikiem był kolega z pracy - Sudańczyk, ale po zgłoszeniu sprawy na policję to ofiara została pozbawiona paszportu i postawiona przed sądem. Wyrok zaskakuje nie mniej niż cała ta historia - 16 miesięcy więzienia. Jej rodzina błaga o pomoc, a my ostrzegamy i informujemy, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem w tamte strony.

Mołdawianka, która w w chwili katastrofy Costa Concordii była na mostku kapitańskim razem z Francesco Schettino, broni go jak lwica. Mówi, że prawda o przyczynach wypadku jest zupełnie inna niż w akcie oskarżenia. Tam z kolei napisano, że Schettino podpłynął wielkim wycieczkowcem zbyt blisko wyspy Gilio, bo chciał ją kobiecie pokazać. Ona sama przekonuje, że nic z kapitanem ją nie łączyło i że była pasażerem jak tysiące innych osób na statku.

Sędzia sądu federalnego zablokowała wniosek o upadłość miasta Detroit i poleciła szefowi sztabu kryzysowego w Detroit Kevynowi Orrowi jego wycofanie. Sędzia twierdzi, że wniosek jest niezgodny z prawem stanowym i konstytucją Stanów Zjednoczonych.

Czy Polska odgrodzi się od Białorusi stalową siatką w obawie przed epidemią wirusa wśród białoruskich świń? Choć taki pomysł się pojawił, eksperci są sceptyczni, a niektórzy twierdzą nawet, że płot miałby raczej powstrzymać nielegalnych imigrantów, a nie zwierzęta.

Maszyna marzeń znowu zawodzi. Dreamliner japońskich linii lotniczych musiał przerwać lot z Bostonu do Tokio. Przyczyna usterki na razie nie jest znana, wiadomo za to, że zeszłotygodniowy pożar na pokładzie etiopskiego dreamlinera na lotnisku w Londynie wybuchł przez akumulator. Choć, jak pamiętamy, Boeing przeprowadził już wymianę akumulatorów w tych maszynach.

Hamas odrzucił w piątek oświadczenie o możliwości wznowienia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych. Według ugrupowania, które zarządza Strefą Gazy, prezydent Mahmud Abbas nie ma prawa do reprezentowania Palestyńczyków.

Zdaniem Baracka Obamy, tragedia jaka spotkała Trayvona Martina, mogła przydarzyć się każdemu Afroamerykaninowi. - Ja mogłem być Trayvonem Martinem - powiedział prezydent USA po raz pierwszy odnosząc sie do wyrok sądu uniewinniający George'a Zimmermana, który zabił czarnoskórego nastolatka.