46 lat temu amerykańskie wojsko musiało się zmierzyć z jednym z najpoważniejszych wypadków z udziałem broni jądrowej. Na Grenlandii rozbił się bombowiec B-52 z czterema bombami termojądrowymi. Jednej z nich, rozbitej na drobne fragmenty, nie udało się odnaleźć. Spoczywa do dzisiaj pod lodami Grenlandii.

Około 5 tys. stronników antykremlowskiej opozycji przemaszerowało w niedzielę przez centrum Moskwy, domagając się uwolnienia więźniów politycznych w Rosji. Uczestnicy akcji wyrazili też poparcie dla ukraińskiej opozycji manifestującej na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

Na Majdanie Niepodległości w Kijowie zebrało się kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy ponownie uczestniczyli w wiecu skierowanym przeciwko prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. Witalij Kliczko i Arsenij Łucenko zapewnili, że postarają się o przejęcie większości głosów w parlamencie i przeforsują rezygnację z ustawy o amnestii dla więźniów, która nie spełnia oczekiwań opozycji. - Rząd zachowuje się jak somalijscy piraci - stwierdził Kliczko mówiąc, że władza traktuje zatrzymanych "zakładników".

Izraelski minister ds. strategicznych i służb specjalnych Juwal Szteinic oskarżył w niedzielę amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego o wywieranie presji na Tel Awiw ws. negocjacji pokojowych z Palestyńczykami. - Izrael nie może prowadzić negocjacji, na strategiczne dla bezpieczeństwa państwa tematy z pistoletem przystawionym do skroni - mówił przedstawiciel rządu w Tel Awiwie.

Sędzia Alessandro Nencini, który ogłosił wyrok 28 i 25 lat więzienia na Amandę Knox i jej chłopaka Raffaele Sollecito za zabójstwo w 2007 r. brytyjskiej studentki, powiedział w wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera", że skazanie wcześniej uniewinnionej pary było "emocjonalnie bardzo trudne".

Pewien angielski biznesmen przez ponad 20 lat był przekonany, że za 100 tys. funtów kupił obraz prekursora modernizmu Marca Chagalla. Teraz eksperci orzekli, że płótno jest sfałszowane. Mężczyzna chciał to potwierdzić wysyłając je do Paryża, do siedziby fundacji zajmującej się dziedzictwem malarza i ta - ku jego zdziwieniu - podtrzymała wyrok, jednocześnie orzekając, że obraz ma być spalony.

Rozłam w Bułgarskiej Partii Socjalistycznej (BSP) pogłębił się w sobotę po decyzji jej kierownictwa, by cofnąć zaufanie polityczne byłemu prezydentowi kraju Georgi Pyrwanowowi, który zapowiedział start z samodzielną listą w majowych wyborach do europarlamentu.

Tysiące osób uczestniczyło w sobotę w Madrycie w demonstracji przeciwko rządowemu projektowi ustawy, która ma zaostrzyć przepisy dotyczące aborcji. Uchwalona cztery lata temu ustawa zezwala na dokonywanie w Hiszpanii aborcji do 14. tygodnia ciąży.

Co najmniej 46 cywilów, w tym kobiety i dzieci, zginęło w sobotę w Aleppo na północy Syrii w nalocie przeprowadzonym przez lotnictwo sił rządowych - poinformowało w sobotę późnym wieczorem opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Co najmniej siedem osób, w tym amerykański fotoreporter, zostało rannych w sobotę na ruchliwym skrzyżowaniu w Bangkoku. Doszło do starć zwolenników i przeciwników rządu. W niedzielę rano czasu miejscowego w Tajlandii rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne.