Letta z pełnym poparciem parlamentu

Senat Włoch udzielił wotum zaufania rządowi centrolewicy i centroprawicy, kierowanemu przez Enrico Lettę. Podczas debaty w izbie wyższej szef rządu powiedział, że jego powołanie i wotum zaufania nie rozwiązują wielu poważnych problemów kraju.

Córka Tymoszenko: To krok do uwolnienia matki

"Pierwszym zwycięstwem" córka byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, Jewhenija, nazwała orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ws. jej matki. Sędziowie uznali aresztowanie opozycjonistki za bezprawne. Córka uważa orzeczenie za podstawę do uwolnienia matki.

Benedykt XVI wróci do Watykanu w czwartek

Papież-emeryt wraca do Watykanu. Jak oficjalnie już ogłosiła Stolica Apostolska, od czwartku Benedykt XVI będzie mieszkał w wyremontowanym budynku klasztornym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich.

Premier "potężny": Taka ludzka radość, że ktoś ma gorszy nastrój

Premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski znaleźli się na przygotowanej przez magazyn "Foreign Policy" liście 500 "najpotężniejszych ludzi na planecie". Są praktycznie jedynymi reprezentantami naszego regionu. - Jak sobie pomyślę o tych kilku osobach w Polsce, które są złe, że to nie one (zostały umieszczone na liście - red.), to się cieszę. Taka ludzka radość, że ktoś ma gorszy nastrój - komentował premier.

Najmłodszy władca w Europie złożył przysięgę. "Niech żyje król!"

Niech żyje król! - ogłosił zgromadzonemu na placu Dam w Amsterdamie tłumowi Holendrów królewski herold. Chwilę wcześniej w Nieuwe Kerk, czyli Nowym Kościele, Wilhelm Aleksander złożył przysięgę na konstytucję. Wilhelm Aleksander Orański, po abdykacji 75-letniej królowej Holandii Beatrycze, został najmłodszym władcą w Europie. W sobotę skończył 46 lat.

Zabójca pułkownika Budanowa skazany

Czeczen Jusup Temerchanow został uznany winnym zabójstwa rosyjskiego pułkownika Jurija Budanowa w 2011 roku. Budanow był pierwszym rosyjskim oficerem, którego skazano za zbrodnie wojenne w Czeczenii.

Spotkanie reporterki z "wirówką". Kilka razy mdlała

Południowokoreańskie lotnictwo wojskowe zaprosiło reporterkę CNN na pokład swojego najnowszego samolotu. Przed lotem zafundowano jej jednak test w tak zwanej "wirówce", w której piloci są poddawani na próbę wysokim przeciążeniom. Zanim zdała test, dwa razy zemdlała.

Amerykańskie wojsko używa chińskich satelitów. "Inaczej się nie dało"

Wojska USA są tak silnie nasycone różnymi urządzeniami komunikacyjnymi, że bez transmisji przez satelity miałyby poważne problemy z działaniem. Przepływ danych jest tak wielki, że brakuje odpowiednich dostępnych satelitów. Pentagon po cichu wynajął chińskie urządzenie Apstar-7, przez który będzie płynąć komunikacja z wojskami w Afryce.

Koniec rozejmu? Izraelski nalot na Strefę Gazy

Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na Strefę Gazy. Od wybuchu rakiety zginął jeden Palestyńczyk, a drugi został ranny. Oznaczać to może zerwanie rozejmu, który zakończył ośmiodniową wojnę w listopadzie.

"Zaatakował izraelskiego cywila na przystanku autobusowym"

Palestyńczyk zabił nożem lub, według innych źródeł, zastrzelił we wtorek rano izraelskiego osadnika na południe od Nablusu, na Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformowała izraelska policja. To pierwsze takie zabójstwo w tym regionie od 2011 roku.

Koniec ćwiczeń, które rozgrzały Półwysep Koreański do czerwoności

Wojska USA i Korei Południowej zakończyły wielkie dwumiesięczne ćwiczenia "Foal Eagle", które doprowadziły do wyjątkowego wzrostu napięcia na Półwyspie Koreańskim. Korea Północna twierdziła, że manewry są przykrywką przygotowań do agresji i reagowała na nie wojenną retoryką.

Jumbo Jet rozbił się w Afganistanie. Talibowie: To my

Amerykański samolot Boeing 747 w wersji transportowej rozbił się tuż po starcie z lotniska w Afganistanie. Zginęła cała załoga. Talibowie twierdzą, że to skutek ich działań, jednak NATO twierdzi, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Hollande oferuje ulgi podatkowe, by zachęcić biznes

Prezydent Francois Hollande zaproponował zmiany, który mają ożywić we Francji wzrost gospodarczy. Są wśród nich m.in. ulgi w podatku od zysków przy sprzedaży małych firm oraz inne kroki mające przyciągnąć przedsiębiorców, zniechęconych wysokimi podatkami.

Włoski rząd dostał wotum zaufania

Włoska Izba Deputowanych udzieliła w poniedziałek wotum zaufania rządowi Enrico Letty, utworzonemu przez centrolewicę i centroprawicę przy wsparciu formacji poprzedniego premiera Mario Montiego. Gabinet poparło 453 deputowanych, przeciwko było 153.

Ma 14 lat i wirusa HIV. Walczy o lepszy los chorych

Ma 14 lat i ma HIV. Została zarażona przez matkę narkomankę. Młoda Ukrainka walczy w swoim kraju o właściwą edukację seksualną, czyli o zdrowie życie bez zagrożeń. Trudna biografia i trudne wyzwanie. Bo pieniądze na profilaktykę są ciągle za małe. A statystyki chorych ciągle niepełne.

Pierwszy król od ponad wieku

To koniec pewnej ery w Holandii. Królowa Beatrycze abdykuje. Nie ma tu sensacji. A nawet pewna tradycja, że w zaawansowanym wieku monarchini ustępuje. Ale przełom mamy. Bo po królowej swoje urzędowanie zacznie król. A to nie zdarzyło się w Holandii przez ostatnie ponad sto lat.

Putin i Obama o współpracy specsłużb. USA pomogą ochronić igrzyska w Soczi

Prezydenci Władimir Putin i Barack Obama uzgodnili, że będą podtrzymywać bliskie kontakty pomiędzy służbami specjalnymi USA i Rosji oraz współpracować w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas igrzysk olimpijskich w Soczi - poinformował Kreml. Prezydenci przeprowadzili w poniedziałek rozmowę telefoniczną - już co najmniej drugą od zamachu w Bostonie 15 kwietnia.

Balerina w Polsce, rabusie w jej moskiewskim domu

Znów głośno o znanej tancerce Anastazji Wołoczkowej, ale tym razem z nie z jej winy. Kiedy przebywała na występach w Polsce, rabusie wdarli się do jej domu w Moskwie, związali służbę, zastraszyli córkę i ukradli sejfy.