- Mimo decyzji władz w Kijowie Ukraina nadal może podpisać umowę stowarzyszeniową z UE - powiedziała w Wilnie kanclerz Niemiec Angela Merkel. W stolicy Litwy rozpoczął się oficjalnie szczyt Partnerstwa Wschodniego, na którym miało dojść do podpisania dokumentu. Zamiast tego podpisana zostanie jedynie deklaracja stowarzyszeniowa.

Mija trzecia doba od zawalenia się dachu supermarketu w Rydze. Lokalne władze podały, że w wyniku czwartkowej katastrofy budowlanej zginęły 54 osoby, a 29 trafiło do szpitali, część ze skomplikowanymi złamaniami lub urazami wewnętrznymi. Na miejscu nadal pracują ekipy ratunkowe. - Szanse, żeby znaleźć kogokolwiek żywego, są w tej chwili zerowe - relacjonował z Rygi Adam Krajewski, specjalny wysłannik TVN24.

50 lat temu samotny strzelec Lee Harvey Oswald zastrzelił prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Ale ponad 60 procent Amerykanów nie wierzy w oficjalną wersję zdarzeń z Dallas. Swojej prawdy szukają w niezliczonych teoriach spiskowych. Przedstawiamy te najbardziej niezwykłe i nieprawdopodobne.

Koreańska strefa zdemilitaryzowana oddzielająca Północ od Południa to wbrew nazwie jedno z najbardziej zmilitaryzowanych i najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Mimo to każdego dnia strefę odwiedzają tysiące osób, a ona sama przypomina coraz częściej jarmark, a nie strefę śmierci.

Waszyngton wyraził poważne zaniepokojenie wzrostem napięć wokół położonych na Morzu Wschodniochińskim wysp Senkaku i deklaracją Chin o kontroli przestrzeni powietrznej nad nimi. Szef Pentagonu Chuck Hagel uznał to za próbę naruszenia status quo.

Negocjacje na temat ograniczenia programu nuklearnego Iranu mają być "na ostatniej prostej". Jak mówią uczestniczący w nich dyplomaci, istnieją realne szanse na zawarcie porozumienia, choć pozostały ostatnie kwestie do wyjaśnienia. - Rozbieżności nie są duże, ale są ważne - powiedział brytyjski minister William Hague.

Trzy kobiety, przetrzymywane przez 30 lat jako niewolnice w domu w Londynie, były bite przez swych nadzorców - podał w czasie piątkowej konferencji Scotland Yard. W sprawie zatrzymano parę 67-latków - po przesłuchaniu zatrzymani zostali jednak zwolnieni za kaucją. Policja jest oszczędna w komentarzach i nie komentuje doniesień prasowych.

Prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył w piątek Unię Europejską o szantaż i wywieranie presji na Ukrainę w związku z decyzją Kijowa o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Specjalni wysłannicy UE na Ukrainie nie tracą nadziei i wierzą, że umowa stowarzyszeniowa zostanie podpisana.

Na plaży w pobliżu Tokio znaleziono kolejne worki wypełnione kokainą. Kilka dni temu w tym samym miejscu przechodzień natknął się na 80 kilogramów narkotyku w czterech workach.

Władze Korei Południowej wybrały zwycięzcę największego i najbardziej prestiżowego w historii kraju konkursu zbrojeniowego. Południowokoreańskie lotnictwo ma otrzymać amerykańskie samoloty nowej generacji F-35. Uznano je za najlepsze do "odstraszania" Korei Północnej.

Według doradczyni litewskiej prezydent Dalii Grybauskaite, ukraińscy politycy przyznali w rozmowie z nią, że zostali zaszantażowani przez Rosjan. Groźbami poważnego zaszkodzenia gospodarce Ukrainy Kreml miał wymóc na Kijowie zawieszenie przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. - To kolejny sukces Władimira Putina na arenie międzynarodowej - cieszy się natomiast w rosyjskich mediach anonimowy przedstawiciel Kremla.