102-letni kolarz pobił rekord świata

Wiek nie musi być przeszkodą w spełnianiu marzeń. Francuz Robert Marchand ma 102 lata i jest najstarszym kolarzem na świecie. Mężczyzna ustanowił właśnie rekord świata w jeździe godzinnej, w swojej kategorii wiekowej, pokonując dystans 26,952 km.

Znaleziono relikwię Jana Pawła II

Znaleziono większą część relikwii Jana Pawła II. Jest to skrawek sutanny papieża z kroplą jego krwi z dnia zamachu 13 maja 1981 roku. Złodzieje porzucili relikwię w garażu.

Były premier Ukrainy schronił się w Austrii

Były premier Ukrainy Mykoła Azarow, który na początku mijającego tygodnia podał się do dymisji, wyjechał do Austrii, gdzie mieszkają członkowie jego najbliższej rodziny – poinformowały ukraińskie media powołując się na gazety austriackie.

Niemcy chcą leczyć torturowanego przywódcę Automajdanu

Umożliwienia leczenia w Niemczech przywódcy ukraińskiego ruchu Automajdan Dmytro Bułatowa, który po ponad tygodniu poszukiwań odnalazł się ze śladami pobicia zażądał od władz Ukrainy niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier. Z kolei rzecznik Białego Domu określił jako "odrażające" informacje o śladach tortur na ciele Bułatowa. Wezwał do ukarania winnych i do politycznego uregulowania konfliktu między władzami i narodem ukraińskim.

Służby specjalne badają działalność partii Tymoszenko

Ukraińskie służby specjalne (SBU) rozpoczęły w piątek dochodzenie w sprawie działalności partii "Batkiwszczyna" byłej premier Julii Tymoszenko, a zwłaszcza możliwości podjęcia próby przejęcia władzy - poinformował przedstawiciel SBU cytowany przez agencję Interfax.

"Byłem pisarzem Kim Dzong Ila". Tworzył propagandę Korei Płn., teraz jest jej wrogiem

Jang Jin Sung był nadwornym pisarzem Korei Północnej i ulubieńcem Kim Dzong Ila. W rozmowie z tvn24.pl opowiada o tym, jak wkradł się w łaski północnokoreańskiego przywódcy, o służbie reżimowi i o swojej ucieczce z kraju, po tym, gdy został złapany na przestępstwie. Co myśli dziś? - Czuję się winny, bardzo. Przyczyniłem się dyktatury - przyznaje.

Negocjacje bez efektu. Kto jest winny?

Jedenaście krajów Grupy Przyjaciół Syrii popierających syryjską opozycję obciążyło odpowiedzialnością za brak postępu w genewskich negocjacjach reżim w Damaszku. Delegacja władz twierdzi natomiast, że winę ponosi opozycja, która ma oczekiwać, iż rząd "we wszystkim jej ustąpi". Bez zaskoczeń.

Co zawiera skarb z Monachium? Sąd nakazuje odtajnienie listy

Sąd administracyjny w Augsburgu nakazał prokuraturze przekazanie prasie listy dzieł odnalezionych w 2012 r. w Monachium u 80-letniego Austriaka Corneliusa Gurlitta. Część obrazów została skradziona przez nazistów Żydom. Sąd zajął się sprawą na wniosek skargi dziennika "Bild".

Skatowany opozycjonista poszukiwany przez milicję. Miał "gości" w szpitalu

Milicjanci i prokuratorzy przyszli do szpitala, w którym leży skatowany opozycjonista Dmytro Bułatow. Władze uznają go za "poszukiwanego" w związku z organizowaniem demonstracji. Lekarze nie dopuścili funkcjonariuszy do jego pokoju. Tymczasem koledzy Bułatowa z akcji "Automajdan" zapowiadają jeszcze większe protesty.

Najpierw się rozpłakała, potem zadzwoniła do księdza. Amanda Knox o wyroku: to nie fair

- Wyrok był dla mnie jak zderzenie z pociągiem - powiedziała o swojej reakcji na wyrok Amanda Knox, która w czwartek została skazana przez włoski sąd na 28,5 roku więzienia za zabicie swojej współlokatorki. Wyznała, że ze zdenerwowania zamiast czekać na telefon swojego pełnomocnika, sama znalazła w internecie transmisję on-line z rozprawy. - Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę - powiedziała.

Fala plotek o ciotce Kima: "przebywa w Polsce", "nie żyje". MSZ nie komentuje

Kim Kyong Hui, żona zabitego w grudniu Dzang Song Taeka, a ciotka Kim Dzong Una, przebywa w Polsce, gdzie ambasadorem jest jej brat - donosi japońska gazeta "Yomiuri Shimbun". Miała tu trafić ze Szwajcarii, do której przyleciała z Korei Północnej. Kobieta ponoć jest chora, a do Europy przybyć miała na leczenie. Z kolei koreańska prasa przekonuje, że Kyong Hui może już nie żyć.

Doradca Putina rysuje czarną wizję Ukrainy. "Pełzająca rewolucja" i agenci wpływu

Doradca prezydenta Rosji ds. gospodarczych Siergiej Głazjew określił obecne wydarzenia na Ukrainie jako "pełzający przewrót". Ostrzegł on ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza, że jeśli nie stłumi buntu, to straci władzę, a Ukraina pogrąży się w chaosie. Jego zdaniem po ewentualnym stowarzyszeniu z UE kraj ten straci suwerenność.

"Porównywanie Polski do Rosji jest przestępstwem"

Litwa powinna bronić swoich wartości przed Rosją, ale również przed Polską – powiedział litewski minister kultury Szarunas Birutis. Takie stwierdzenie jest przestępstwem – uważa publicysta Rimantas Valatka.

"Incydent" w brytyjskim obiekcie atomowym

Brytyjskie zakłady przerobu paliwa nuklearnego w Sellafield poinformowały w piątek o zmniejszeniu liczby swego pracującego personelu po tym, gdy jeden z umieszczonych tam czujników wykrył wysoki poziom promieniowania. Brytyjskie ministerstwo energetyki oświadczyło, że jest w stałym kontakcie z Sellafield i zapewniło, że nie ma powodu, aby uznać incydent za poważniejszy niż twierdzą zakłady.