- Jest mi ogromnie przykro, że ktoś ośmielił się ukraść kroplę krwi Jana Pawła II - skomentował kard. Stanisław Dziwisz dla RMF FM doniesienia, że relikwia została skradziona z kościoła w Abruzji w środkowych Włoszech. W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej w Szczecinie hierarcha mówił też szeroko o zbliżającej się kanonizacji polskiego papieża.

- Pierwszy raz przyjechałam tu jako dziennikarka. Drugi - jako Pierwsza Dama. A dzisiaj - uznajcie mnie za kogo chcecie. Ale jestem szczęśliwa, że mogę być z wami - powiedziała w poniedziałek Valerie Trerweiler podczas swojej wizyty w Indiach. To pierwsze publiczne wystąpienie byłej już Pierwszej Damy Francji od ogłoszenia rozstania z Francois Hollande'em.

Protestujący, którzy zajęli gmach ministerstwa sprawiedliwości w Kijowie poinformowali, że opuścili budynek w obliczu zapowiedzi wprowadzenia stanu wyjątkowego - podała BBC. Protesty przeciwników władz na Ukrainie rozszerzają się na wschód kraju. MSZ dementuje pogłoski o stanie wyjątkowym. Próby przejmowania przez demonstrantów kontroli nad podlegającą prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi administracją obwodową podejmowane są już także we wschodnich regionach kraju, uważanych dotychczas za bastion poparcia dla prezydenta.

Z uwagi na wspólną historię i dzisiejsze powiązania Rosjanie pilnie obserwują wydarzenia na Ukrainie. Część z nich na pewno zazdrości ukraińskiej opozycji tego, że potrafi aktywnie i z rozmachem walczyć z władzą. W Rosji to się nie udaje. Niezawodni internauci stworzyli więc ironiczną mapkę pokazującą "postępy ludowej rewolucji" w ich kraju.

55-letni mężczyzna został w poniedziałek znaleziony martwy na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Mężczyzna był powieszony na stalowym stelażu choinki stojącej na centralnym placu, która stała się jednym z symboli ukraińskich protestów.

Wpływowy deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy z rządzącej Partii Regionów Ołeh Cariow ma nadzieję, że ewentualne zmiany personalne w ukraińskim rządzie nie doprowadzą do pogorszenia stosunków jego kraju z Rosją. Tymczasem "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na źródła w Kijowie, podała, że w poniedziałek może dojść do rozmowy Janukowycza z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem.

Indyjskie lotnictwo wojskowe odznaczyło wysokiej rangi orderem za odwagę pilota, który zdołał dwa razy wyjść cało z potencjalnie śmiertelnej opresji, ratując przy tym jednego szkolonego przez siebie kadeta i dwa samoloty. Oba wypadki przytrafiły się wojskowemu w odstępie mniej niż pół roku, co dobrze obrazuje ciągłe problemy indyjskiego lotnictwa z bezpieczeństwem.

Lekarze w teksańskim szpitalu odłączyli od maszyn podtrzymujących życie ciężarną Marlise Munoz. Mózg kobiety od października był obumarły. Jej mąż stoczył sądową batalię ze szpitalem, który wbrew wcześniejszemu życzeniu kobiety podtrzymywał jej funkcje życiowe, by ochronić dziecko.