Wiele krajów chce zostać członkami CERN. Mamy 60 lat, ale wciąż jesteśmy atrakcyjni - powiedział w sobotę w Centrum Nauki Kopernik podczas inauguracji obchodów 60-lecia CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - jej dyrektor generalny, prof. Rolf Dieter Heuer.

Prezydent Wiktor Janukowycz wyznaczy na nowego premiera Ukrainy polityka będącego do przyjęcia dla Moskwy, a sam prezydent straci władzę przed upływem kadencji – sądzi analityk think tanku Eurasia Alex Brideau.

Rozmowy o zjednoczeniu Cypru, podzielonego 40 lat temu, zaczną się najpewniej na początku przyszłego tygodnia. Strona grecka już potwierdziła gotowość do spotkania w poniedziałek rano - powiedział w sobotę rzecznik misji ONZ na Cyprze Michel Bonnardeaux.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź powiedział w piątek w rzymskiej bazylice świętego Pawła za Murami, że biskupi często są źle rozumiani, ośmieszani, wyszydzani i oskarżani. - Każdy z nas na różny sposób i w różnym czasie tego doznaje lub doznawał - podkreślił.

Żona ostatniego komunistycznego przywódcy Polski Wojciecha Jaruzelskiego po 53 latach wspólnego życia chce rozwodu - donoszą zagraniczne media. O kłopotach małżeńskich generała piszą m.in. francuskie "Le Figaro" i "Le Parisien", niemieckie "Die Welt" i "Zeit", czy czeskie "Novinky". To pokłosie publikacji w polskich tabloidach.

Uwagi Victorii Nuland nie odzwierciedlają rzeczywistego stanowiska Stanów Zjednoczonych wobec Unii Europejskiej - oświadczyła w piątek w Waszyngtonie rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki. Na serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym słychać głosy Nuland i ambasadora USA w Kijowie Geoffreya Pyatta. Nuland mówi w pewnym momencie, "F*** the EU".

W Sarajewie aż 60 rannych policjantów i spalona część bezcennych dokumentów archiwów państwowych, w Zenicy ponad 50 rannych, a w Mostarze zdewastowane biura kilku partii politycznych. To tylko częściowy bilans ulicznych walk i protestów, jakie w piątek rozlały się na całą Bośnię i Hercegowinę w związku z - jak mówi część demonstrujących - tragiczną sytuacją w kraju, o którą wini się urzędników.