Wpadli do niewoli najprawdopodobniej w czasie walk o lotnisko w Doniecku. Dowódca rebeliantów "Giwi" wyładował na nich swoją wściekłość - od miesięcy nie mógł zająć lotniska. Na krążącym w sieci filmie widać, jak członkowie separatystycznego batalionu Somali znęcają się nad pojmanymi żołnierzami. Materiał "Polska i Świat".

Zawiedzeni tym, jak bardzo ich praca odbiega od filmów szpiegowskich, traktujący oszustwo jako podstawę swojej pracy, mający niskie zdanie o możliwościach wywiadu Rosji w USA – z treści zarzutów przedstawionych przez FBI można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat trójki Rosjan oskarżonych o szpiegostwo.

Zaledwie pięć miesięcy temu Larry Stogner – jeden z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarzy – sam pomagał cierpiącym na stwardnienie zanikowe boczne. Jak miliony ludzi na świecie, wziął udział w bardzo głośnej akcji Ice Bucket Challenge. Niedawno dowiedział się, że sam cierpi na tę rzadką chorobę. Po 40 latach pracy na wizji musiał pożegnać się z widzami. Czym jest ta wyniszczająca choroba? Materiał "Faktów" TVN.

- Powinniśmy stworzyć warunki, które zmotywują Rosję, żeby usiadła do stołu i rozmawiała. Mamy linię demarkacyjną, za którą Rosjanie powinni się wycofać. Ukraina wielokrotnie deklarowała zawieszenie ognia, płacąc bardzo słoną cenę, bo terroryści nic sobie z tego nie robili - powiedział w wywiadzie dla TVN24 Biznes i Świat prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Polityk przyznał, że wysłał list do prezydenta Rosji Władimira Putina z wezwaniem do rozmów i między innymi uwolnieniem przetrzymywanej pilotki Nadii Sawczenko.

Dwóch uzbrojonych napastników wtargnęło we wtorek do 5-gwiazdkowego hotelu w centrum Trypolisu. Terroryści zabili co najmniej dziewięć osób, w tym pięciu cudzoziemców, a następnie wysadzili się w powietrze. Hotel jest częstym miejscem spotkań libijskich polityków. W momencie ataku był w nim premier Libii Omar al-Hasi.

W sprawie sierżanta Bowe Bergdahla nie podjęto żadnych działań ani decyzji - oświadczył we wtorek rzecznik amerykańskiej armii, odnosząc się do doniesień NBC. Telewizja, powołując się na anominowe źródła w wojsku, poinformowała, że Amerykanin, który przez pięć lat był więziony przez talibów w Afganistanie, w ciągu tygodnia usłyszy zarzut dezercji.

Były rumuński minister gospodarki Codrut Seres został we wtorek skazany przez sąd kasacyjny na karę 4 lat i 8 miesięcy więzienia, a były minister telekomunikacji Zsolt Nagy - na 4 lata za szpiegostwo przemysłowe i zdradę państwa w związku z planowanymi prywatyzacjami.

Francuska policja zatrzymała we wtorek pięć osób podczas operacji wymierzonej w siatki dżihadystyczne. W podobnej akcji w Belgii służby aresztowały trzy osoby podejrzane o przynależność do radykalnych grup muzułmańskich.