Zakończyły się trwające od weekendu intensywne poszukiwania Marii José Alvarado Munoz, miss Hondurasu. 19-letnia Maria i jej siostra Sofia, która także zaginęła, nie żyją. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, w tym partnera starszej siostry najpiękniejszej Honduranki.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk jednoznacznie wykluczył możliwość bezpośrednich rozmów z prorosyjskimi separatystami. Jednocześnie zaapelował do władz w Moskwie o stosowanie się do formatu genewskiego i mińskiego ws. rozejmu na wschodzie Ukrainy.

Szwedzkie media doniosły o kolejnym przypadku wtargnięcia obcego samolotu w przestrzeń powietrzną Szwecji. Gazeta "Expressen" podała, że była to maszyna rosyjska. Szwedzkie wojsko sprostowało jednak, że alarm wywołali Francuzi.

Pakistański sąd uznał czterech mężczyzn za winnych ukamienowania pod koniec maja kobiety w ciąży i skazał ich w środę na kary śmierci - poinformował obrońca oskarżonych. Mężczyźni, którzy byli jej krewnymi, dokonali zbrodni w ramach tzw. morderstwa honorowego.

Nie było dowodów na rzekome gwałty, jakich w przeszłości miał się dopuścić komik Bill Cosby, dlatego nigdy nie postawiono mu zarzutów - stwierdził w rozmowie z CNN Bruce Castor, były prokurator okręgowy hrabstwa Montgomery (Alabama), który w 2005 roku zajmował się sprawą. Oskarżenia wróciły, kiedy jedna z rzekomych ofiar komika opowiedziała o tym w wywiadzie.

- Pilotowanie drona w walce nie ma nic wspólnego z grami wideo - pisze były amerykański pilot, który twierdzi, że jako pierwszy w historii zabił człowieka przy pomocy samolotu-robota. Pomimo tego, że znajdował się po drugiej stronie globu, miał odczuwać silne emocje. Do dzisiaj nie może zapomnieć widoku zabitego przez siebie taliba.

Jeden z komitetów ONZ uchwalił rezolucję wzywającą Radę Bezpieczeństwa do postawienia władz Korei Północnej przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości. Pomysł niemal na pewno ukrócą Chiny i Rosja. Niezależnie od tego władze w Pjongjangu pozostają poza zasięgiem ONZ.

Ustawa o zakończeniu przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA) masowego zbierania danych o rozmowach telefonicznych Amerykanów nie uzyskała we wtorek w Senacie USA wystarczającej większości głosów. Jej zwolennicy zapowiadają dalszą walkę.