Rzeczpospolita: Ałganow bohaterem raportu

Wojskowe Służby Informacyjne nie reagowały, gdy oficer KGB Władimir Ałganow prowadził w Polsce interesy - pisze "Rzeczpospolita". WSI nie reagowały nawet w 1995 roku, już po "aferze Olina".

MSZ tłumaczy się ze szczytu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych wysłucha informacji MSZ na temat przebiegu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. W trakcie spotkania uzgodniono między innymi system głosowania w Radzie Unii.

Szczęśliwy jak Polak

Aż 76 proc. Polaków deklaruje, że są szczęśliwi. Niewiele ponad 60 proc. twierdzi, że żyje się im dostatnio. A 40 proc. jest zadowolonych z siebie. Nasze samopoczucie wciąż się poprawia - jeszcze pięć lat temu zadowolonych ze swojego życia było tylko 30 proc. Polaków - pisze "Rzeczpospolita".

Nie tylko Davies

Na trzydniowe spotkanie do Krakowa przybędzie prawie 400 naukowców z 35 państw. Są pośród nich historycy, socjologowie, politolodzy i nauczyciele historii. Łączy ich fascynacja losami naszego kraju.

Zapomniani bohaterowie

Rok temu podczas obchodów 50. rocznicy Poznańskiego Czerwca bohaterom powstania obiecano szybkie przyznanie uprawnień kombatanckich. Nadal ich nie dostali, a czekać muszą jeszcze przynajmniej do 2008 roku.

Macierewicz przed sądem za raport o WSI

Przed warszawskim sądem okręgowym mają dziś ruszyć dwa procesy cywilne przeciwko Antoniemu Macierewiczowi w sprawie raportu z weryfikacji wojskowych służb informacyjnych. Procesy wytoczyli dziennikarze Jarosław Szczepański i Jerzy Marek Nowakowski.

Tusk: Premier mówi jak Urban

Zdaniem szefa PO Donalda Tuska, premier Jarosław Kaczyński nawet nie zauważył, kiedy zaczął używać języka peerelowskiej władzy. - To najbardziej przygnębiająca lekcja z ostatnich dni - uważa polityk opozycji.

Fotyga: w Niemczech narasta nastrój antypolski

W niemieckich mediach narasta nastrój antypolski - mówi minister spraw zagranicznych Anna Fotyga, gość magazynu "24 Godziny" w TVN24. Dodaje, że zgadza się z premierem Jarosławem Kaczyńskim, który powiedział, że "w Niemczech dzieje się coś bardzo niedobrego".

Jarosław Kaczyński potwierdza: 50% podwyżki są możliwe

- Celem rozmów jest układ zbiorowy, który określiłby sytuację pracowników służby zdrowia na najbliższych kilka lat - powiedział po spotkaniu ze związkowcami ze służby zdrowia premier Jarosław Kaczyński. Szef rządu powtórzył też obietnicę 50-procentowego wzrostu płac. Pielęgniarki po rozmowach były w raczej pesymistycznych nastrojach.

Pozew za strajk lekarzy

Pacjent z Chełma Lubelskiego złożył doniesienie do prokuratury na tamtejszego lekarza, który odmówił zbadania trzymiesięcznego dziecka. Zdaniem mężczyzny naraził w ten sposób dziecko na utratę zdrowia.

PiS i PO zmienią ordynację?

Przedstawiciele PiS i Platformy rozmawiają o takiej ordynacji, która premiowałaby duże ugrupowania - wynika z informacji Faktów TVN. Donald Tusk w "Kropce nad i" powiedział, że takich rozmów nie ma.

Gotowi na wszystko

Minister obrony narodowej nie ma "obaw co do umiejętności polskich żołnierzy". Aleksander Szczygło uczestniczył w ćwiczeniach IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.

Polscy generałowie noszą amerykańskie gwiazdki

Nasi generałowie wbrew prawu używają amerykańskich gwiazdek na mundurach. Z podwójnymi dystynkcjami występują przed odwiedzającymi Irak czy Afganistan naszymi ministrami obrony. O sprawie pisze dzisiejsza "Polityka".

Policjanci będą badani na uczciwość

Opracowywany "test uczciwości funkcjonariusza" ma być jednym z nowych instrumentów zwalczających korupcję w policji – zapowiada wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Zbigniew Rau.

PO chce zlikwidować immunitet

Posłowie Platformy Obywatelskiej chcą takiej zmiany konstytucji, która całkowicie zniosłaby poselski immunitet. Sejm miałby jedynie wyrażać zgodę na aresztowanie posła. Odpowiedni projekt złożyli już w Sejmie - dowiedział się portal tvn24.pl.

Poznamy raporty watykańskich agentów SB

W dokumentach enerdowskiej Stasi zachowało się wiele informacji o komunistycznych agentach SB w Watykanie. Materiały te bada i ujawni ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - informuje "Wprost'

Stare dowody do wymiany!

- Około dziewięciu milionów obywateli nie wymieniło jeszcze dowodów osobistych na nowe - poinformował szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Dodał, że z początkiem 2008 roku stare dowody będą miały "jedynie wartość muzealną".

Kompromis lekarzy trudny do realizacji

Podpisanie układu zbiorowego byłoby bardzo trudne, ponieważ podpisuje się go nie z rządem, ale z pracodawcą - ocenił wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Odniósł się w ten sposób do propozycji strajkujących lekarzy.

CBOS: Polacy wciąż źle o prezydencie

Ponad połowa Polaków (53 proc.) źle ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego; a dobrze o jego pracy wypowiada się co trzeci respondent, czyli 32 proc. pytanych - wynika z sondażu CBOS.

Wkrótce Raport Macierewicza II?

Lech Kaczyński nie będzie zwlekać z odtajnieniem kolejnych części raportu o likwidacji WSI - to odpowiedź kancelarii prezydenta na artykuł w "Życiu Warszawy".

Ksiądz skazany za molestowanie

Na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat skazał sąd w Strzelnie (Dolnośląskie) 43-letniego księdza Marka K. Został on oskarżony m.in. o molestowanie seksualne 14-latka oraz znęcanie się nad dziećmi głównie na lekcjach religii.

UNESCO zmieniło nazwę obozu w Oświęcimu

"Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady 1940 - 1945" – tak od dziś nazywa się obóz zagłady w Oświęcimiu. Taką decyzję podjął UNESCO

Kilkunastu biskupów było TW

Kilkunastu biskupów zostało zarejestrowanych przez SB jako tajni współpracownicy a jeden jako agent wywiadu PRL - poinformował abp Sławoj Leszek Głódź.