Ziobro przed sądem - "nie mówiłem, że doktor G. zabił"

- Nigdy nie przesądzałem, że dr Mirosław G. jest zabójcą, mówiłem o podejrzeniach, zarzutach - tłumaczył przed sądem Zbigniew Ziobro, który zeznawał jako świadek w procesie wytoczonym przez kardiochirurga dziennikowi "Fakt". Były minister sprawiedliwości zaznaczał, że jego słowa z konferencji prasowej sprzed ponad dwóch lat zostały pozbawione kontekstu. Ziobro mówił wtedy o doktorze G., że "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

TVP wycięła Kuźniara

Telewizja publiczna nie zdecydowała się transmitować na żywo tegorocznej gali rozdania Wiktorów. W poniedziałek wieczorem w "Jedynce" wyemitowano obszerne fragmenty ceremonii - zabrakło jednak momentów, w których nagrody otrzymywali m.in. Jarosław Kuźniar (TVN24) i Wojciech Iwański (TVN). TVP nie ma sobie nic do zarzucenia. A reżyser Krzysztof Krauze komentował: wycinają, co niewygodne.

Autor "Mazurka Dąbrowskiego"- matura z historii

Co było następstwem zjazdu gnieźnieńskiego i kiedy powstała wieża Eiffela? Takie m.in. pytania pojawiły się na tegorocznym egzaminie maturalnym z historii na poziomie podstawowym. Spróbuj swoich sił i sprawdź, czy matura Tobie sprawiłaby trudność.

Pieniądze od Farfała na walkę z faszyzmem

- Nie chcę pieniędzy od byłych neonazistów i Wszechpolaków - deklaruje w TVN24 reżyser Krzysztof Krauze. I zapowiada, że tantiemy z emisji w TVP swojego głośnego filmu "Plac Zbawiciela" przekaże organizacji antyfaszystowskiej.

"Zeznania Krawczyka to brudna gra przeciwko PiS"

"Pseudorewelacjami" i "brudną grą" nazywają posłowie PiS doniesienia prokuratora Jacka Krawczyka. Przed warszawskimi śledczymi miał on zeznać, że ktoś podrobił jego podpis pod postanowieniem o wszczęciu śledztwa wobec Barbary Blidy. Podpis, który widnieje pod dokumentem, sprawdzą grafolodzy, a łódzka prokuratura, która bada okoliczności śmierci b. posłanki SLD, już poprosiła warszawską o materiały z prowadzonego przez nią postępowania.

Kontrowersyjny sędzia będzie wiceszefem ministerstwa?

Andrzej Czuma chce mieć piątego zastępcę. Według RMF FM ma zostać nim kontrowersyjny sędzia Edward Loryś. Zdaniem rozgłośni, przyszły wiceminister był jednym z uczestników tragicznej imprezy, podczas której, w tajemniczych okolicznościach, utopił się jeden z sędziów. Maciej Kujawski z MS powiedział nam, że szef resortu zna przeszłość Lorysia.

15 lat więzienia za uduszenie córeczki czereśniami

15 lat w więzieniu spędzi w więzieniu Ewelina D., skazana za zabójstwo swojej 3-tygodniowej córeczki. Kobieta podała dziecku rtęć i włożyła do ust czereśnie, czym doprowadziła do jej śmierci. Jak się okazało, Ewelina D. zabiła swoją córeczkę, bo chciała ukryć przed rodziną, że ojcem dziecka nie był jej mąż. Do zbrodni doszło w 2006 r. w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Kobieta miała wtedy 19 lat.

Wałęsa z premierem, nie ze stoczniowcami

- Od początku było jasne, że będę z premierem Tuskiem w Krakowie, jeśli mnie zaprosi - mówił w TVN24 o swoich planach na 4 czerwca Lech Wałęsa. Tymczasem w Gdańsku, bez udziału byłego prezydenta - ikony Solidarności, odbędzie się msza św. z udziałem prymasa Józefa Glempa i prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a po niej pokojowy wiec stoczniowców. Swój udział na uroczystościach zapowiedział też Jarosław Kaczyński. - Ja będę w Gdańsku, pewnie będę też w Warszawie - powiedział prezes PiS.

Irasiad trafił pod nóż

Ira - suka legenda, najpopularniejszy owczarek niemiecki od czasu Szarika przeszedł skomplikowaną operację chorej łapki. "Pies bohater", jak mówi o niej Maria Kaczyńska, albo "Irasiad", jak woli Lech Kaczyński, po zabiegu będzie mogła cieszyć się zasłużoną emeryturą.

Postrzelił kolegę z pistoletu do uboju bydła

Pijany pracownik ubojni w łódzkich Galewicach pokłócił się z nowym kolegą i strzelił mu w głowę z urządzenia do uboju bydła. Postrzelony przeżył. 41-latkowi za próbę zabójstwa grozi dożywocie.

Cenzurował w PRL. Zwolnił się z IPN

Niespełna tydzień utrzymał się prof. Stanisław Achremczyk na stanowisku szefa olsztyńskiej delegatury IPN. Rezygnację złożył po tym, jak w programie TVN "Teraz My" ujawniono, że był cenzorem PRL-u. - Podjąłem właściwą decyzję - powiedział w TVN24 naukowiec. Z kolei prezes IPN przyznał, że Instytut popełnił przy tej nominacji błąd.

"Premier wykonuje zadziwiający piruet"

Premier Donald Tusk wykonuje zadziwiający piruet wokół 20. rocznicy obalenia komunizmu - stwierdził w TVN24 Michał Kamiński z PiS. Jego zdaniem dzieje się tak, bo szef rządu i politycy PO chcieli wykorzystać 4 czerwca do kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Po karambolu A4 przejezdna

Osiem tirów i samochód osobowy zderzyło się na autostradzie A4, między zjazdami Bielany Wrocławskie a Wrocław Wschód. Nikt nie zginął, jedna osoba jest ranna. Obecnie droga jest już przejezdna.

Bawią się w pedofilów

Ktoś pisze na forum, że chce "dotikać ptaski" noworodków. Matki lamentują a administratorzy Naszej-klasy codziennie kasują kolejne galerie ze zdjęciami dzieci opatrzone wulgarnymi komentarzami. 120 zawiadomień trafiło już do prokuratury. Okazuje się jednak, że większość "pedofilskich profili”, galerii i niewybrednych komentarzy to dzieło .... uczniów podstawówek.

Premier powie, co zrobił dla stoczni

Debata premiera Donalda Tuska ze stoczniowcami odbędzie się raczej w poniedziałek - zapowiedział w TVN24 szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Zastrzegł jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Chaos zamiast organizacji obchodów 4 czerwca

Choć do 4 czerwca pozostały ledwie ponad trzy tygodnie, to obchodom rocznicy daleko do zapięcia na ostatni guzik. Trudno nawet powiedzieć czy zapięty został choćby pierwszy, bo wśród organizatorów panuje chaos. Na tyle duży, że trudno nawet stwierdzić, kto jest organizatorem obchodów.

Sprawa dotacji dla o. Rydzyka przed sąd

Miały być wielomilionowe dotacje od państwa na odwierty w poszukiwaniu gorących źródeł, jednak - gdy prace już ruszyły - dopływ pieniądzy odcięto. Fundacja "Lux Veritatis" skierowała sprawę do sądu, który ma ją rozstrzygnąć - informuje "Nasz Dziennik".

Do więzienia za obrażanie gejów?

Znany z konserwatywnych poglądów rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski broni gejów. W piśmie do ministra sprawiedliwości postuluje poszerzenie kodeksu karnego tak, by za znieważenie homoseksualistów groziło do trzech lat więzienia - pisze "Dziennik".

Kammelgate narodziła się w BPH

Przez ponad dwa lata BPH tolerował prywatno-biznesowe związki wiceprezesa banku Katarzyny Niezgody i prezentera telewizyjnego Tomasza Kammela. To właśnie w tym banku narodziła się "Kammelgate" - pisze "Puls Biznesu". Skończyła się dopiero w Pekao.

Sprawa Blidy: podpis podrobiony?

Jacek Krawczyk, były prokurator rejonowy w Katowicach ujawnił, że ktoś sfałszował postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie Barbary Blidy. Pod dokumentem widnieje jego podpis. Krawczyk twierdzi, że podrobiony - pisze "Gazeta Wyborcza".

Protestowali, teraz nie chcą pracy

Tłumnie i hucznie bronili swoich miejsc pracy. Pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego z Łap (woj. podlaskie) nic nie wskórali - ruszyły zwolnienia i coraz więcej ludzi trafia na bezrobocie. W mieście pojawiła się jednak firma gotowa zatrudnić nawet 300 osób. Zainteresowało to mało kogo. Na spotkanie ws. pracy przyszło... 10 osób.

Zapił się na Juwenaliach

Do tragicznej w skutkach imprezy w akademiku przy pl. Narutowicza doszło w niedzielę. 26-letni absolwent Politechniki Warszawskiej zmarł najprawdopodobniej na skutek nadmiernego spożycia alkoholu. Sprawę bada prokuratura.

Nie wiemy, co świętujemy

Nie wiem, trudno powiedzieć, nie mam pojęcia - takie odpowiedzi najczęściej padają na pytanie, jaką ważną rocznicę będziemy obchodzić 4. czerwca. Natomiast ci, którzy pamiętają o tej rocznicy, wystawiają Donaldowi Tuskowi surową ocenę za przeniesienie uroczystości z Gdańska do Krakowa.

Kamiński nie pokaże torsu. "Po co straszyć ludzi?"

- Każdy facet chwali się tym, co ma najlepsze. A Wojciech Olejniczak jest przystojnym, młodym człowiekiem i to pokazuje – mówił w programie „Teraz My!” Michał Kamiński, broniąc tym samym Wojciecha Olejniczaka, który na okładce „Wprost” wystąpił z gołym torsem. – Jestem poważnym politykiem, ale mającym też w sobie dużo luzu – stwierdził sam zainteresowany.

Cenzor PRL naczelnikiem w IPN

Szef olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej był cenzorem w PRL – ujawnili reporterzy programu „Teraz My!”. – Niczego nie ukrywałem – broni się prof. Stanisław Achremczyk. Historyk stwierdził, że kierownictwo IPN wiedziało o jego przeszłości. Eksperci wskazują, że ustawa zabrania zatrudniania pracownika cenzury w IPN.

Wartość spotu "Maryjan" jedynie "intelektualna"

- Jestem przeciwny fotomontażom, to typowe dla totalitarnej propagandy – oświadczył w programie „24 godziny” Stefan Niesiołowski, który żywo komentował najnowszy spot SLD pt. „Maryjan”, wyśmiewający Mariana Krzaklewskiego, a przy okazji Danutę Huebner. – Wartość tego spotu jest jedynie intelektualna – ripostował Jerzy Wenderlich argumentując, że SLD nie wydaje publicznych pieniędzy na emisję spotu w telewizjach.

"Polacy traktowani gorzej niż nacja afrykańska"

Prawo i Sprawiedliwość będzie walczyć w europarlamencie nie tylko o to, by Polakom żyło się lepiej, ale - jak zapewnia Jarosław Kaczyński - także o to, by ich szanowano. Dzisiaj z naszym "statusem" w Europie jest według prezesa PiS źle, a o dramacie ma świadczyć fakt, że... w Londynie jesteśmy traktowani gorzej niż nacje afrykańskie.

Dramat podmienionych dzieci

Przed laty dwóm rodzinom przez przypadek podmieniono w szpitalu nowonarodzone dzieci. Prawda wyszła na jaw dopiero po kilkunastu latach. Rodziny wystąpiły do sądu o odszkodowanie i otrzymały rekordową kwotę. Superwizjer TVN odwiedza rodziny by sprawdzić, jak wygląda teraz ich życie.

"Psim obowiązkiem władzy jest zjednoczyć naród"

- Gwizdnięto mi moją jedyną rocznicę jaką mogłem mieć - powiedział w programie "Fakty po Faktach" Zbigniew Hołdys. - Nie mogę wejść na scenę i wystąpić w czasie, kiedy w tych obchodach 4 czerwca nie bierze udziału Lech Wałęsa - ubolewał muzyk.

Szef "Solidarności": Nie podepczemy grobów kolegów

- Manifestacji pod Pomnikiem Stoczniowców nie będzie, bo nigdy jej nie zapowiadaliśmy - tłumaczy szef "Solidarności" Janusz Śniadek. Dlaczego zatem rząd zdecydował się przenieść 4 czerwca polityczną część uroczystości z Gdańska do Krakowa? Bo, zdaniem Śniadka, po raz kolejny chciał obrazić związkowców. - Domniemanie, że będziemy deptać po grobach naszych kolegów było obraźliwe. Nigdy nie było o tym mowy - zapewniał w "Kropce nad i".