To była tragedia - tak prowadzenie sprawy Krzysztofa Olewnika w warszawskiej prokuraturze określił przed komisją śledczą były prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. To on w 2006 r. zdecydował o przeniesieniu śledztwa do olsztyńskiej prokuratury, która zakończyła śledztwo i oskarżyła sprawców zbrodni.

Dziennikarze Uwagi TVN – Szymon Jadczak i Maciej Kuciel - zdobyli nagrodę Grand Press 2009 w kategorii "News" za materiał "Dobre, bo szwedzkie". Reportaż o tym, że na polski rynek trafiło niemal dwieście ton kilkudziesięcioletniego mięsa. Dziennikarzem roku 2009 został, już po raz trzeci w swojej karierze, Tomasz Lis - prowadzący w TVP 2 audycję "Tomasz Lis na żywo". W tym roku głosowała rekordowa liczba 59 redakcji.

W pościeli, samochodzie i na drzewie. "Tuż przed..." - taki tytuł nosi kalendarz na 2010 rok, wydany przez szczecińską policję. Pokazuje co robią policjantki tuż przed służbą. Kobiet z zachodniopomorskiego garnizonu pozazdrościć może niejedna komenda.

- Patrząc na przykład Romana Polańskiego, wydaje mi się, że niewykluczone, iż Francuzi chroniliby mnie lepiej - oświadczył w RMF FM Jan Rokita. Polityk sugerował w ten sposób, że nie może liczyć ze strony polskiego rządu na "ochronę przed niemiecką prokuraturą", która - jak dowiedziała się w środę TVN24 - upomina Rokitę za niezapłacenie grzywny. Kara w wysokości 3 tysięcy euro została nałożona na Rokitę za słynny incydent na lotnisku w Monachium.

15 kilogramów amfetaminy przechwycili funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku. Narkotyki ukryte były w puszkach od konserw - miały trafić do Wielkiej Brytanii. Zatrzymano trzech mężczyzn.

Rowerzystę, który slalomem jechał ulicami Inowrocławia zatrzymała w środę policja. Okazało się, że miał wyjątkowego pecha. Był pijany, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jeszcze próbował przekupić policjantów.

- W 2010 roku szpitale dostaną więcej pieniędzy. Zostało to już ustalone z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia - zapewniła Ewa Kopacz. Minister zdrowia złożyła taką deklarację przed posiedzeniem Komisji Trójstronnej.

W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzy godziny wcześniej usiadł za kierownicą swojego renault laguny i - jak twierdzi policja - zabił rowerzystę. Uciekł. - Teraz trzeźwieje. Wstępnie przyznał się, że to on prowadził samochód - mówi portalowi tvn24.pl Mirosław Dziadek, szef drogówki w Brzegu. Zatrzymanemu w nocy 26-latkowi grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

W wieku 45 lat zmarł Piotr Krzywicki - były poseł Prawa i Sprawiedliwości, a ostatnio koła "Polska Plus". Polityk od dawna zmagał się z ciężką chorobą. Jego mandat obejmie Sławomir Worach, który jednak wzmocni klub PiS.

- Jestem rozczarowany. Jest mi przykro, że dzisiaj nie będę mógł przekazać bardzo wielu ciekawych i istotnych informacji - tak Mariusz Kamiński skwitował decyzję o przełożeniu jego czwartkowego przesłuchania przed komisją naciskową. Decyzja przeszła głosami PO i PSL przy sprzeciwie PiS

Za piątym podejściem znów nie udało się odwołać szefa komisji naciskowej Andrzeja Czumy. Tym razem były minister sprawiedliwości nie głosował sam na siebie, wystarczyło mu wsparcie posłów PO i PSL. Wniosek złożyła posłanka Marzena Wróbel (PiS).

Chociaż w Sejmie projekt gorąco popierany przez Jerzego Kropiwnickiego przepadł już dwa razy, prezydent Łodzi nie rezygnuje z pomysłu przywrócenia Polakom dnia wolnego od pracy w święto Trzech Króli. Właśnie ogłosił, że 6 stycznia od służbowych obowiązków odpocznie około dwóch tysięcy pracowników łódzkiego Urzędu Miasta. Niezadowolonych nie było.

Samochód z kierowcą dla zawieszonego prezesa Andrzeja Urbańskiego - 8,7 tysięcy miesięcznie. Nagrody, pensje dla doradców, odprawy i procesy - 150 milionów. Krytyka Najwyższej Izby Kontroli - miażdżąca. Taki obraz TVP wyłania się z raportu NIK, która skontrolowała, co działo się w spółce od stycznia 2007 do sierpnia 2009 roku. Zdaniem Izby tak źle w TVP nie było nigdy.

Najbardziej dyskryminowani w Polsce są niepełnosprawni, kolejne miejsca zajmują homoseksualiści i mniejszości narodowe - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Dwie osoby zginęły w pożarze, który nad ranem wybuchł w mieszkaniu w centrum w Łodzi. Spłonął tylko fotel, jednak kobieta i mężczyzna w wieku ok. 30 lat nie żyją.

W areszcie śledczym w Lublinie, na kracie w oknie celi, powiesił się 18-latek. Pętlę zrobił z prześcieradła - donosi RMF FM. Cela nie miała monitoringu.

Trzy punkty procentowe w ciągu dwóch tygodni stracił w prezydenckim sondażu "Rzeczpospolitej" Donald Tusk. Premier ciągle jest jednak zdecydowanym liderem walki o prezydencki fotel, a oprócz niego w wyścigu liczą się jeszcze tylko dwaj kandydaci - Lech Kaczyński i Włodzimierz Cimoszewicz.

Krzysztof Piesiewicz twierdzi, że padł ofiarą szantażu. Dwie kobiety nagrały go w dwuznacznej sytuacji z białym proszkiem, a za odkupienie taśm chciały 400 tysięcy - donosi "Rzeczpospolita". "Wprost" z kolei informuje, że senator PO zrzekł się immunitetu i wyraził zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej.

Ustawa o chemicznej kastracji pedofilów jest niewykonalna - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nie wiadomo, gdzie skazani mają być leczeni i skąd na to mają znaleźć się pieniądze - wylicza mankamenty ustawy gazeta.

Afera hazardowa zebrała spore żniwa. Poważne konsekwencje spotkały wielu prominentnych polityków PO, ale - jak pisze "Rz" - jeden z jej głównych bohaterów, Mirosław Drzewiecki ma szansę wyjść z całej sprawy obronną ręką. Świadczyć ma o tym m.in. brak powołania byłego szefa jego gabinetu przed oblicze komisji śledczej, choć zainteresowała się nim już prokuratura.