Były informatyk jednej ze śląskich firm chciał wyłudzić od dawnego pracodawcy 200 tys. zł w zamian za zwrócenie skradzionych danych. Przeliczył się w swoich nadziejach, bo szantażowany zawiadomił o wszystkim policję, a ta szantażystę zatrzymała.

Kilka koni wbiegło na lokalną drogę w gminie Trzciel w Lubuskiem, którą jechał akurat osobowy volkswagen. W wyniku zderzenia dwa konie zginęły, trzeciego - rannego - uśpił weterynarz. Kierowcy samochodu nic się nie stało - poinformowała Justyna Migdalska z lubuskiej policji.

Po wystąpieniu awarii systemu hydraulicznego piloci LOT-owskiego boeinga wykonali wszystkie czynności zawarte w "instrukcji" producenta, a po stwierdzeniu niesprawności systemu awaryjnego wypuszczania podwozia sprawdzili, czy postąpili zgodnie z procedurą - wynika z wstępnego raportu PKBWL. Czy oznacza to, że piloci nie popełnili żadnego błędu? Maciej Lasek z Komisji mówi tvn24.pl, że tak kategoryczny wniosek będzie możliwy dopiero w raporcie końcowym, ale dodaje, że według dotychczasowej wiedzy ekspertów załoga "zachowała się zgodnie z wszystkimi procedurami".

Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim oskarżyła prawosławnego duchownego z Bociek o współżycie z młodą, niepełnosprawną dziewczyną. Akt oskarżenia trafi w czwartek do miejscowego sądu - podała prokuratura.

Wyłączony jeden z bezpieczników, który odpowiadał m.in. za awaryjne wysuwanie podwozia jest najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów z lądowaniem, jakie miał Boeing 767 1. listopada w Warszawie. Poinformował o tym na antenie TVN24 Waldemar Targalski, jeden z autorów raportu.

Czołowi politycy Platformy Obywatelskiej nie mogą ustalić, jaki charakter miało wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie. Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnia, że choć było ono konsultowane z premierem, to nie jest oficjalnym stanowiskiem rządu i miało charakter nieformalny. Z kolei Grzegorz Schetyna mówi: - Premier mówi ustami ministra spraw zagranicznych. To jest głos całego rządu. To jest oczywiste.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego od kilku dni kontrolują szpitale onkologiczne w Warszawie, Poznaniu, Olsztynie, Zielonej Górze i Częstochowie. Funkcjonariusze sprawdzają wydawanie pieniędzy pochodzących z Ministerstwa Zdrowia, które były przeznaczone na narodowy program zwalczania chorób nowotworowych - poinformował tvn24.pl rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Prokuratorzy IPN domagają się 2 lat więzienia w zawieszeniu dla byłego szefa PZPR Stanisława Kani i byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka za wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. Ich proces dobiega końca się warszawskim sądem okręgowym. Obrońcy zabiorą głos 20 grudnia, wyrok poznamy najpóźniej 7 dni po zakończeniu ich mów.

To było krętactwo, biskup krętacz - tak Stefan Niesiołowski określił abp. Józefa Michalika. To reakcja na wypowiedź przewodniczącego Episkopatu Polski, według którego Kościół dopuszcza karę śmierci. - Jan Paweł II i Benedykt XVI wyraźnie opowiadali się przeciwko karze śmierci - zaznaczył w Radiu Zet poseł PO.

Będzie debata przed wyborem szefa SLD - dowiedziała się TVN24. Ma do niej dojść w przyszły piątek z udziałem wszystkich kandydatów. Dzień poźniej odbędą się wybory, a z kierowania Sojuszem zrezygnuje Grzegorz Napieralski.

Najprawdopodobniej 14 grudnia rząd Donalda Tuska przedstawi w Sejmie założenia swojej polityki zagranicznej. Jak poinformowała marszałek Ewa Kopacz, dziś premier zwrócił się do niej z taką prośbą. To odpowiedź na burzę po wystąpieniu szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Berlinie. Zdaniem Grzegorza Schetyny, to wizja "bardzo ciekawa, bardzo twardo postawiona, ale właśnie po to, aby wywołać rozmowę".

Połamane drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne. Taki krajobraz w najbliższych dniach może znów przynieść nam silny i porywisty wiatr. Najmocniejsze podmuchy wystąpią w niedzielę i poniedziałek. Żywioł rozpędzi się nawet do 110 km/h.

Siedem osób zostało rannych po zderzenia busa z samochodem terenowym. Do wypadku doszło w czwartek przed godziną 8 w miejscowości Kuciny. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na drodze krajowej nr 72 na odcinku Poddębice – Aleksandrów Łódzki.

Tysiące ludzi wyszło w środę na nowojorskie ulice, by wziąć udział w uroczystości zapalenia światełek na wielkiej choince, która stanęła na Rockefeller Center. Wśród atrakcji wieczoru nie zabrakło koncertu Justina Biebera, który zgromadził tłumy wielbicielek.

Premier Donald Tusk odwołał Julię Piterę ze stanowiska pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś. Pitera pełniła tę funkcję od 2007 roku.

Nowy obiekt w historycznym parku? Władze Łazienek chcą wybudować pawilon tuż obok XVIII-wiecznej Pomarańczarni. Obrońcy zabytków łapią się za głowy i przekonują, że nie ma tam miejsce na "szklany hangar" i "bankietownię". - To tylko tymczasowy pawilonik na palmy - bronią się władze parku.

Rodzinie Moskalików, która w połowie września musiała się wyprowadzić z domu odzyskanego przez Agnes Trawny nie należy się mieszkanie zastępcze od Lasów Państwowych. Tak zdecydował w czwartek sąd w Szczytnie. Uznał jednocześnie, że Moskalikowie mogą starać się o odszkodowanie.

Poniedziałkowe wystąpienie szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Berlinie nie było oficjalnym stanowiskiem rządu, ale zaproszeniem do debaty o kształcie UE - powiedział w środę rzecznik rządu Paweł Graś. Zaznaczył, że przemówienie ministra było konsultowane z premierem.

Kilkadziesiąt tysięcy lekarzy protestuje przeciw nowym zasadom wypisywania recept na leki refundowane. Jeśli nic się nie zmieni, to od początku nowego roku będą wypisywać tylko recepty bez refundacji - ostrzega "Gazeta Wyborcza".