Specjalne badania naukowe ws. kobiet opalających się bez stanika, przeprowadził na wyspie Krecie Rzecznik Praw Obywatelskich. - Na świadka wziąłem moją żonę - oznajmił dr Janusz Kochanowski w "Faktach" TVN.

Samowolny rajd za policyjnym konwojem kosztował Jacka Kurskiego 500 złotych. Na razie, bo tyle poseł PiS sam wpłacił na konto fundacji charytatywnej. – Opinia publiczna powinna go skazać za głupotę – stwierdził w „Faktach po Faktach” wicepremier Grzegorz Schetyna.

Kwestia ciąży wiceminister pracy okazuje się coraz bardziej brzemienna w skutki. Po awanturze w Sejmie wypowiedział się Lech Kaczyński, biorąc w obronę swojego ministra. – Pan Andrzej Duda zachował się jak mężczyzna – stwierdził.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie będzie już miało swoich tajemnic. O prowadzonych tajnych operacjach będzie musiało informować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Premier Donald Tusk podpisał tajne zarządzenie w tej sprawie - podało w piątek Radio ZET.

Wiadukt na ul. Andersa nad Dworcem Gdańskim jest w bardzo złym stanie technicznym - zaalarmowali eksperci z Politechniki Warszawskiej. Dlatego w nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 listopada) autobusy, tramwaje i samochody powyżej 3 ton nie będą mogły na niego wjeżdżać. Oznacza to duże trudności w komunikacji między centrum stolicy a Żoliborzem. Ta część Warszawy może się kompletnie zakorkować.

Umieszczenie tarczy antyrakietowej w Polsce odpowiada naszym interesom, bo zwiększa bezpieczeństwo i mocniej wiąże z USA – przekonywał w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski. Przeciw amerykańskiej instalacji byłą tylko lewica. - Dlaczego zapytamy Polaków, czy chcą tarczy – sugerował Grzegorz Napieralski.

- Może w takim razie mężczyźni też będą zasłaniać tors na plaży? - denerwowała się młoda kobieta "winna" opalania się na jednym ze szczecińskich kąpielisk bez górnej części bikini. Sąd ukarał ją i jej koleżankę naganą. Kobiety są przekonane, że nie złamały prawa, dlatego zamierzają odwołać się do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Za dwa tygodnie Wojciech Olejniczak przestanie być szefem klubu parlamentarnego Lewicy – dowiedziała się TVN24. Według nieoficjalnych informacji, czarę goryczy miał przelać list do Napieralskiego, który ujawnił posłom Olejniczak.

Politycy PO robią wszystko, żeby przekonać prezydenta, by nie zawetował ustawy o emeryturach pomostowych. Premier zapowiada, że padnie przed Lechem Kaczyńskim na kolana, minister Nowak zamierza namawiać go do upadłego, a marszałek Komorowski mówi, że ustawę można zmienić w Senacie tak, by prezydent ją zaakceptował.

Stan wojenny naruszył konstytucję i prawa człowieka - przyznał gen. Tadeusz Tuczapski. Były wiceszef MON i sekretarz Komitetu Obrony Kraju, jest jednym z oskarżonych w procesie o wprowadzenie stanu wojennego. Tuczapski nie przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów.

- Dzieci umierają tam niemal na wszystko – powiedziała o sytuacji w Kongu Małgorzata Foremniak w „Poranku TVN24”. Znana polska aktorka jest ambasadorem dobrej woli UNICEF-u. Wojna domowa w Kongo zmusiła setki tysięcy ludzi do ucieczki. Ich sytuacja jest dramatyczna.

Nie przeproszę, bo słowo "prostak" nie jest ciężką obelgą, a to, co zrobił minister Duda trudno nazwać inaczej niż przejaw prostactwa - mówił TVN24 Stefan Niesiołowski (PO). - Obrażanie pań trudno nazwać kinersztubą - wtórował Bronisław Komorowski.

Jak dowiedziało się TVN24 Jacek Kurski, "podczepił" się pod konwój przewożący zatrzymanych przez CBA gangsterów z Trójmiasta. Tymczasem politycy komentują jego wyczyn. Prezes PiS Jarosław Kaczyński bagatelizuje sprawę: - Nie straci immunitetu. Klub nie jest od przestrzegania ruchu drogowego. PiS nie zajmie się sprawą. Gdyby go ostrzelano, ale nie ostrzelano... - mówił w piątek dziennikarzom. Jerzy Szmajdziński w Radiu Zet mówił natomiast: - W kilku krajach Kurski zostałby zastrzelony. W Polsce nie, więc powinien za to podziękować policjantom.

Nie będzie rekordu indywidualnej wygranej w Totolotku. Historyczną pulę 40 milionów złotych podzieli między sobą pięć osób. Szczęśliwcy, którzy skreślili 8, 13, 18, 21, 24, 47 dostaną po ponad osiem milionów złotych. Za losy zapłacili w sumie 100 złotych...

Zamiast opiekować się dziewczynką 75-latek robił jej "rozbierane" zdjęcia. Rodzice 10-latki mieli do starszego pana pełne zaufanie, znali go od lat i zostawili dziecko pod opieką przyszywanego "dziadka". Ten wpadł, bo policję zawiadomił zakład fotograficzny, w którym wywoływał zdjęcia. Trafił do aresztu, grozi mu do 10 lat więzienia.

Ędward Ącki połączy łańcuchem przyjaźni pałac prezydenta i premiera. - Stwórzmy Wielki Łańcuch Ciepłych Rąk, aby w kontaktach na linii prezydent-premier raz na zawsze skończyć z oziębłym traktowaniem - zachęca showman Szymon Majewski. Na happening Ącki zaprasza w sobotę 8 listopada.

- To niedobrze, że prezydent jedzie na unijny szczyt dotyczący kryzysu finansowego, bo nie ma ani kompetencji prawnych, ani dostatecznej wiedzy - przekonywał w TVN24 europoseł SdPl Dariusz Rosati. Jego zdaniem, obecność Lecha Kaczyńskiego na spotkaniu reprezentantów państw unijnych "osłabi polską pozycję polityczną".

CBA rozbiło siatkę trójmiejskich gangsterów po wielu miesiącach śledztwa. Zatrzymano także adwokatów "załatwiających wolność" przestępcom za kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki.

- Pan prezydent nagrywał nasze spotkanie. To mnie trochę zdziwiło, ale nie obraziło - powiedział po spotkaniu z Lechem Kaczyńskim minister finansów Jacek Rostowski. W czwartek w pałacu prezydenckim Rostowski przedstawiał prezydentowi rządowe stanowisko na europejski szczyt ws. kryzysu finansowego.

Czy premier zawsze dotrzymuje słowa? - Oczywiście - zapewniał w TVN24 szef gabinetu politycznego Donalda Tuska, Sławomir Nowak. Czy w takim razie rzeczywiście wybierze się do prezydenta "na kolanach" z prośbą o podpisanie ustawy o pomostówkach? - Jesteśmy gotowi przekonywać prezydenta do upadłego - tłumaczył metaforę szefa rządu Nowak.

Tragedia na terenie ogródków działkowych w Iławie. W wyniku pożaru w jednym z domków letniskowych zginęły dwie osoby. Policja i strażacy ustalają przyczyny pojawienia się ognia.

Aż 500 zł mogą zapłacić ci, którzy parkują w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych i przejeżdżają na czerwonym świetle. Zmniejszy się natomiast do 100 zł kara dla pieszego za przejście na czerwonym świetle - takie wykroczenie dotąd kosztowało 250 zł. Nowe przepisy wejdą w życie za dwa tygodnie - już podpisał je premier.

Roszczenia Niemców wysiedlonych z terenów III Rzeszy, a po wojnie włączonych w obręb państwa polskiego nie mają jakichkolwiek podstaw prawnych - podkreśla Władysław Bartoszewski w artykule dla dziennika "Polska. Sekretarz w kancelarii premiera gani też media za milczenie po wyroku Trybunału Praw Człowieka w tej sprawie, polskich polityków za domaganie się "reparacji Niemiec". A Powiernictwu Pruskiemu zapowiada w imieniu rządu: - Tego rodzaju poczynania nie będą wpływać na stosunki polsko-niemieckie.

Ponad rok temu w TVN mówiliśmy o sytuacji rodzin rozdzielonych przez niemieckie instytucje opieki nad młodzieżą, tzw. Jugendamt. Jedna z osób, które wypowiadały się wtedy przed kamerami naszej telewizji, "wzięła prawo w swoje ręce" i porwała syna. Dziś jest poszukiwana przez policję w całej Europie. Do kobiety dotarli teraz dziennikarze "Rzeczpospolitej".

- To będzie test, na ile prezydent dojrzał do tego, żeby tę naszą kohabitację traktować mniej konfliktowo, mniej konfrontacyjnie - mówi "Gazecie Wyborczej" przed piątkowym szczytem UE w Brukselii Donald Tusk, który zostaje w Polsce.

Donald Tusk zapewnia, że wierzy, iż prezydent Lech Kaczyński nie zawetuje przyjętej przez Sejm ustawy o emeryturach pomostowych. I zapowiada, że "jeśli będzie trzeba, pójdzie przekonywać prezydenta na kolanach".

W Sejmie krzyki, wyzwiska, chamstwo i totalna awantura. Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda powiedział w czasie sejmowej debaty o pomostówkach, że premier Donald Tusk nie odpowiada na pytania posłów, bo zasłania się "kobietą w zaawansowanej ciąży". - W imieniu prezydenta Rzeczpospolitej oświadczam, że jestem zdumiony, że nikt z ministrów nie ustąpił miejsca w pierwszym rzędzie pani minister. To jest cynizm, że mężczyźni nie mają odwagi i sumienia przystąpić z tej trybuny do merytorycznej dyskusji - powiedział Duda. W Sejmie zawrzało.

Choć czwartkowe posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości nie przyniosło konkretów w sprawie Krzysztofa Olewnika, to Danuta Olewnik-Cieplińska siostra zamordowanego nie traci nadziei na poznanie prawdy. - Wierzę, że dobro i prawda zwycięży - mówiła w "Magazynie 24 godziny". I dodaje: - Choć żałuję, że zawierzyłam policji.