- Ta lista jest potrzebna. Nie jest dla kogoś, kto ma do czynienia z Kościołem raz w roku - mówiła na antenie TVN24 Marta Brzezińska z portalu fronda.pl, broniąc broszury autorstwa ks. dr. Przemysława Sawy, która podbija internet. Zdaniem Romana Kotlińskiego z Ruchu Palikota, broszura skierowana jest do "fanatyków". Na liście ks. Sawy znajdowały się "zagrożenia duchowe" czyhające na Polaków - m.in. "Gwiezdne wojny", "Indiana Jones" czy muzyka Beatlesów. Obecnie duchowny usunął z broszury nazwy konkretnych zespołów i filmów.

- Prezydent nie jest po to, by się wszystkim podobać albo wszystkich zadowolić, tylko jest po to, by pilnował interesu Polski dłużej niż jedna kadencja rządu, czy jedna kadencja parlamentu - powiedział we wtorek Bronisław Komorowski po trzech latach swojego urzędowania. Prezydent opowiedział się m.in. za głęboką modernizacją gospodarki, w tym reformą systemów podatkowego i pracy oraz finansów publicznych.

- Akcja powinna być kontynuowana, mimo jej niepowodzenia, a pacjent powinien być dowieziony do szpitala. Ratownicy popełnili błąd - ocenił prof. Jerzy Ładny, krajowy konsultant ds. medycyny ratunkowej. Profesor odniósł się do wypadku w Siewierzu (woj. śląskie). Poszkodowany zmarł w drodze do szpitala, a ratownicy po stwierdzeniu zgonu wrócili na miejsce wypadku i zostawili tam ciało ofiary.

W ostatnich dniach policjanci z kompanii antyterrorystycznej "Afgańskie Tygrysy" rozbili groźną grupę terrorystyczną, działającą w mieście i dystrykcie Ghazni. Kilka dni później afgańscy policjanci i GROM zatrzymali trzech kolejnych terrorystów.

580 kilometrów w 24 godziny? Paweł Cieślik, policjant z Katowic, chce udowodnić, że to możliwe. A determinację ma wielką, bo pieniądze z projektu trafią do chorych dzieci. To one są ważne, a nie to, że Cieślik jedzie - mówi w rozmowie z tvn24.pl policjant-rowerzysta.

Tuż przed 19-tą w miejscowości Lniska (Pomorskie) motocykl z ogromną prędkością uderzył w bok skręcającego samochodu, którym podróżowała trzyosobowa rodzina. Motocyklista zginął nie miejscu. – Córka wyglądała jakby ją ktoś oblał krwią - mówi jej ojciec. Droga została zablokowana.