Nieoczekiwany zwrot akcji w śledztwie dotyczącym napadu i podpalenia w Gorlicach (woj. małopolskie). Jak ustalili prokuratorzy, nie było żadnego napadu, kradzieży, a tym bardziej próby podpalenia młodej dziewczyny. Pożar w mieszkaniu miała wywołać sama 14-latka. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w środę. Według pierwszych informacji, złodziej miał obrabować i podpalić mieszkanie, w którym była młoda dziewczyna.

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszała 31-letnia kobieta, która śmiertelnie potrąciła Fiatem Seicento 3-letnią dziewczynkę i jej 66-letnią babcię. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Piekarach Śląskich w okolicy przejścia dla pieszych. Wiadomo, że w miejscu wypadku, nie było śladów w hamowania. Lekarze w dalszym ciągu walczą o życie 6-letniego brata dziewczynki. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

W arkuszu maturalnym z geografii na poziomie rozszerzonym w jednym z zadań znalazł się błąd. Chodzi o zadanie, w którym zamieszczono klimatogramy - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Zostanie to uwzględnione przy ocenianiu prac maturzystów.

Gdańscy prokuratorzy podpisali dziś akt oskarżenia przeciwko Jackowi K., przyjacielowi i byłemu wspólnikowi Krzysztofa Olewnika. Jacek K. odpowie przed sądem m.in. za wyłudzanie ośmiu kredytów i przedstawianie w bankach fałszywych zaświadczeń o zarobkach.

Rafał S., ps. Szkatuła, jeden z najgroźniejszych polskich przestępców, został aresztowany. Jak dotąd usłyszał 13 zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym i podżegania do zabójstwa Tomasza S., ps. Komandos. Grozi mu dożywocie.

Trzeci dzień trwają poszukiwania operatora koparki, który zaginął po tym, jak na pokopalnianym wyrobisku w Piasecznie koło Sandomierza pod ciężarem maszyn osunęła się ziemia. Początkowo mężczyzny szukali nurkowie, obecnie jest to niemożliwe ze względu na znikomą przejrzystość wody. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od internautki podpisującej się nickiem @Lukasia

Jest kradzież "na wnuczka", jest "na stłuczkę", a dwie mieszkanki łódzkiego Zelowa okradły starszą panią na... zupę szczawiową. Z psychotropami. Zrabowały 86-latce niemal 3 tys. zł i biżuterię.

Po zatrzymaniu jednego z najbardziej poszukiwanych polskich gangsterów zmieniła się internetowa policyjna top lista poszukiwanych. "Szkatułę" zastąpiły osoby poszukiwane za szczególnie brutalne zabójstwa. Numerem jeden jest Dariusz Denkiewicz, który zabił klienta swojego warsztatu samochodowego. - Choć nie są to tak znane nazwiska, ci ludzie stanowią poważne zagrożenie - powiedział Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.

- Jeżeli mnie prezes zapyta, będę odradzał przyjęcie Adama Bielana. Byłoby to demoralizujące. Naszą siłą powinna być lojalność – przekonywał Jacek Kurski w RMF. Zapewnił też, że innych efektownych transferów do PiS nie będzie.

- Domagamy się wyjaśnienia, co się działo w Polsce, za czyim przyzwoleniem i czy było to zgodne z prawem – tak pełnomocnik podejrzanego o terroryzm Abd al-Rahima al-Nashiriego, Mikołaj Pietrzak, argumentuje skierowanie sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Saudyjczyk twierdzi, że był przetrzymywany w Polsce.

Już trzecią dobę trwa dogaszanie hali magazynowej w Wólce Kosowskiej, a w zniszczonym budynku wciąż tli się ogień. Dopiero po zakończeniu walki z ogniem policja i prokuratura będą mogły zacząć dochodzenie ws. przyczyn pożaru.

Znany kardiochirurg dr G. może usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Przełom w tej sprawie ma być możliwy dzięki opinii biegłego z Austrii, zamówionej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Dokument właśnie trafił w ręce śledczych.

Prawie połowa (44 proc.) Polaków, o 5 pkt proc. więcej niż w kwietniu, chce głosować na PO. Oprócz Platformy w Sejmie znalazłyby się jeszcze tylko dwie partie - PiS i SLD - wynika z sondażu TNS OBOP.

Donald Tusk z "jedynką", Małgorzata Kidawa-Błońska z "dwójką", a Jacek Rostowski z "trójką" otworzą warszawską listę PO w jesiennych wyborach - tak zdecydował mazowiecki zarząd PO.

Minister Radosław Sikorski wypowiada wojnę obraźliwym komentarzom ukazującym się pod artykułami w internecie. Skierował dwa pozwy do warszawskich sądów cywilnych, po których kilku wydawców zablokowało możliwość dodawania komentarzy pod tekstami. Raport reporterów "Czarno na białym".

Zamiast narkotyków - mąka, ale poza tym cała aparatura taka sama jak w miejscach, gdzie kwitnie pokątna produkcja środków odurzających. W Legionowie pod Warszawą ruszyło właśnie międzynarodowe centrum szkoleniowe wykrywania nielegalnych laboratoriów narkotykowych.