- W kampanii będziemy mówić przede wszystkim o tym, że mamy niedobry rząd, który nie dba o ludzi. Nie rozwiążemy polskich spraw, jeśli nie będziemy mieli dobrze funkcjonującego państwa - powiedział dziennikarzom prezes PiS. Jarosław Kaczyński odniósł się też do wniosku klubu PiS o wotum nieufności dla ministra Cezarego Grabarczyka. Silną pozycję ministra w PO Kaczyński ocenił jako "bardzo dziwną".

Prokuratura w Gostyniu (Wielkopolskie) prowadzi śledztwo w sprawie wypadku lotniczego, do którego doszło podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lesznie. W wyniku wypadku zginął 17-latek, drugi z pilotów - kobieta, wylądowała bezpiecznie.

Sądy białoruskie miałyby się komunikować z sądami polskimi za pośrednictwem ministerstwa sprawiedliwości - wprowadzenie takich rozwiązań rozważa minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. To efekt przekazania Białorusi przez polskich śledczych danych bankowych opozycjonisty Alesia Bialackiego. - Białoruskie wnioski o pomoc prawną powinny trafiać do Prokuratury Generalnej, a nie jak teraz do prokuratur okręgowych - zastrzegł również minister.

Rozmazany obraz z kamer miejskiego monitoringu odchodzi w przeszłość. Teraz popisy chuliganów i wybryki "mistrzów kierownicy" oglądać będzie można w HD, niczym transmisje z meczów Ligi Mistrzów.

Cztery osoby, w tym matka z dwójką dzieci, zostały ranne po tym, jak w Świętochłowicach (woj. śląskie) pijany kierowca wjechał w grupę osób stojących na straganie. Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po godzinie 12. Kierowca miał w organizmie dwa promile alkoholu. Redakcję Kontaktu 24 poinformował o zdarzeniu internauta @Adrian.

Wszystkie partie sejmowe zapowiedziały, że poprą projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Autorzy projektu chcą m.in. zwiększenia kar za znęcanie się nad zwierzętami, zakazu stałego trzymania psów na łańcuchu czy odstrzału bezpańskich psów przez myśliwych. W razie skazania sąd będzie mógł też orzec karę do 100 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt.

Wyrok sądu jest żenujący, a to, co powiedział sędzia to jeden wielki absurd - stwierdził poseł PiS Andrzej Jaworski, komentując uniewinnienie przez sąd lidera zespołu Behemoth Adama Darskiego - "Nergala" oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych. Obrońca muzyka nie krył zadowolenia z wyroku. - Sąd uznał, że Adam Darski nie odpowiada karnie za to, że ktoś się poczuł obrażony, choć nie był na koncercie - powiedział mec. Jacek Potulski.

Klub PiS złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka - poinformowano tvn24.pl w biurze prasowym partii. Jednak jak powiedział dziś marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, głosowanie nad nim nie odbędzie się na obecnym posiedzeniu Sejmu, ale dopiero na kolejnym, pod koniec sierpnia. Sam Grabarczyk zapowiada, że "z pokorą stanie przed Sejmem".

Pijana kobieta leżąca na trawniku, a przy niej raczkujące dziewięciomiesięczne niemowlę - taki obrazek ujrzeli czterej mężczyźni wracający z pracy w Częstochowie. Zaopiekowali się dzieckiem i wezwali pomoc. Matka odpowie przed sądem za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Adam Darski, ps. Nergal, lider death metalowego zespołu Behemoth, drąc Biblię i nazywając ją "kłamliwą księgą" nie znieważył uczuć religijnych - stwierdził Sąd Rejonowy w Gdyni. Swoją decyzję argumentował faktem, że działanie muzyka było "swoistą formą sztuki" kierowaną do hermetycznej publiczności.

16-letniemu Dawidowi, który kilka dni temu zatruł się muchomorem sromotnikowym, przeszczepiono nową wątrobę - informuje Centrum Zdrowia Dziecka, w którym leży chory. Jak poinformował tvn24.pl rzecznik CDZ Paweł Trzciński, została przeprowadzona w nocy z środy na czwartek. Trwała dziewięć godzin i przebiegła bez komplikacji.

Nie będzie teraz głosowania nad raportem komisji śledczej badającej sprawę śmierci Barbary Blidy - ogłosił przed rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniem Sejmu marszałek Grzegorz Schetyna. Jak argumentował, zdecydował się je odłożyć ze względu na zdanie odrębne posłów Wojciecha Szaramy i Anny Zalewskiej zgłoszone do tekstu przygotowanego przez przewodniczącego komisji Ryszarda Kalisza (SLD).

Około 42 mln zł planują zaoszczędzić partie podczas tegorocznej kampanii wyborczej. W 2007 roku cztery partie parlamentarne wydały ok. 112 mln zł, po tegorocznych cięciach kwota ta ma spaść do ok. 70 mln. W kryzysie prawie wszystkie partie tną koszty, poza jedną, największą - Platforma Obywatelska planuje podwyższyć wydatki niemal do górnego limitu.

- PiS nie jest dla mnie obciachem. Od czterech lat popieram tę partię, wybieram ją podczas każdych wyborów. Tylko PiS ma program - przekonywała w TVN24 wiceszefowa biura prasowego PiS, Ilona Klejnowska, która została okrzyknięta nową twarzą PiS. Klejnowska podkreślała jednocześnie, że chciałaby, aby dostrzegano jej pracę w PiS, a nie tylko to, jak wygląda.

Policyjny radiowóz na sygnale wjeżdża na deptak w centrum Łeby, przechodnie odsuwają się, by ustąpić miejsca funkcjonariuszom. Policjanci nie przybyli jednak na interwencję, ale by... przywieźć obiad - relacjonuje "Dziennik Bałtycki". Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Do nagrania dotarła TVN24.

Członkowie sejmowych komisji Spraw Zagranicznych oraz Łączności z Polakami za Granicą chcą, by białoruskie wnioski o pomoc prawną były rozpatrywane na szczeblu centralnym i w porozumieniu z MSZ. Jak poinformował Andrzej Seremet, Białorusini od 2009 roku złożyli do polskiej prokuratury 14 wniosków o informacje o kontach bankowych różnych osób.

Pomimo zakazu kardynała Stanisława Dziwisza, odprawia msze, spowiada, udziela sakramentów i ma swoich wiernych, którzy stoją za nim murem. Pod listem do papieża w obronie księdza podpisało się 1,5 tys. osób.