Nie będzie planowanego na piątek strajku kolejarzy. Zarząd spółki Przewozy Regionalne porozumiał się z pracownikami. Rozmowy trwały do późnych godziny nocnych. Każda ze stron wychodziła z rozmów z niedosytem, bo obie musiały w pewnych kwestiach ustąpić.

- PiS nie ma zamiaru chodzić do piaskownicy i kłócić się o łopatki z PO. Platforma ma sposób na prowadzenie kampanii - to jest notoryczny konflikt i spór, najlepiej na salach sądowych. My nie mamy zamiaru w to wchodzić - powiedział w TVN24 poseł PiS Zbigniew Girzyński pytany o środowy wyrok sądu w procesie PO przeciwko PiS i o nieobecność na sali sądowej przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński okazał się zbyt sentymentalny - tak Jadwiga Staniszkis oceniła decyzję o obecności rodzin smoleńskich na listach PiS. Zdaniem profesor powinno się na niej znaleźć więcej ludzi młodych i kompetentnych.

Poseł PO Michał Marcinkiewicz, jeden z najmłodszych parlamentarzystów obecnej kadencji, nie wystartuje w najbliższych wyborach. Jego nazwisko zostało wykreślone z list tej partii. Jak sie dowiadujemy, ostateczną decyzję podjął w środę wieczorem Zarząd Krajowy PO. Powodem usunięcia posła było "rażące złamanie zasad związanych z finansowaniem kampanii i nieuczciwość wobec kolegów".

Gdyńska prokuratura bada sprawę podejrzanej śmierci 13-letniej dziewczynki. Znaleziono ją nieprzytomną we wtorek wieczorem niedaleko domu w Gdyni Dąbrowie. Mimo reanimacji dziewczyna zmarła. Postępowanie prokuratury prowadzone jest pod kątem zabójstwa.

PSL przebojem - przynajmniej tak twierdzi - wchodzi w kampanię wyborczą. Z tej okazji ludowcy stworzyli specjalną piosenkę. W pop-folkowym wideoklipie m.in. Ewa Kierzkowska i Stanisław Żelichowski śpiewają na nutę patriotyczną "Bo to nasz dom, to Polska jest, wybierzmy - Pe-eS-eL".

Most Północny znalazł się w samym centrum politycznej walki. PO i PiS toczą spór, komu warszawiacy go zawdzięczają. Zasługami obdzielić trudno, bo o swoje mogłoby się próbować upominać nawet sześciu gospodarzy miasta i tyluż premierów. Tvnwarszawa.pl przedstawia historię budowy przeprawy.

Zarząd PO przyjął ostateczny kształt list wyborczych. Z "jedynek" na listach PO do Sejmu wystartują m.in. Donald Tusk w Warszawie, Grzegorz Schetyna w Legnicy, Ewa Kopacz w Radomiu czy Julia Pitera w Płocku. B. poseł SLD Bartosz Arłukowicz otworzy szczecińską listę, a b. szefowa PJN - rybnicką.

Skatował córkę, bo płakała - oceniła prokuratura. Dziś nie miał nic do powiedzenia, milczała także matka dziewczynki, która miała dopuścić do bicia dziecka. Ruszył proces w sprawie śmierci dwuletniej Wiktorii ze Żnina.

Platforma Obywatelska ma kłopoty z komputerami i sama się do tego przyznaje. Podczas środowej prezentacji spotu partia po raz kolejny zaliczyła wpadkę. - Technika jest naszą najsłabszą stroną - przyznaje Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Te chmury jeszcze nie mają nazwy. Pasjonaci zwą je Asperatus i starają się o uznanie tej nazwy przez organizacje meteorologiczne. Te rzadkie i niezwykle piękne chmury można było w środę podziwiać w wielu rejonach Polski. Sfotografowali je Reporterzy 24.

Raz w ośrodku programowym PiS, raz w centrum obywatelskim PO – to nowa propozycja debat, którą przedstawił szef sztabu PO Jacek Protasiewicz. - Panie prezesie, mniej kłamstw, więcej odwagi – zachęcał. Odpowiedź PiS jest niezmienna: albo u nas, albo wcale. - Obawiają się do nas przychodzić, to znaczy, że się obawiają debatować - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Wojsko przygotowało program wdrażania zaleceń kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera komisji badającej katastrofę smoleńską - poinformował w środę minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. - Przygotowaliśmy taki materiał, nazywa się program wdrażania wniosków. Wczoraj ten materiał zatwierdziłem. Skierowałem go do prezydenta i premiera - powiedział minister na konferencji prasowej.

W pozwie ws. borszury "Polska w budowie", który Platforma Obywatelska skierowała przeciw Prawie i Sprawiedliwości, a dzięki któremu wygrała pierwszy wyborczy proces, partia wymienia "cztery kłamstwa PiS". Na ich przykładzie dowodzi, że PiS nie miało racji stwierdzając, iż PO chwali się cudzymi osiągnięciami. Chodzi o inwestycje dot. Zamościa, dorzecza Parsęty, stołecznego Mostu Północnego oraz zbiornika wodnego „Świnna Poręba".

"Wyślij łańcuch do biura poselskiego" - takie wydarzenie pojawiło się wczoraj na portalu Facebook. Adresatem nietypowych przesyłek ma być poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Wszystko przez jego słynną już wypowiedź, że trzymanie psów na łańcuchach to polska tradycja.

PiS przegrało pierwszy proces w trybie wyborczym w tej kampanii. Sąd uznał, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma sprostować swoje wypowiedzi nt. kampanii PO "Polska w budowie". - PiS w żaden sposób nie wykazał, że wypowiedzi jego polityków były prawdziwe - czytamy w uzasadnieniu.

Na trzy miesiące aresztu skazał w środę Sąd Rejonowy w Nakle 17-letniego Łukasza L., który z niedzieli na poniedziałek w nocy oblał rozpuszczalnikiem i podpalił swoją rówieśniczkę Dominikę. Dziewczyna trafiła do szpitala z poparzeniami twarzy i klatki piersiowej. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawcy grozi 10 lat więzienia.

PO radykalnie "poprawiła" raport Andrzeja Czumy. Komisja śledcza ds. nacisków przyjęła poprawkę posłów PO, która całkowicie zmienia treść projektu - zamiast tezy o braku nacisków, jest "polityczna presja". Czuma wstrzymał sie od głosu.