Kamiński tłumaczy, po co nam Chiny w Polsce

- To było delikatne porównanie do wzrostu gospodarczego Chin - stwierdził w TVN24 Mariusz Antoni Kamiński pytany o słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego podczas marszu 13 grudnia. Poseł PiS tłumaczył, że cały marsz był przeciw zaplanowanej akcji przekształcenia "pod płaszczykiem walki z kryzysem" Unii Europejskiej w federację. Planować mieliby to wspólnie Radosław Sikorski, Nicholas Sarkozy i Angela Merkel.

Sprawdź pogodę na polskich stokach

Gdzie śnieg jest, gdzie go brakuje? Jaka temperatura panuje na głównych polskich stokach narciarskich? Aktualne dane pogodowe i obrazy z sześciu kamer umieszczonych w polskich kurortach można śledzić od dziś na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" i na bieżąco w portalu TVN Meteo.

"Heniek bierze zbyt oficjalnie. Chyba go wyp***li"

Według prokuratury o tym, że dyrektor i jego zastępca żyją z łapówek, w katowickiej GDDKiA wiedziały nawet sprzątaczki. Krzysztof R. i Henryk P. czuli się tak pewnie, że szefom opłacających ich spółek kazali organizować swoje urodziny i fikcyjne prace dla krewnych. - A i tak przed świętami P. pytał nas, co będzie w świątecznej paczce dla jego konkubiny - żalił się jeden z wręczających łapówki. Trzech korumpujących przyznało się do winy i właśnie usłyszało wyroki. Korumpowani są następni w kolejce, ale idą w zaparte.

Kolędnicy, listonosze, robotnicy - to oni łapią przestępców

- Nie ma osoby, której nie da się zatrzymać - mówi z przekonaniem naczelnik wydziału operacji pościgowych z Centralnego Biura Śledczego. Skąd taka pewność? Policjanci ze specjalnych grup poszukiwawczych w ostatnich latach wyłapali w Polsce i za granicą wszystkich najgroźniejszych bandytów. Jak sami mówią, liczy się kreatywność - przebierają się robotników, listonoszy, a nawet kolędników, byleby dotrzeć do poszukiwanego przestępcy.

"Łowcy polis" nad szpitalnym łóżkiem

"Łowcy polis" to ludzie, którzy gotowi są nawet nad łóżkiem chorego bić się o umowę na reprezentowanie pacjenta w walce o odszkodowanie. Oczywiście nie robią tego za darmo, ich prowizja wynosi zazwyczaj około 30 proc. Z ludźmi od ubezpieczeń współpracują pracownicy szpitali, którzy za informację o pacjencie dostają "prowizję". Sprawą zajęło się "Czarno na Białym" w TVN24.

Kurski: Polska nic nie ugrała na prezydencji UE

- Można sprawować prezydencję w duchu europejskim, ale jednocześnie coś ważnego przeforsować dla swojego kraju - przekonywał w programie "Rozmowa Rymanowskiego" w TVN24 Jacek Kurski. Europoseł odniósł się w ten sposób do ostrej krytyki polskiej prezydencji, którą wygłosił na forum Europarlamentu. - Unia polega na wzajemnej pomocy, a tu przebija skrajny egoizm – odpowiadał Stefan Niesiołowski (PO).

"To walka z rządem na obczyźnie"

Podczas, gdy Europa chwali dobiegającą końca polską prezydencję w UE, polscy eurodeputowani, związani z opozycją, nie zostawiają na niej suchej nitki. - Przespaliśmy ten czas. Polska prezydencja była mało ambitna i wycofana - powtórzył w "Faktach po Faktach" w TVN24 swoją opinię, wygłoszoną na forum Europarlamentu Tomasz Poręba (PiS). - Deprecjonuje pan Polskę i sam siebie. To walka z rządem na obczyźnie - odpowiadał Andrzej Halicki (PO).

Samochód dachował. Kierowca na gałęziach

Do szpitala trafił kierowca Volkswagena Golfa, który około godziny 19 w Opolu przy ul. Luboszyckiej wypadł z dachującego pojazdu. Młody mężczyzna, który nie miał zapiętych pasów zatrzymał się na gałęziach drzewa, a samochód z impetem uderzył w konar. O szczegółach tego wypadku informuje na swoim profilu reporterskim portal 360opole.pl.

"Klich zmienia stanowisko, bo wie, że władza chce inaczej"

- Najpierw Klich (Edmund - red) przychodzi z raportem, który zawiera prawdę. A później, nagle zupełnie zmienia stanowisko. Otóż zmienia, bo wie, że władza chce inaczej - tak nagranie rozmowy specjalisty od katastrof lotniczych z byłym szefem MON podsumowuje Jarosław Kaczyński. Mowa o słowach, które Edmund Klich nagrał podczas spotkania z Bogdanem Klichem w siedzibie ministerstwa kilkanaście dni po katastrofie prezydenckiego Tupolewa. Rozmowa z kwietnia 2010 roku wraca, bo choć miała być tajna nagle stała się jawna, a powstała tam, gdzie tajne nagrywanie powinno być niemożliwe.

"Ludzie poczuli, że nie są wariatami"

- Uważamy ten marsz za nasz i Jarosława Kaczyńskiego sukces. Ludzie poczuli że nie są wariatami, oszołomami, moherowymi beretami. Ludzie poczuli, że mają prawo do tego, żeby w Polsce czuć się u siebie, i żeby takie wartości jak suwerenność, niepodległość były ważne - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 Joachim Brudziński. Poseł PiS mówił o zorganizowanym przez swoją partię Marszu Niepodległości i Solidarności, który we wtorek - w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przeszedł ulicami Warszawy.

Kard. Dziwisz: Papież nie rozmawiał z Gorbaczowem o stanie wojennym

Jan Paweł II nie rozmawiał o stanie wojennym z Michaiłem Gorbaczowem - napisał w wydanym w środę oświadczeniu wieloletni osobisty sekretarz papieża, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Jak wytłumaczył w imię prawdy historycznej czuje się w obowiązku sprostować informacje, że prezydent ZSRR usłyszał od Ojca Świętego, że wprowadzenie stanu wojennego było decyzją słuszną.

Więził dzieci w garażu, w domu miał arsenał

Zamykanie w garażu było tylko jedną z kar, które 57-letni mężczyzna serwował czwórce swoich dzieci. Ich gehenna się skończyła, gdy anonimowy świadek powiadomił o sprawie otwockich policjantów. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli broń oraz ostrą amunicję, na którą 57-latek nie miał pozwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

Jest areszt dla operatora przewróconego dźwigu

Operator dźwigu, który w poniedziałek przewrócił się na budowie dworca w Poznaniu, został aresztowany. Prokuratura dopiero dziś postawiła mężczyźnie zarzut spowodowania katastrofy budowlanej ze skutkiem śmiertelnym, wcześniej nie było to możliwe, gdyż mężczyzna był pijany. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Światełko z harcerzami, opłatek z kawalerzystami

- Jest zawsze coś do zrobienia w naszym własnym domu, otoczeniu, w naszej ojczyźnie - mówił harcerzom Bronisław Komorowski podczas uroczystości przekazania prezydentowi Betlejemskiego Światła Pokoju. Również dziś prezydent podzielił się opłatkiem z kawalerzystami Szwadronu Reprezentacyjnego WP. Opłatki zjadły też towarzyszące wojskowym konie.

Pociąg wjechał w samochód

Pociąg Kolei Mazowieckich wjechał w samochód na przejeździe pomiędzy Otwockiem a Celestynowem. Nikomu nic się nie stało, ale ruch pociągów jest wstrzymany.

Setki tysięcy dla rodzin poległych żołnierzy

100 tys. zł zadośćuczynienia i do 150 tys. zł odszkodowania dla żony, każdego dziecka i rodzica żołnierza poległego na misji zagranicznej - to propozycja ugodowa, jaką MON przedstawił w środę prawnikom bliskich poległych. Ugody mają zamykać drogę do dalszych roszczeń.

Andrzej Poczobut Dziennikarzem Roku 2011

Andrzej Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej", i działacz Związku Polaków na Białorusi został Dziennikarzem Roku 2011. W kategorii dziennikarstwo śledcze nagrodę otrzymali Alicja Krystyniak i Jakub Stachowiak ("Superwizjer" TVN). Doceniono ich za materiał "Po co nam ta casa?" - "odsłaniający dziwne powiązania szefa polskich sił powietrznych i przedstawicielki hiszpańskiej firmy Casa, która wygrała przetarg na zakup samolotów dla polskiej armii, mimo że jej oferta nie była najlepsza".

Prezydent za ratyfikacją paktu zwykłą większością?

Jaki będzie ostateczny kształt umowy ws. paktu fiskalnego? Wciąż nie wiadomo, mimo to prezydent Bronisław Komorowski uważa, że Sejm mógłby wyrazić zgodę na jej ratyfikację zwykłą większością głosów - wynika z nieoficjalnych informacji PAP z Pałacu Prezydenckiego.

"Kajtek" i "Bolo" wpadli

Byłych szefów gangu pruszkowskiego - Ryszarda Sz. pseud. Kajtek i Zygmunta R. pseud. Bolo - zatrzymało Centralne Biuro Śledcze. Warszawska prokuratura apelacyjna postawiła im zarzuty dotyczące obrotu narkotykami dużej wartości. Grozi im do 10 lat więzienia.

Bez zgody na narkotyki twarde. "Pomysł nie zyskał poparcia"

Po fali krytyki, która przetoczyła się po zapowiedzi depenalizacji małych ilości tzw. twardych narkotyków, Ruch Palikota rezygnuje z wprowadzenia tego pomysłu. W projekcie ustawy pozostanie jednak zapis pozwalający na posiadanie marihuany na własny użytek.

Oskarżony o kazirodztwo aktor znów przed sądem

Przed krakowskim sądem ruszył ponowny proces aktora Bogusława Sobczuka, oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec własnego dziecka. To trzeci proces w tej sprawie. W pierwszym oskarżony został skazany na dwa lata więzienia, w drugim uniewinniony od jednego zarzutu - molestowania dziecka. Sąd uznał jednak, że drugi zarzut - kazirodztwa - powinien być zbadany w ponownym procesie.

Szukają potrąconego 8-latka. Uciekł

Około godz. 12.30 w Lęborku został potrącony przez samochód ośmioletni chłopiec. Zamiast jednak poczekać na pogotowie dziecko kulejąc uciekło z miejsca wypadku. - Wciąż szukamy chłopca. Apelujemy do jego rodziców żeby stawili się z dzieckiem na komisariacie policji - powiedział na antenie TVN24 Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji.

Przez niewybuch ewakuowali całą komendę

Przed południem około 100 osób zostało ewakuowanych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Podczas prac remontowych na dachu budynku znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Pracownicy wrócili już do pracy.

Arłukowicz: Pacjenci będą bezpieczni

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział na dzisiejszym posiedzeniu komisji zdrowia, że pacjenci nie powinni czuć się zagrożeni w związku z wprowadzaniem nowej ustawy refundacyjnej. Z kolei Naczelna Rada Aptekarska nie będzie apelowała o niepodpisywanie przez aptekarzy umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2012 rok.

Zastrzelili dwa chronione wilki. "Pomylili z jenotem"

Podczas zorganizowanego polowania w woj. zachodniopomorskim myśliwi z Belgii odstrzelili dwa dorosłe wilki. Wilk w Polsce jest objęty ochroną. Szacuje się, że na Pomorzu Zachodnim są jedynie trzy watahy wilków liczące po 5-6 sztuk. Sprawę przejęły policja i prokuratura.