Reklama droższa niż zysk z "Jednego procenta"

Organizacje pożytku publicznego wydają krocie na reklamy, które mają zachęcić do wsparcia ich 1 proc. podatku. Rekordziści na spoty wydali połowę tego, ile zebrali - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Amerykanie już stacjonują w Polsce. Na razie jest dowódca

Pierwszy stały amerykański oddział stacjonuje już w Polsce. Na razie tworzy go jedna osoba, ale jeszcze w tym miesiącu do Matthew Spearsa, dowódcy pododdziału Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Łasku pod Łodzią, dołączą kolejni żołnierze - piloci, mechanicy, logistycy. W sumie 200 osób. Od nowego roku będą ćwiczyć razem z polskimi żołnierzami.

Miała w mieszkaniu ponad 7 kg narkotyków

Ponad 5,5 kg marihuany i ponad 1,5 kg amfetaminy znaleźli w jednym z mieszkań w Pruszkowie stołeczni policjanci. Na miejscu zatrzymano 22-letnią kobietę. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

"Jestem w stanie zapanować nad sytuacją"

- Jestem w stanie zapanować nad sytuacją w taki sposób, żeby ten kompromis był zachowany. Proszę mi zaufać i dać trochę czasu - powiedział w "Kropce nad i" premier Donald Tusk, komentując niedawne głosowanie nad projektem zaostrzającym przepisy antyaborcyjne. Duża część posłów PO opowiedziała się za dalszymi pracami nad nim. Tusk pokreślił też, że zamierza zostać na stanowisku do końca kadencji.

Tusk rugał posłów: Rozbijacie partię

Na zamkniętym posiedzeniu klubu parlamentarnego PO w czwartek, dzień przed sejmową mową Donalda Tuska, premier rugał partyjnych działaczy - ustaliły nieoficjalnie "Fakty" TVN, na podstawie rozmów z uczestnikami spotkania. Szef rządu najostrzej miał krytykować szefa klubu Rafała Grupińskiego, którego obarczył odpowiedzialnością za podzielenie partii w głosowaniu nad ustawą zaostrzającą prawo aborcyjne.

OLT Express Germany sprzedane za 1 euro. Chwilę przed upadkiem Amber Gold

Największa afera finansowa ostatnich lat ma kolejny wątek. Tym razem jest to tejemnicza transakcja. "Fakty" TVN dotarły do dokumentów sprzedaży przez Amber Gold niemieckiego oddziału linii lotniczych OLT. Okazuje się, że samą firmę oraz należące do niej cztery samoloty sprzedano za 1 euro. Transakcja miała miejsce kilka dni przed upadkiem Amber Gold.

Dwa lata więzienia za internowanie w stanie wojennym

Wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć usłyszał były zastępca komendanta milicji w Gorzowie Wielkopolskim. Tamtejszy sąd rejonowy uznał Jana K. winnym bezprawnego internowania dwóch osób w okresie stanu wojennego. Wyrok nie jest prawomocny.

Bielawnego osądzi sąd wyższej instancji

To warszawski sąd okręgowy, a nie rejonowy, osądzi byłego wiceszefa Biura Ochrony Rządu gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków w związku z wizytami prezydenta i premiera w Smoleńsku w kwietniu 2010 r. oraz o poświadczenie nieprawdy.

Bita młotkiem i uduszona. Ruszył proces

Przed łódzkim sądem okręgowym ruszył proces małżeństwa 32-latków oskarżonych o zabójstwo na tle rabunkowym mieszkanki Łodzi. 37-latka, którą mężczyzna poznał przez internet, została zwabiona do wynajmowanego przez małżonków mieszkania i zamordowana.

PSL chce ostrzeżeń w radiu i telewizji. Po aferze Amber Gold

PSL przygotowuje projekt zmian w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym. Proponuje w nim, by KNF mogła publikować ostrzeżenia w radiu i telewizji. Ich cel to ochrona uczestników rynku finansowego. Propozycja ma jeszcze w tym tygodniu trafić do marszałek Sejmu.

"To były demokratyczne wybory". Sikorski o Litwie

"Demokratyczne wybory" - takie oczekiwanie pojawia się na ogół, gdy zachodni politycy mówią o głosowaniach w Rosji, na Białorusi czy innych mało demokratycznych państwach. Radosław Sikorski cieszy się zaś, że "demokratyczne wybory" były na Litwie, czyli w państwie, które od lat jest członkiem NATO i UE.

Gliński daje sobie dwa tygodnie i zaczyna szukać poparcia

Za dwa tygodnie prof. Piotr Gliński chce rozpocząć polityczne rozmowy, w których będzie szukał poparcia dla formowanego przez siebie technicznego rządu. Kandydat PiS na premiera po raz kolejny wraca do drugiego expose Donalda Tuska, które charakteryzuje trzema przysłówkami: za późno, za mało, za wolno.

Cmentarz w gruzach po eksplozji gazu

Popękane płyty nagrobków, gruzy i połamane krzyże. W wyniku środowej eksplozji gazu w Zakładzie Dystrybucji Gazów Technicznych w Gliwicach zniszczeniu uległo wiele nagrobków na sąsiadującym z firmą cmentarzu. Prezes zakładu obiecuje odbudowanie pomników, jednak o rekompensacie finansowej na razie nie chce rozmawiać. Wiadomo, że firma nie była ubezpieczona.

Premier obiecuje nauczycielom: Mniej papierów, więcej czasu dla dzieci

- Powinniśmy cenić i chronić czas pracy nauczyciela. Nie dla jego wygody, ale by nasze dzieci mogły czerpać od niego maksimum tego, co może on dać - mówił premier Donald Tusk po spotkaniu z nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szef rządu przyznał, że usłyszał "kilka gorzkich słów" i zapowiedział, że rząd dołoży starań, by odbiurokratyzować pracę nauczyciela.

"Wolałbym być spawaczem niż bezrobotnym politologiem"

- Gdybym musiał wybierać to wolałbym być wybitnym spawaczem, dobrze zarabiającym niż wiecznie bezrobotnym politologiem - powiedział dziś podczas wizyty w gimnazjum premier Donald Tusk. Przekonywał przy tym, że "żaden zawód nie hańbi".

Rodzice z Pucka znęcali się też nad trzecim dzieckiem. Kolejne zarzuty

Są kolejne zarzuty dla rodziców zastępczych z Pucka. Tamtejsza prokuratura rejonowa tym razem zarzuciła Annie i Wiesławowi C. znęcanie się nad kolejnym, trzecim dzieckiem. Dwoje z pięciorga dzieci umieszczonych w tej rodzinie zmarło na skutek pobicia przez opiekunów. Ci przyznali się do winy.

Dwóch nastolatków podpaliło bezdomnego

Dwóch nastolatków z Rzeszowa jest podejrzanych o pobicie i podpalenie bezdomnego mężczyzny. Jeden trafił na trzy miesiące do aresztu, drugim zajmie się sąd rodzinny.

Wyłudzili 8 mln z ZUS. Wpadli w ręce ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pięć osób podejrzanych o wyłudzenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad ośmiu mln zł. Grozim im do 10 lat więzienia.

"Będzie zmiana w stosunkach z Polską"

Po zwycięstwie lewicowej opozycji w wyborach parlamentarnych na Litwie, eksperci prognozują ostrożną zmianę w stosunkach z Polską. Tym bardziej, że do koalicji może też wejść Akcja Wyborcza Polaków na Litwie, która przekroczyła 5-proc. próg wyborczy i uzyskała sześć mandatów. - To historyczny moment i wielki sukces partii - oznajmiła AWPL.

Kurski przejechał 840 km w 6 godzin 7 minut. "To banalnie proste"

Jacek Kurski podczas jazdy samochodem ma "ciężką nogę". Ostatnio dał tego wyraz podczas powrotu z Brukseli do Polski - odcinek 840 kilometrów pokonał w 6 godzin i 17 minut - donosi "Newsweek". Jak łatwo wyliczyć, europoseł Solidarnej Polski jechał średnio 130 km/h.

Godson już nie popiera zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej

John Godson wycofuje się z popierania zmian w obowiązującym prawie aborcyjnym. Oświadczenie w tej sprawie zamieścił na swojej stronie internetowej. W ub. tygodniu poseł PO zagłosował za skierowaniem do dalszych prac w komisjach projektu Solidarnej Polski, zaostrzający przepisy aborcyjne.

"Baumgartner pobił czwarty rekord"

Felix Baumgartner pobił również czwarty rekord - uważa Borysław Dzieciaszek, rekordzista Polski w skokach spadochronowych. Jak wyjaśnił, we "Wstajesz i wiesz" w TVN24, chodzi o najdłuższą drogę pokonaną z zamkniętym spadochronem.

Zmiany w urlopie macierzyńskim w ciągu dwóch tygodni

W ciagu dwóch tygodni rząd przedstawi zasady zmian wydłużenia urlopu macierzyńskiego - poinformował w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Zastrzegł, że roczny urlop, zamiast sześciomiesięcznego, będzie dobrowolny.

"To nie była zachcianka. To była misja wojskowa o ogromnym znaczeniu"

"Przełom", "bohater", "pionier" - w takich słowach eksperci opisują Felixa Baumgartnera i jego skok z wysokości ponad 39 kilometrów. - Jakim trzeba być silnym psychicznie człowiekiem, żeby wyjść w skafandrze w przestrzeń kosmiczną i skoczyć? - pyta dr Jerzy Achimowicz. - To było niesamowite - dodaje były kosmonauta Mirosław Hermaszewski.