Policja nie może odnaleźć listu, pozostawionego przez babcię, która w poniedziałek zabiła dwójkę swoich wnuków i popełniła samobójstwo. - Prawdopodobnie zgubił go mąż kobiety – informuje "Życie Warszawy".

„Bardzo ważne: NIE CHWALIMY SIĘ! Ludzi to odpycha" - to zalecenia sztabu PO dla kandydatów na posłów, którzy będą odwiedzać wyborców w domach. Autorem instrukcji, o której pisze "Rzeczpospolita", jest szef sztabu wyborczego PO Jacek Protasiewicz.

Po niemal roku rusza proces 35-letniego łodzianina, który odpowie za dokonanie trzech zabójstw. Mężczyzna zadał swojej żonie i dzieciom śmiertelne ciosy siekierą. Mariusz M. przyznał się do winy i wyznał, że zabójstwa planował od dłuższego czasu.

Trzy osoby nie żyją, a jedna w ciężkim stanie trafiła do szpitala. To bilans tragicznego wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Ujma Duża, w woj. kujawsko-pomorskim. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką.

Jeżeli msza pogrzebowa, to ciało musi być w trumnie. Kremować można dopiero potem. Takie nowe zwyczaje pogrzebowe mają zacząć obowiązywać od października. Wprowadza je specjalny dokument Episkopatu. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Na jednym z osiedli w Czeladzi pojawiły się rzymskie termy. Można w nich odpocząć od codziennych obowiązków, ale trzeba być nago. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że termy znajdują się o środku osiedla, a niektórym jego mieszkańcom to się wyraźnie nie podoba.

To byłby ewenement na skalę wszechświatową, gdyby za oszczędne gospodarowanie prawdą stawiano przed Trybunałem Stanu - tak Ludwik Dorn podsumował wnioski raportu Ryszarda Kalisza, który chce postawić Zbigniewa Ziobrę przed TS m.in. za okłamywanie Sejmu. - Gdybyśmy przyzwolili na kłamanie przed parlamentem, kontrola nad rządem byłaby iluzoryczna - odpowiadał Kalisz.

Kancelaria Premiera zorganizuje państwowy pogrzeb Andrzeja Leppera, szczegóły pogrzebu ma ustalić z rodziną Leppera wojewoda zachodniopomorski - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Paweł Graś.

Początki były trudne: betonowa wlewka zamiast podłogi, stroje własne i opinie "życzliwych", że na pewno się nie uda. Sprawdzian przyszedł po miesiącu w postaci ataku na WTC. - Okazało się, że jesteśmy dobrze wymyśleni - wspominał w 10. rocznicę TVN24 Grzegorz Miecugow. - Zdaliśmy ten test - dodała Justyna Pochanke.

Na czym polega poranne kolegium, co kryje bagażnik wozu transmisyjnego i jak wygląda praca z Anitą Werner - odpowiedzi na te pytania szukał reporter TVN24, Wojciech Bojanowski. Zapraszamy do obejrzenia jego reportażu o kulisach pracy w najbardziej opiniotwórczej telewizji informacyjnej w Polsce.

Cztery osoby zostały ranne w wypadku dwóch samochodów osobowych na Śląsku. W miejscowości Mikołów czołowo zderzyły się Opel Astra i Polonez. W akcji ratunkowej uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zdjęcia dostaliśmy na skrzynkę Kontaktu 24 od @Adama.

Nowa droga nie zawsze oznacza wygodę i zadowolenie mieszkańców. W Trepczy na Podkarpaciu jezdnia znajduje się bowiem nawet metr wyżej niż poziom, na którym stoją domy, a inwestor "zapomniał" o podjazdach. Mieszkańcy wyjechać z własnego podwórka nie mogą, a do wyjścia potrzebują stołeczka.

We wtorek po południu zakończono akcję poszukiwania kobiety, która wypadła za burtę litewskiego promu pasażersko-samochodowego. Jak poinformował Edmund Kosiarz z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, poszukiwania na Bałtyku w pobliżu polskiego wybrzeża przerwano ze względu na nikłe szanse odnalezienia kobiety żywej.

- Patrzymy na TVN24 jak na perłę w koronie. I musimy chronić tę perłę - powiedział Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN w dniu 10-lecia TVN24. Jego zastępca Piotr Walter dodał: - Nie wyobrażam sobie życia bez TVN24 i to nie jako szef tej stacji, ale zwykły człowiek. W jego opinii, TVN24 "wrosła" już w codzienne życie wielu Polaków. A twórca TVN Mariusz Walter życzył TVN24 "dalszej ucieczki przed konkurencją".

- Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok 2,5-letniej dziewczynki i dziewięcioletniego chłopca wskazuje, że dzieci zmarły w wyniku ran postrzałowych głowy - potwierdza Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Dwójkę niepełnosprawnych dzieci zastrzeliła w poniedziałek ich babcia, która później popełniła samobójstwo.

Olkuski autobus miejski uderzył w drzewo. Jedna osoba z obrażeniami ciała i podejrzeniem wstrząsu mózgu trafiła do szpitala. O zdarzeniu poinformował Reporter 24, Jakub_Grany_Spytkowski.

Jesienna ramówka TVN to nowe propozycje, takie jak: kryminał z przymrużeniem oka "Układ Warszawski", serial "Wszyscy kochają Romana" czy ADHD TV. To również sprawdzone hity i dobrze znane programy: "Taniec z Gwiazdami", "Kuba Wojewódzki", "Top Model" czy "Na Wspólnej".

Jarosław Kaczyński ujawnił, iż kilka miesięcy temu Andrzej Lepper zwracał się do niego przez adwokatów z prośbą o spotkanie. Nie zdradził jednak, czy do niego doszło. A redaktor naczelny "Gazety Polskiej" twierdzi, że lider Samoobrony prosił go o zorganizowanie tego spotkania. - Chciał powiedzieć, kto był źródłem przecieku w aferze gruntowej - mówił Tomasz Sakiewicz.

Jeśli trzeba będzie zapłacić za kryzys finansowy, powinno się sięgnąć do "głębokich kieszeni". Za kryzys nie mogą płacić biedni ludzie - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na konferencji poświęconej sytuacji gospodarczej i wzroście cen podczas rządów PO, szef największej partii opozycyjnej wskazał, iż sięgnięciem do owych kieszeni, może być na przykład podatek bankowy.