Najdłuższy w Polsce tunel powstanie w ciągu zakopianki

W ciągu popularnej zakopianki, na jej górskim odcinku Lubień-Rabka, powstanie najdłuższy w Polsce, ponad dwukilometrowy tunel. Szacunkowy koszt jego budowy to ponad 1,3 mld zł - poinformowała w środę PAP Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Belka: obniżki stóp dobiegają końca

- Obecne osłabienie złotego nie niepokoi Rady Polityki Pieniężnej - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka podczas konferencji po posiedzeniu RPP. Jego zdaniem w podobnej sytuacji są także inne waluty rynków wschodzących. Belki stwierdził również, że nie można powiedzieć, że cykl obniżek dobiegł końca, ale że "dobiega końca".

Minister: ustawa łupkowa do końca czerwca

Minister środowiska Marcin Korolec jest przekonany, że Rada Ministrów przyjmie nowe przepisy dotyczące wydobycia węglowodorów, m.in. gazu z łupków, w ciągu najbliższych kilku tygodni, prawdopodobnie do końca czerwca.

Nowak nie wierzy w ugodę z "Wprost". "Pozew jest już gotowy"

Sławomir Nowak złożył w sądzie wniosek dotyczący postępowania ugodowego z "Wprost", który pod koniec kwietnia napisał, że minister transportu ma koleżeńskie układy z biznesmenami. Nowak przyznał, że w ugodę nie wierzy. - Pozew jest już gotowy - poinformował.

Serafin wyrzucony z PSL. "Będę się odwoływał"

Szef kółek rolniczych Władysław Serafin został wyrzucony z PSL - poinformował szef sądu koleżeńskiego PSL Józef Mioduszewski. Serafin stał się w ciągu ostatnich miesięcy bohaterem kilku głośnych i kontrowersyjnych spraw.

Po "seksaferze" sprawą policjantki zajął się RPO

Rzecznik Praw Obywatelskich zajął się sprawą policjantki z Opola, która została zawieszona po upublicznieniu nagrania jej rozmowy z przełożonym. Media oceniły wymianę zdań jako "pełną zażyłości", w której "mieszają się wątki służbowe i obyczajowe".

Tortem w sędziego? Piwnik: W USA obywatel by się nie ośmielił

W USA decyzje sądu, które są w takich przypadkach niekwestionowane sprawiają, że obywatel nie ośmieliłby się na takie zachowania - uważa Barbara Piwnik. Sędzia i była minister sprawiedliwości skomentowała w "Faktach po południu" zajście, do którego doszło w środę podczas rozprawy w procesie byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka.

Proces zawieszony, bo Kiszczak cierpi na "otępienie i spowolnienie psychiczne". Sędzia obrzucona tortem

Z powodu złego stanu zdrowia zawieszono proces Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do śmierci górników z "Wujka". Podczas tej rozprawy doszło do incydentu - w sędzię, która orzekała w tej sprawie, poleciał tort. Zgromadzonej na sali rozpraw publiczności nie spodobała się decyzja o utajnieniu części posiedzenia, w której lekarze mieli się wypowiedzieć o stanie zdrowia nieobecnego tam Kiszczaka. Policja bada już sprawę ataku na sędzię, z jej zawiadomienia.

Klienci niewypłacalnego GTI Travel wracają do kraju

- Kalkulacja biura była prosta: jeśli uda nam się dostać na lotnisko - wracamy do kraju, jeśli nie - nie lecimy – mówili klienci GTI Travel Poland, którzy wylądowali dziś na warszawskim Okęciu. Spośród 750 klientów przebywających za granicą, na środę zaplanowano powrót 441 turystów - poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska.

"Bulwersujące". W CBA potrzebna "twarda ręka"

To jest bulwersujące, właściwie w jakiś sposób przerażające i pewnie trzeba by było dokonać przeglądu kadrowego - ocenił w poranku "Wstajesz i wiesz" sprawę zejścia na kryminalną ścieżkę agentów CBA minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Ryszard Kalisz w programie "Jeden na jeden" dodał, że to m.in. wina tego, że państwo nie dba o agentów odchodzących na emeryturę.

Odszedł z Ruchu Palikota. Nie chciał akceptować "prostackich zachowań"

- Powiedziałem: dość akceptacji dla prostackich zachowań niektórych moich byłych kolegów klubowych - stwierdził na antenie TVN24 poseł Artur Bramora, wyjaśniając dlaczego odszedł z klubu Ruchu Palikota. Dodał, że kroplą, która przelała czarę goryczy było wystąpienie posła Armanda Ryfińskiego w przebraniu biskupa, w asyście dwóch roznegliżowanych kobiet.

32 mln opakowań tabletek antykoncepcyjnych Cilest wycofanych

Koncern Johnson & Johnson wycofuje z obrotu około 32 mln opakowań tabletek antykoncepcyjnych Cilest w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej - poinformowała wieczorem rzeczniczka firmy. Nie ma zagrożenia dla zdrowia stosujących ten specyfik - zapewniono.

Przegląd prasy: Koalicja PO-SLD? Tusk: Sojusz Millera wydaje się, przy wszystkich garbach, partią umiarkowaną i obliczalną

- Jako szef oczekuję lojalnej współpracy albo twardej konkurencji. Pojękiwania, takie "trochę", "być może", nie służą żadnej partii politycznej. (...) Nie masz innego poglądu albo nie jesteś w stanie wygrać przywództwa, to nie przeszkadzaj - powiedział w rozmowie z "Polityką" Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do wyborów na szefa PO i ewentualnej konkurencji ze strony Grzegorza Schetyny. Premier powiedział też, że jego celem ani intencją nie jest koalicja z SLD, choć ten "wydaje się, przy wszystkich garbach, partią umiarkowaną i obliczalną".

Kalisz: Kwaśniewski będzie miał zawsze ostateczną decyzję

Ostateczną decyzję zawsze będzie miał Aleksander Kwaśniewski - ogłosił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Ryszard Kalisz z Europy Plus. Polityk dodał, że we wtorek odbyło się spotkanie jego, Marka Siwca i Janusza Palikota z byłym prezydentem i doszło do podziału obowiązków w ugrupowaniu.

Otwarto zbiornik w Rydzynie

Zajmuje 40 hektarów i może pomieścić nawet milion metrów sześciennych wody. W Rydzynie otwarto zbiornik retencyjny, który ma zabezpieczyć miasto przed zalaniem.

Przegląd prasy: SLD szykuje księgę jubileuszową dla Jaruzelskiego

Wojciechowi Jaruzelskiemu, jako postaci absolutnie nietuzinkowej, należy się szacunek - takie będzie przesłanie księgi jubileuszowej, której przygotowanie wspiera SLD. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", ukaże się ona z okazji 90. urodzin generała, które przypadają 6 lipca.

Sikorski chce amerykańskiego gazu dla Polski. "Po bardziej konkurencyjnych cenach"

Szef polskiej MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu w Waszyngtonie z sekretarzem USA ds. energii Ernestem Monizem stwierdził, że Polska jest zainteresowana importem konkurencyjnego cenowo amerykańskiego gazu łupkowego. Minister dodał, że dla naszego kraju bardzo ważne jest, aby USA zaczęły eksportować gaz LNG. - To spowoduje, że nasz terminal LNG, którego budowa zakończy się w przyszłym roku, będzie mógł kupić gaz po bardziej konkurencyjnych cenach - wyjaśnił.

"Odwróceni" byli agenci CBA. Pracują dla kryminalisty w firmie nielegalnie utylizującej odpady

Reporterzy Superwizjera TVN wpadli na trop dwóch byłych funkcjonariusz CBA, którzy przeszli na drugą stronę. Zaczęli pracować dla kryminalisty w firmie zajmującej się nielegalną utylizacją toksycznych odpadów i transakcjami, na których Skarb Państwa może tracić miliony złotych. Mimo że współpraca trwała jeszcze w trakcie służby, CBA pozwoliła funkcjonariuszom spokojnie odejść na emeryturę, bez żadnych konsekwencji.