Został skatowany przez pracodawcę i jego kolegę. "Przeprosił mnie, ale ręki mi to nie zwróci"

W radomskim sądzie zakończyła się pierwsza rozprawa w procesie o usiłowanie zabójstwa 23-letniego Dominika, który we wrześniu ubiegłego roku został brutalnie pobity przez - jak twierdzi oskarżenie - zatrudniającego go na czarno pracodawcę oraz jego współpracownika. Chłopak miał zostać skatowany, bo domagał się zaległej zapłaty. Na sali sądowej jeden z mężczyzn przeprosił 23-latka. - Przeprosił mnie, ale ręki mi to nie zwróci - skomentował Dominik w rozmowie z TVN24.

Przeszukania u Burego zgodne z prawem? Rozstrzygnie sąd

10 września stołeczny sąd zbada zasadność działań prokuratury i CBA wobec posłów Zbigniewa Rynasiewicza i Jana Burego. Przeszukania u nich były naruszeniem immunitetu - uważa część posłów. Prokurator generalny twierdzi, że do takich czynności nie trzeba uchylać immunitetu.

Nowy odcinek A1 do remontu. Prace potrwają trzy tygodnie

Na odcinku autostrady A1, który został oddany do ruchu dwa miesiące temu, zaczęły się prace remontowe. Od Świerklan do granicy z Republiką Czeską w Gorzyczkach (woj. śląskie) obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. - Autostrada została oddana w pełni sprawna. Na chwilę obecną też spełnia wszystkie warunki, ale jest przy wartościach granicznych - poinformował Marek Prusak rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA. Utrudnienia potrwają trzy tygodnie.

CBOS: coraz więcej Polaków uważa, że powstanie było potrzebne

61 proc. badanych Polaków uważa, że powstanie warszawskie było potrzebne i dobrze, że do niego doszło. Deklaracji takich jest obecnie więcej niż 20 lat temu o 10 punktów procentowych - wynika z sondażu CBOS. Wiedza o powstaniu jest jednak niewielka. Blisko połowa ankietowanych nie potrafiła skojarzyć żadnego konkretnego wydarzenia z datą 1 sierpnia 1944 r.

Gauck: Polacy umieli wybaczyć, gdy Niemcy okazali skruchę

Prezydent Niemiec Joachim Gauck zapowiedział, że będzie w Polsce podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Polacy umieli przebaczyć, gdy Niemcy okazali skruchę, Polacy umieli pokonać nienawiść, gniew i nieufność, gdy Niemcy przyznali się do winy i wstydu - powiedział prezydent Niemiec Joachim Gauck podczas uroczystości otwarcia w Berlinie wystawy poświęconej powstaniu warszawskiemu. Wziął w niej udział razem z Bronisławem Komorowskim.

"To był uraz sportowy". Premier wyjdzie ze szpitala dziś wieczorem lub jutro rano

Dzisiaj posiedzenie Rady Ministrów odbyło się wyjątkowo bez premiera Donalda Tuska. Jego obowiązki przejął wicepremier Janusz Piechociński. Szef rządu przeszedł w poniedziałek zabieg na stawie barkowym. - Zabieg się powiódł - poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Premier zostanie wypisany ze szpitala dziś wieczorem lub jutro rano. Będzie wymagał rehabilitacji.

Internet czeka na godzinę "W"

Im bliżej godziny "W", tym więcej Powstania w mediach społecznościowych. Do uczczenia 70. rocznicy wybuchu wzywają oficjalne strony Warszawy i szereg organizacji pozarządowych, ale też wielu internautów na prywatnych profilach.

Polacy na Broad Peak uratowali życie umierającemu himalaiście

Trzech polskich himalaistów - uczestników wyprawy na Broad Peak - uratowało życie wspinaczowi z Tajwanu, znajdującemu się w obozie na wysokości 7500 m. Na pomoc mężczyźnie wyruszyli Mariusz Grudzień, Marek Chmielarski, który wcześniej wszedł na szczyt i Grzegorz Bielejec, który po akcji ratunkowej musiał zrezygnować z prób zdobycia Broad Peak. - Poświęcił ten szczyt dla ratowania kolegi - powiedział w rozmowie z TVN24 Janusz Majer, koordynator Polskiego Himalaizmu Zimowego.

Podbramkowa sytuacja na autostradzie? "To kuriozum"

- Najbardziej przeraża to, że ktoś, kto budował te autostrady, nie przewidział, że ruch ma się tam odbywać normalnie - tak olbrzymie kolejki przy bramkach komentuje Włodzimierz Zientarski. Wtóruje mu Adrian Furgalski. I chociaż, jak twierdzi, na dobre rozwiązania jest już za późno, system można jeszcze naprawić. - Apelujemy do minister Elżbiety Bieńkowskej, żeby dotrzymała słowa, że w 2016 roku wszystkie autostrady przechodzą na system elektroniczny - mówi.

Palikot: Gra o władzę w SLD. Czarzasty i Napieralski działają przeciwko Millerowi

- Mamy sytuację buntu w SLD i jakiegoś miękkiego zamachu stanu na Leszka Millera - mówił Janusz Palikot w "Faktach po Faktach". Lider Twojego Ruchu przekonywał, że wewnątrz SLD toczy się "gra o władzę", co uniemożliwia nawiązanie współpracy jego partii z ugrupowaniem Leszka Millera. - To wygląda na skoordynowaną akcję tych wszystkich liderów, którym przewodzą prawdopodobnie Czarzasty i Napieralski - mówił.

Łódzkie rudery zagrażają mieszkańcom? "Wejść nietrudno, potem hulaj dusza"

Kamienica w centrum Łodzi częściowo runęła, chociaż teoretycznie nie miała prawa. Do katastrofy budowlanej na Zielonej 48 w Łodzi doszło, bo - zdaniem urzędników - ktoś wyciągnął metalowe belki stropowe, które trzymały konstrukcję "w całości". Urzędnicy przyznają, że runąć może kolejna ściana, bo do opuszczonych budynków wciąż wchodzą ludzie.

Narasta przemoc w szkołach. Alarmujący raport NIK

W polskich szkołach nasila się agresja słowna i fizyczna kierowana wobec rówieśników oraz nauczycieli, a także przemoc w cyberprzestrzeni. Najwięcej zachowań patologicznych odnotowuje się w gimnazjach - alarmuje NIK w nowym raporcie o patologii w szkołach.

Poniedziałek bez stania przed bramkami. Czy korki wrócą w weekend?

W ostatni weekend kierowcy wybierający się nad morze oraz ci, którzy wracali z letniego wypoczynku autostradą A1, musieli spędzić w korkach przed bramkami poboru opłat nawet godzinę. W poniedziałek - jak sprawdził reporter TVN24 - sytuacja wyglądała już dużo lepiej. Można się jednak obawiać, że w sobotę i niedzielę przed bramkami znów pojawią się sznury oczekujących na przejazd samochodów.

Jest skarga kasacyjna ws. izolacji Mariusza T.

Pełnomocnik Mariusza T. złożył skargę kasacyjną na orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, który w kwietniu br. uznał, że T. jest osobą zagrażającą innym i nakazał umieszczenie go w specjalnym ośrodku w Gostyninie. Skarga wkrótce trafi do Sądu Najwyższego.