Latarki nie będę już potrzebne? Do spółdzielni Niesiołowskiego ma wrócić prąd

W sześciu blokach zadłużonej po uszy łódzkiej spółdzielni mieszkaniowej "Śródmieście" od dwóch dni nie ma prądu w częściach wspólnych. Nie działają domofony, a mieszkańcy chodzą po klatkach schodowych ze świeczkami i latarkami. - Jeszcze dzisiaj podpiszemy umowę z dostawcą prądu i zasilanie będzie stopniowo wracać - obiecuje zarząd spółdzielni.

Śmierć na kąpielisku w Świnoujściu

Na kąpielisku w Świnoujściu utopił się mężczyzna. Kąpał się przed otwarciem plaży, gdy nie była jeszcze strzeżona. Ratownicy dostrzegli jego ciało, kiedy rano przyszli do pracy.

Prezydent: kandydatura Sikorskiego ma moje pełne poparcie

Dla nas nie jest obojętne, kto będzie sprawował funkcję szefa dyplomacji europejskiej. Daje ona duże możliwości oddziaływania na wiele spraw, w tym na zachowanie krajów Unii wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Jednocześnie zapewnił o swoim poparciu dla kandydatury Radosława Sikorskiego.

"Nie trzeba dziś ginąć na barykadzie. Można być powstańcem czasu pokoju"

- Ta 17 (godzina "W" - red. ) to jest dla mnie jeden z największych sukcesów, również wolnej Polski. Że udało się zbudować wokół daty, wokół pamięci o samych powstańcach taki moment wspólnoty - stwierdził na antenie TVN24 Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Kilkaset tysięcy ludzi, może więcej niż milion, może kilka milionów w całej Polsce zatrzymuje się. Oni sami pamiętają, wychodzą specjalnie na ulice, czekają na sygnał syren - mówił.

"Niemcy porównywali powstanie do walk w Stalingradzie"

Niemcy, choć spodziewali się wybuchu powstania, byli zaskoczeni polskim oporem. Porównywali przebieg walk w Warszawie, jeśli chodzi o ich zaciętość, do działań zbrojnych na ulicach Stalingradu - mówi prof. Włodzimierz Borodziej, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Obóz w Pruszkowie. "Tędy przeszła Warszawa"

Ok. 650 tys. mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta w czasie i po kapitulacji powstania. Większość trafiła do obozu przejściowego w Pruszkowie, skąd po segregacji wywieziono ich na roboty do Niemiec, do Generalnego Gubernatorstwa i obozów koncentracyjnych.

"Wchodziło się do kanałów z ogromnym przekonaniem i chęcią walki"

Miejsce, które uratowało życie wielu powstańcom warszawskim - sieć miejskich kanałów. Schyleni, idąc na kolanach, a czasem pełzając, uciekali nimi z zasadzek lub ewakuowali rannych. Niektórzy z nich ginęli. Kanały przeszły do powstańczej legendy. O ich rzeczywistości opowiada jeden z łączników, który dobrze poznał warszawskie podziemia.

Ziobro o Kurskim: nie jesteśmy gotowi dalej brać na klatę tego wszystkiego, co on wyrabia

- Jest jakaś granica ponoszenia zbiorowej odpowiedzialności za zachowania nieobliczalne, szalone jednego z ludzi - tłumaczył w "Faktach po Faktach" przyczyny usunięcia Jacka Kurskiego z Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - My nawet zmieniliśmy hasło w czasie kampanii wyborczej, bo chcieliśmy iść z przesłaniem, że w Polsce trzeba zrobić porządek. Po kolejnych tego rodzaju artykułach na pierwszych stronach gazet z Jackiem Kurskim, który bynajmniej do porządku drogowego i bezpieczeństwa nas nie przyzwyczaił (...) powiedzieliśmy dość - dodał.

Zmarł przed zamkniętymi drzwiami szpitala. "To była 3 rano, wtedy nikt nie przychodzi"

Prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, kto jest winny śmierci 60-latka. Personel nie wpuścił go do szpitala, mimo że ten dobijał się do ich drzwi. Mężczyzna zmarł na chodniku. Przedstawiciele szpitala twierdzą, że niedoszły pacjent był agresywny i nie mówił wprost, że się źle czuje. - Mężczyzna nie zmarł na moim terenie - ucina prezes tego centrum medycznego.

Sikorski oficjalnym kandydatem na szefa unijnej dyplomacji. Tusk: jest w sam raz

Donald Tusk zgłosił kandydaturę ministra Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa unijnej dyplomacji i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - poinformowały PAP źródła w rządzie. "Sikorski wg PiS jest wobec Rosji zbyt miękki, a wg unijnych polityków zbyt twardy. Wg wszystkich - kompetentny. Czyli w sam raz" - podsumował kandydata na Twitterze premier.

Oni też jedzą jabłka "na złość Putinowi"

W odpowiedzi na rosyjskie embargo na polskie owoce i warzywa internauci masowo zabrali się za jedzenie jabłek "na złość Putinowi". Do akcji #JedzJabłka dołączają też politycy - na Twitterze pojawiły się zdjęcia zajadających te owoce szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i Janusza Palikota.

Jaki: kiedy Kurski mówił o sikaniu, to miał zapewne na myśli swoje nogawki

- Jest żal, bo naprawdę można się rozstawać ładnie - skomentował w rozmowie z TVN24 swoje usunięcie ze struktur Solidarnej Polski Jacek Kurski. - My powstaliśmy po wyrzuceniu nas z PiS, które było w porównaniu z tym, co mnie spotkało, kunsztownym, wielkim smakiem, savoir-vivrem, Wersalem i wielkim stylem. Wolę ten lepszy styl i przywództwo realnego lidera polskiej prawicy - dodał były europoseł.

Pogotowie przywiozło rannego, a lotnisko zamknięte. "Zapłacą za tę kłódkę"

Mieli dowieźć rannego na przyszpitalne lotnisko, by przekazać go do śmigłowca LPR, ale gdy podjechali pod bramę, zastali ją zamkniętą na kłódkę. W takiej sytuacji liczy się każda chwila, więc zrobiło się nerwowo, a kłódkę musieli przeciąć strażacy. Kutnowski szpital, który zarządzą lądowiskiem zapowiedział, że... obciąży ratwoników kosztami zakupu nowej. - Pogotowie za późno nam powiedziało, że lądowisko będzie potrzebne..