Mull opuszcza Warszawę. "Nie żegnam się, tylko mówię do zobaczenia"

Ambasador USA w Polsce Stephen Mull kończy swoją misję w Polsce. Z tej okazji nie zapomniał pożegnać się z Polakami. - To dla mnie wielki zaszczyt, że przez ostatnie trzy lata reprezentowałem Stany Zjednoczone w kraju, który jest tak nadzwyczajnym przyjacielem i sojusznikiem - podkreślił w opublikowanym w sieci nagraniu. Jak przyznaje, "zawsze będzie czuć się w Polsce jak w domu".

Witek: pani premier nie zależy na spotkaniu z prezydentem

- Apelowanie przez media świadczy o tym, że tak naprawdę pani premier nie zależy na tym spotkaniu - tak prośby Ewy Kopacz kierowane do Andrzeja Dudy oceniła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Elżbieta Witek. Rzeczniczka PiS dodała też, że prezydent - zanim zabrał głos w sprawie Ukrainy - konsultował się z rządem.

Pieniądze, akcje, hipoteka. Co pozwala Polakowi wyjść z aresztu

600 tysięcy złotych miało wystarczyć, ale nie wystarczyło. Marcin Dubieniecki, znany adwokat podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wyłudzenie publicznych pieniędzy, nie wyjdzie za kaucją, bo sąd rozpatruje złożone w ostatniej chwili przez prokuraturę zażalenie w sprawie nałożenia na podejrzanego kaucji. Tego, jak działa kaucja w polskim prawie dowiadywał się reporter magazynu "Polska i świat", Patryk Rabiega.

Niemiecki dziennik chwali Dudę. "Zdeklarowany przyjaciel Niemiec"

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nazywa prezydenta Andrzeja Dudę "zdeklarowanym przyjacielem Niemiec". Omawiając wywiad z prezydentem RP, redakcja zwraca uwagę, że chwali on politykę kanclerz Angeli Merkel wobec Rosji. Dziennikarz Konrad Schuller podkreśla też, że Duda "najwidoczniej nie podziela rozpowszechnionej w jego partii krytyki pod adresem Berlina".

Przegląd prasy: Komorowski i Duda wydali miliony na spoty, lajki i plakaty

Miliony złotych na spoty telewizyjne, promocję w sieci, długopisy, a nawet na śmigłowiec i specjalną mównicę. To według "Polityki" początek długiej listy kampanijnych wydatków sztabów Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Tygodnik dotarł do rozliczeń, które komitety wyborcze składają w PKW.

Rozmowy o Ukrainie. "Polska powinna być zainteresowana, żeby być przy stole negocjacyjnym"

- Jest szansa, żeby Polska odzyskała to, co jej się naprawdę należy - powiedział europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk w programie "Świat" w TVN24 BiŚ. Chodzi o włączenie Polski do negocjacji nt. konfliktu na Ukrainie, które obecnie toczą się między Rosją, Ukrainą, Francją i Niemcami (tzw. format normandzki). Propozycję taką zgłosił prezydent Andrzej Duda. Zdaniem polityka PiS, Polska powinna do tego dążyć niezależnie od krytycznych wypowiedzi prezydenta Ukrainy.

"Premier powinna zająć się bilansem zamknięcia"

- Podważenie formatu normandzkiego oznacza podważenie porozumień mińskich - przekonywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski z PO. - Tak naprawdę porozumienie z Mińska jest fikcją i nigdy nie było przez Moskwę honorowane - odpowiadał mu Zbigniew Girzyński, były poseł PiS. Politycy dyskutowali też o ostatnich tygodniach pracy rządu Ewy Kopacz i o tym, czemu nie doszło dotąd do jej spotkania z prezydentem.

"Bijemy się o to, aby Jarosław Kaczyński nie miał pełni władzy w Polsce"

- Jeżeli PiS wygra wybory tak, że będzie miało większość bezwzględną, to będzie IV RP. Jeżeli wygra tak, że będzie miało większość konstytucyjną, to będzie V RP, z której łatwo nie przejdziemy do normalności - powiedział w "Faktach po Faktach" mec. Roman Giertych, który chce kandydować na jesieni do Senatu z okręgu podwarszawskiego.

Łódź bliżej Chin. Tak odjechało do Azji ponad tysiąc ton polskiego ładunku

Prawie 11 tys. km do przejechania ma przed sobą pociąg z Łodzi do Xiamen na wschodzie Chin. Do tej pory handel towarami odbywał się praktycznie w jedną stronę - z Chin do Polski, a w drogę powrotną pociąg wyruszał pusty. Teraz to się zmieniło - na wywożenie do Azji swoich produktów zdecydowali się polscy producenci, którzy spełnili restrykcyjne obostrzenia chińskiej strony. W daleką podróż wyjechało 41 kontenerów, a w nich głównie artykuły spożywcze: piwo, wino, cydr, mleko, słodycze. Skład na miejsce dotrze za dwa tygodnie. To i tak trzy razy szybciej niż drogą morską. Odjazd pociągu z Łodzi obserwował reporter TVN24 Piotr Borowski.

Kopacz "prosi" prezydenta. "Co może więcej kobieta"

- Proszę, aby pan prezydent powołał wreszcie Radę Bezpieczeństwa Narodowego - zaapelowała do Andrzeja Dudy premier Ewa Kopacz przed wyjazdem na Opolszczyznę. Podkreśliła, że ostatnie doniesienia ze wschodniej Ukrainy są niepokojące. Później, już w Opolu, ponowiła swoją prośbę podczas konferencji prasowej.

Sondaż: Kopacz gorzej oceniana niż Duda

46 proc. Polaków uważa, że Andrzej Duda będzie dobrze wypełniał obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 29 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. 30 proc. ankietowanych ocenia, że Ewa Kopacz dobrze pełni obowiązki premiera, negatywną opinię wyraziło 59 proc.

Prokuratura sprawdzi przeloty poselskie Kopacz

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeanalizuje doniesienie o przelotach poselskich do Gdańska przed 2005 r. obecnej premier Ewy Kopacz - poinformował w środę rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.

Pił wódkę, jechał tramwajem, zabił trzy osoby. Motorniczy skazany

Był tak pijany, że usnął za "sterami" tramwaju - przejechał przez przystanek, uderzył w samochód i staranował trzy kobiety - wszystkie zginęły. Motorniczy Piotr M. został skazany na 13,5 roku więzienia za koszmar, do którego doszło na początku zeszłego roku. - Przepraszam wszystkich, którzy przeżyli traumę - mówił skazany przed oczytaniem wyroku.

"Łowca fotoradarów": instrukcje obsługi są "idiotoodporne", policjanci powinni być wyszkoleni

Osoby korzystające z radarów powinny być bardzo dobrze przeszkolone, a ich wiedza powinna być sprawdzana - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 " Emil Rau z TVN Turbo, który od lat toczy walkę z nieprawidłowo montowanymi fotoradarami. Odniósł się w ten sposób do sprawy policjanta, który w sądzie zeznawał przeciw policyjnemu radarowi. Podkreślił, że metalowe przedmioty, czy linie wysokiego napięcia mogą zakłócić pomiar.

Rzecznik CBA o decyzji sądu ws. Dubienieckiego: nie spotkałem takiego przypadku

Z zasady nie komentujemy decyzji sądu, ale w sprawie Marcina Dubienieckiego jesteśmy wielce zdziwieni i zaskoczeni. W całym moim zawodowym doświadczeniu nie spotkałem takiego przypadku - powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Decyzją sądu adwokat jako jedyny z podejrzanych w sprawie wyłudzenia środków publicznych z PFRON może wyjść z aresztu za kaucją.

Raś o Andrzeju Dudzie: Polacy widzą pierwsze słabości

Absolutnie żółta kartka dla otoczenia prezydenta, które powinno go przygotować, bo nie ma on doświadczenia w dyplomacji i międzynarodowego obycia - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Ireneusz Raś z PO, odnosząc się do wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat rozmów o Ukrainie.