Flagi na pulpitach i puste miejsca. Spór o to, kto był na debacie

W czasie środowej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim ławy świeciły pustkami, puste były także miejsca przeznaczone dla polskich eurodeputowanych. - Platforma wiedziała, że będzie debata. Nie zmobilizowała swoich kolegów - komentował w TVN24 Wojciech Szacki z Polityki Insight. Z kolei deputowany PO Tadeusz Zwiefka zarzucił nieobecność politykom PiS.

Sprawa, która może pogrążyć łódzkie bary. "180 lokali ma stracić koncesję"

Drobna, zdawałoby się, sprawa spowodowała, że właściciele łódzkich lokali martwią się o swoją przyszłość. Jedna z hurtowni rozprowadzała wśród nich alkohol, choć miała tylko zezwolenie na sprzedaż detaliczną. Ponad 180 właścicieli firm może przez to stracić koncesję. - To jest jak wyrok śmierci dla naszego biznesu - mówią. Urzędnicy przyznają, że sprawa jest poważna. - Ustawodawca nie zostawia nam wiele miejsca do działania. Prawo stanowi, że ktoś kto zaopatruje się w nielegalnym źródle powinien stracić koncesję - rozkładają ręce.

"Polska z gwiazdy Unii stała się jej problematycznym dzieckiem". Zachodnie media o Polsce

"Ton był znacznie spokojniejszy niż niedawne wymiany zdań pomiędzy Brukselą a Warszawą" - podsumowuje wrażenia z wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim portal "Politico". Niemieckie gazety podkreślają, że choć premier Beata Szydło była opanowana i racjonalna, to i tak nikogo nie przekonała. Relacje z debaty i jej oceny pojawiły się w wielu zachodnich mediach, ale nie tylko w tym kontekście pisano w środę o Polsce.

Petru do Kaczyńskiego: niech zadeklaruje, że Polska nie wyjdzie z UE. PiS odpowiada

- Wszyscy w Europie wiedzą, że to szef PiS jest decydentem w sprawach polskich - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Dodał, że przyszedł czas na to, by Jarosław Kaczyński oficjalnie zadeklarował, że nie jest jego celem wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. - Polska nie chce wyjść z UE, ale mamy swój pogląd na funkcjonowanie Unii - odpowiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Zamiast pomocy - cios w twarz. Szpital zwalnia dyscyplinarnie ratownika

Zespół piotrkowskiego pogotowia (woj. łódzkie) został wezwany do 70-letniego pana Leona. Ratownicy uznali, że mężczyzna jest pijany. Jeden z pracowników szpitala uderzył chorego w twarz. Dzień później poinformował, że... sam został zaatakowany. Po blisko dwóch miesiącach od zdarzenia ratownik został wyrzucony z pracy.

PiS wprowadza zmiany w prokuraturze. Na czym polegają kontrowersyjne zapisy?

W przygotowanym przez PiS projekcie ustawy o prokuraturze znajdują się dwa kontrowersyjne zapisy. Ich kluczowe sformułowania to "interes społeczny" oraz "bezpieczeństwo państwa". PiS twierdzi, że przede wszystkim będzie to większe pole do działania dla prokuratorów. Zdaniem przewodniczącego Krajowej Rady Prokuratury, Marka Staszaka, możliwe są nadużycia. Materiał programu "Czarno na białym".

Czarnecki: dyskusja korzystna dla Polski. Halicki: PiS próbuje zaczarować rzeczywistość

- Każda taka debata sugeruje, że u nas dzieje się coś niedobrego, ale ta była dla nas korzystna - mówił w "Kropce nad i" Ryszard Czarnecki (PiS) na temat wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce. - Pani premier nie ustosunkowała się do kwestii złamania trójpodziału władzy czy tego, jak zażegnać kryzys konstytucyjny. Nie tego oczekiwałem jako obywatel - stwierdził Andrzej Halicki (PO).

Verhofstadt pyta o TK, odpowiedź Szydło mu nie wystarcza. "Tak czy nie? To po polsku zrozumiem"

Prawie trzygodzinna debata w Parlamencie Europejskim dotycząca sytuacji w Polsce zakończyła się wymianą zdań pomiędzy premier Beatą Szydło a byłem belgijskim premierem i liderem liberałów w PE, Guy Verhofstadtem. Belg pytał, czy jej rząd zastosuje się do przyszłej opinii Komisji Weneckiej ws. działania Trybunału Konstytucyjnego. Szydło nie chciała jednoznacznie odpowiedzieć.

Timmermans prosił o "jak najszybsze spotkanie". Ziobro znów odpisuje

Zarówno polski rząd, jak i obecna większość parlamentarna kieruje się w pierwszym rzędzie zasadami demokratycznego państwa prawa - napisał we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Nie odpowiedział wprost na prośbę wiceszefa KE o jak najszybsze spotkanie w Brukseli lub Warszawie.

Premier odpowiada na zarzuty: Polska nie zasługuje, by być oceniana przez Unię

Polska chce, żeby UE była stabilna, żeby nie była wstrząsana wszelkiego rodzaju kryzysami, Polska nie wywołuje kryzysów w Unii - powiedziała premier Beata Szydło w europarlamencie, zabierając ponownie głos podczas wtorkowej debaty. Podkreśliła, że w Polsce nie są łamane prawa człowieka ani zasady demokratycznego państwa prawa, dlatego nie powinna być ona oceniana przez Unię.

Pijany wjechał w pieszych, zabił sześć osób. Prokurator chce wyższej kary

15 lat więzienia i dożywotniego zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów zażądał prokurator dla Mateusza S., który 1 stycznia 2014 r. zabił sześć osób w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie), wjeżdżając autem w grupę pieszych. Wcześniej mężczyzna został skazany na 12,5 roku więzienia, ale w kwietniu sąd apelacyjny uchylił wyrok sądu I instancji.

CBA zatrzymało szefa łódzkiej Atlas Areny

Funkcjonariusze CBA zatrzymali we wtorek Krzysztofa M., szefa miejskiej spółki, która zarządza łódzką Atlas Areną. Działania nadzoruje prokuratura okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

"Polacy odsiadują dzisiaj w Brukseli wyrok zbiorowy za rządy PiS-u"

- Dziś to jest najgorszy dzień dla Polski od roku 2004 - powiedział Janusz Lewandowski na konferencji prasowej europosłów Platformy Obywatelskiej przed wtorkową debatą europarlamentu o Polsce. Zapewnił, że europarlamentarzyści PO nie tworzą i nie podpisali żadnej rezolucji przeciwko Polsce. Jedyną taką podpisali w 2014 r. przedstawiciele PiS - przypomniał.