Adwokat: jeśli to jest znieważenie prezydenta, to stąpamy po cienkim lodzie

- Jeśli to jest znieważenie, to zaczynam się obawiać, do którego momentu możemy się wypowiadać krytycznie - powiedział na antenie TVN24 adwokat dr Łukasz Chojniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Skomentował w ten sposób kwestię wszczęcia przez prokuraturę postępowania ws. internauty z Nowego Sącza. Chodzi o prześmiewczy film dotyczący prezydenta.

Wassermann: są pewnie prokuratorzy, którzy boją się, że będą rozliczeni

- Po wejściu w życie nowej ustawy prokuratura jest w stanie pracować dużo sprawniej niż do tej pory - skomentowała nową ustawę o prokuraturze Małgorzata Wassermann, posłanka PiS, w programie "Jeden na jeden". Dodała, że jej zdaniem Ziobro będzie człowiekiem, który "nie będzie się wahał przy trudnych śledztwach, nie będzie czuł obawy".

CBŚP: coraz więcej polskich gangów powiązanych z pseudokibicami

W 2015 roku w Polsce działało 190 grup specjalizujących się w różnego rodzaju przestępczości kryminalnej - m.in. wymuszeniach haraczy, rozbojach, przemycie i handlu bronią; ich członkowie często wywodzili się lub byli związani ze środowiskami pseudokibiców - wynika z raportu CBŚP.

U pani Joli nudy nie ma. Polka może zostać najlepszą nauczycielką świata

Matematyka z pomocą tabletów, łapanie much czy angielski przez Skype’a - Jolanta Okuniewska wykorzystuje niekonwencjonalne metody nauczania i jest za to doceniana. Ostatnio, jako jedyna nauczycielka z Polski, otrzymała nominację do nagrody Global Teacher Prize, która nazywana jest edukacyjnym Noblem. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Kim są, gdzie mieszkają. Dane pedofilów do publicznej wiadomości

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy, która ma pomagać w skutecznej walce z pedofilami. Mają zostać stworzone dwa rejestry pedofilów – jeden dla służb, drugi ogólnodostępny. Podobne rozwiązania działają już niektórych krajach Unii Europejskiej. O tym, jak poważny jest problem pedofilii, reporter Faktów przekonał się, przygotowując prowokację w internecie.

W tym szpitalu pacjenta nosi się na rękach. Dosłownie

To prawdopodobnie jedyny taki szpital, w którym obok lekarzy i pielęgniarek pracują również noszowi. Szpital w Pucku pomimo wielu apeli i żądań nie doczekał się windy. Pracownicy szpitala założyli komitet społeczny, którego celem jest zebranie potrzebnego miliona złotych na inwestycję. Póki co noszowi dźwigają cały ciężar. Materiał programu "Polska i Świat".

Polski akcent w filmie "Marsjanin"

Polski akcent w hollywodzkiej produkcji "Marsjanin". Najnowszy film Ridley'a Scotta dostał 10 nominacji do Oscara, między innymi w kategorii "najlepsza scenografia". Kilkanaście ton stalowych konstrukcji, które elementem filmowej scenografii, wyprodukowanych zostało przez szczecińską firmę. Materił z programu "Polska i Świat".

Resort zdrowia: nowe przepisy ws. jedzenia w tym roku szkolnym

W ciągu półtora miesiąca możliwe jest przygotowanie projektu nowelizacji rozporządzenia dot. jedzenia w szkołach i przedszkolach - poinformował w Sejmie wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Rozporządzenie ma wejść w życie jeszcze w tym roku szkolnym.

Jednym filmem znieważył prezydenta? Policja w mieszkaniu autora, przeszukanie

Policja na polecenie nowosądeckiej prokuratury weszła w środę do mieszkania internauty, który miał zamieścić w sieci prześmiewczy film dotyczący prezydenta Andrzeja Dudy. Mężczyzna tym samym mógł znieważyć głowę państwa. "Kancelaria Prezydenta nie ma wpływu na działania prokuratury" - odniósł się do całej sytuacji Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Andrzeja Dudy.

Wassermann o decyzji sądu: takie sprawy kończyły się wyrokami skazującymi

- Dzisiejsze postanowienie sądu nie przesądza ani o winie, ani o niewinności osób oskarżonych - powiedziała Małgorzata Wassermann (PiS). - Decyzja może trochę dziwić - stwierdził z kolei Mariusz Witczak (PO). Sąd okręgowy odmówił umorzenia postępowania ws. lotu prezydenckiego samolotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Proces ruszy 31 marca.

Będzie proces ws. lotu do Smoleńska. Sąd odmówił umorzenia

Sąd odmówił umorzenia procesu pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Postanowienie jest prawomocne. Proces ruszy 31 marca.

Chciał ją zmusić do seksu, zabiła. Młoda kobieta prawomocnie uniewinniona

Groziło jej nawet 10 lat więzienia za zabójstwo w afekcie, ale sąd ją prawomocnie uniewinnił. 20-letnia dziś Alicja K. zadała kilka śmiertelnych ciosów nożem 32-latkowi, z którym piła alkohol. Chwilę przed śmiercią mężczyzna próbował zmusić ją do seksu. Do dramatu doszło w 2014 roku pod Kutnem (woj. łódzkie).

Rosyjskie media: "polski obóz śmierci w Sobiborze". Pojechał tam minister kultury

"Minister kultury Rosji Władimir Miedinski w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu weźmie udział w ceremonii złożenia kwiatów, upamiętniając radzieckich jeńców, którzy zginęli w polskim obozie koncentracyjnym Sobibór" - takie sformułowanie pojawiło się w depeszy agencji RIA Nowosti opublikowanej w środę rano. Ambasada RP w Moskwie wyśle protest i zażąda sprostowania - powiedział rzecznik ambasady Bartosz Cichocki. Jak dodał, będzie to dotyczyć również każdego innego medium, które będzie powielało to sformułowanie.

Ponad 100 prokuratorów chce odejść na emeryturę. Przez planowane zmiany?

Od początku tego roku już ponad stu prokuratorów w całym kraju złożyło wnioski o przejście w stan spoczynku - poinformowała Prokuratura Generalna. Z nieoficjalnych informacji reporterki TVN24 wynika, że powodem rezygnacji są spodziewane od marca zmiany dotyczące tej grupy zawodowej. Prokuratura informuje, że przez cały zeszły rok na emeryturę przeszły w sumie 144 osoby.

Schetyna: PiS jest "zaczadzony" władzą. Trzeba zatrzymać ich państwo

Platforma jest Polsce wręcz niezbędna po to, by dawać ciągle szansę, że ktoś zatrzyma PiS - powiedział w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna. Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej dodał, że objął przywództwo w partii w "trudnym momencie". Jak mówił, PO nie zamierza bić się o rolę w opozycji, będzie natomiast szukać porozumienia z partiami, które chcą "walczyć z PiS-em".

Jej syn dostanie spadek po ojcu-księdzu. "Będzie miał to, co obiecał tatuś"

- Nikt nie chciał jej wierzyć, że urodziła syna księdza. Teraz może mówić o satysfakcji - sąd we Wrocławiu przyznał majątek po kapłanie jej dziecku. - Jestem usatysfakcjonowana i szczęśliwa ze względu na wyrok sądu. Mój synek będzie miał chociaż w części to, co obiecał jego tatuś - mówi Wiesława Dargiewicz. Materiał "Faktów" TVN.

Mija 71 lat od wyzwolenia obozu Auschwitz

27 stycznia 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej otworzyli bramy niemieckiego obozu Auschwitz. W chwili ich wkroczenia za drutami przebywało ponad 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów. Żołnierzy sowieckich witali jako wyzwolicieli.

Lekarz potrzebny od zaraz. Mieszkańcy szukają pomocy

Dwa miesiące temu zmarł lekarz pracujący w przychodni w Rogienicach Wielkich (woj. podlaskie). Placówka obsługuje dwutysięczne miasto i okoliczne miejscowości. Do tej pory nie znalazł się chętny na zajęcie stanowiska po poprzedniku. Materiał programu "Polska i Świat".