Ile jest wart jeden dzień z życia człowieka? W przypadku Zbigniewa Góry sądy wyceniły ten dzień na trzysta złotych. Mężczyzna, który został niesłusznie skazany za niepopełnione morderstwo, przesiedział w więzieniu 1044 dni. Stracił pracę, przeżył rodzinny dramat, nie miał kontaktu z dzieckiem, odeszła od niego żona. Gdy został uniewinniony, zaczął walczyć o wielomilionowe odszkodowanie. Sąd za wszystkie dni spędzone za kratkami przyznał mu 323 tysiące złotych. Materiał magazynu "Blisko ludzi".

Kandydatka SLD na prezydenta, Magdalena Ogórek ma kłopot z uzyskaniem poparcia od kolegów z partii. Na razie - to kandydatka tylko Leszka Millera, który wziął na siebie promocję kandydatki i jej przygotowanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał w "Faktach po Faktach", że jego prezydentura jest znacznie bardziej aktywna niż jego poprzedników. Wykluczył debatę ze swoimi rywalami przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. - Nie było takiego zwyczaju, a ja zwyczaje szanuję - wyjaśnił. Ocenił, że środowisko polityczne, które reprezentuje jego kontrkandydat Andrzej Duda (zgłoszony przez PiS) nigdy nie reagowało na zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego, a teraz jest "jakieś ADHD", które powoduje, że "ciągle czegoś chcą i o coś apelują".

Rzecznik Praw Dziecka zainteresował się sprawą morderców i pedofilów, którzy powinni być izolowani, a - przez opieszałość sądów i biegłych - wychodzą na wolność. Marek Michalak zwrócił się do ministra sprawiedliwości o przekazanie informacji ws. postępowań sądowych dotyczących tych skazanych.

Bronisław Komorowski na celowniku Jarosława Kaczyńskiego. W liście do członków partii, prezes PiS zarzuca prezydentowi "obronę WSI, przyjaźń z Januszem Palikotem i nienawistny stosunek do śp. Lecha Kaczyńskiego". PO odpowiada: - Jeśli się atakuje konkurenta politycznego, to po pierwsze, nie wystawia się dublera, tylko staje się samemu, a po drugie, używa się argumentów przyzwoitych.

Sejm uchwalił w piątek ustawę ws. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Głosowanie poprzedziła burzliwa wymiana zdań. Posłowie PiS i SP mówili o hańbie, mordowaniu naszej cywilizacji i niszczeniu narodu. Po głosowaniu PiS oświadczyło, że nie uznaje decyzji parlamentu.

Rada Krajowa PO udzieliła w piątek poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i zainaugurowała tym samym kampanię wyborczą przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami głowy państwa. Prezydent podczas przemówienia zapewnił, że głównym celem jego prezydentury będzie bezpieczeństwo Polski.

- Potrzebny jest nam międzynarodowy nacisk i dokument, do którego trzeba będzie się odwoływać - stwierdziła we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 Renata Durdy, kierownik pogotowia Niebieska Linia, mówiąc o spornej konwencji antyprzemocowej. Zdaniem prof. Andrzeja Zolla jej ratyfikacja jest przedwczesna.