14 lutego w Ożarowie Mazowieckim oficjalnie zainauguruje swoją kampanię prezydencką Magdalena Ogórek. Towarzyszyć jej mają młodzi samorządowcy związani z SLD, a także szef Sojuszu Leszek Miller.

Kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas powiedział w piątek w Gdańsku, że nadszedł czas, aby podsumować polską politykę zagraniczną ostatnich 25 lat. Liczy, że będzie to jeden z najważniejszych tematów debat między kandydatami na najwyższy urząd w państwie. Zaznacza, że brak debat w kampanii byłby "zadrwieniem Polaków".

Widzew Łódź, ostatni polski reprezentant w Lidze Mistrzów nie ma gdzie rozgrywać spotkań w I lidze. Stadion klubu jest budowany od nowa, a działacze od kilku miesięcy nie potrafią znaleźć zastępstwa. Klub zapewnia, że kibice nie mają się czym martwić, bo „wyrobi się” w terminie narzuconym przez PZPN.

33-letni kierowca z okolic Praszki (woj. opolskie) poczuł w sobie zew rajdowca. Gdy policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, gwałtownie przyśpieszył. Animuszu dodawał mu alkohol. Uciekał najpierw samochodem, potem na piechotę, ale bez sukcesu.

Anna Grodzka to nie tylko pierwsza transseksualna osoba w polskim parlamencie, ale także prekursorka otwartego mówienia o tożsamości seksualnej i zmianie płci. Nauczyła się znosić lekceważenie i wrogość, ale zdaje sobie sprawę, że walka o prezydenturę postawi przed nią zupełnie nowe wyzwania. I nawet sama nie jest przekonana, czy Polska jest już gotowa na jej światopogląd.

- Polsce potrzebny jest prezydent, aktywny prezydent, który będzie działał z myślą o wszystkich obywatelach - powiedziała w piątek Anna Grodzka, kandydatka Partii Zieloni na prezydenta, inaugurując swą kampanię. W programie ma m.in. walkę z bezrobociem i odrodzenie dialogu społecznego. Zapowiedziała, że niebawem pojedzie na Śląsk. - Jestem z górnikami - oświadczyła.

"Nie będzie płyty Borysewicz-Kukiz. Mimo, że jest prawie gotowa" - napisał w czwartek na Facebooku Paweł Kukiz. Sony Music Polska miała zerwać kontrakt ze względu na kandydowanie muzyka na prezydenta. Wytwórnia w piątkowym oświadczeniu wyjaśnia, że decyzja Kukiza o starcie w wyborach postawiła firmę "w nowej sytuacji biznesowej", a "inicjatywy związane z działalnością polityczną" są niezgodne z "obowiązującymi firmę na całym świecie zasadami".

Europoseł Platformy Obywatelskiej Michał Boni ogłosił w czwartek na Twitterze, że bierze udział w "całodobowej głodówce rotacyjnej". Deputowani Parlamentu Europejskiego walczą w ten sposób o uwolnienia ukraińskiej nawigatorki Nadii Sawczenko z rosyjskiego aresztu. Internauci kpią z akcji. - Trzeba być zagubionym członkiem ludzkiego społeczeństwa, żeby się z tego naśmiewać - komentuje Boni w rozmowie z tvn24.pl.

Kampania wyborcza ruszyła na dobre. Sztaby dwoją się i troją, by pokazać kandydatów z jak najlepszej strony. Andrzej Duda szusował w czwartek na stoku i udowodnił, że jest wytrawnym narciarzem. Pomógł również partyjnemu koledze, Adamowi Kwiatkowskiemu, który nieszczęśliwie wywrócił się na śniegu. Akcja przeprowadzona została pod czujnym okiem reporterów, co wywołało spekulacje, że była to "ustawka" na potrzeby kampanii. Rzecznik PiS Marcin Mastalerek podkreśla jednak w rozmowie z tvn24.pl, że obrażenia posła są poważne, a podobne insynuacje - niesmaczne.

Niecodzienny ładunek odkryli policjanci z białostockiej drogówki w dostawczym busie z Litwy. W pojeździe jednej z firm kurierskich znaleźli... inne auto. Okazało się, że kierowcy samochodów zdecydowali się na taką podróż, aby zaoszczędzić na paliwie.

Wstępne wyniki przeprowadzonej w piątek sekcji zwłok wykazały, że Maciuś zmarł, bo się udusił. Tuż przed śmiercią połknął fragment długopisu, który zatkał prawe oskrzele główne. - Nie ulega wątpliwości, że możemy mówić o nieszczęśliwym wypadku. Czekamy jednak na dokładne wyniki sekcji zwłok, które będą znane w ciągu kilkunastu dni - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

"Sawicki musi odejść, to frajer" - tak protestujący rolnicy żądają głowy Marka Sawickiego. Minister rolnictwa uważa tymczasem, że nie wydarzyło się nic takiego, co uzasadniałoby blokowanie dróg. Na temat jednego z głównych problemów, o jakim mówią rolnicy - afrykańskiego pomoru świń - minister jednak milczy. Materiał magazynu "Czarno na Białym".

- Płacimy 200 tys. zł rocznie za światła na S8. To rujnuje nasz budżet - żali się w rozmowie z tvn24.pl Jarosław Pepka, wójt Kowies (pow. skierniewicki). W ostatnich miesiącach podobne komentarze lawinowo spływały z samorządów, na terenie których są drogi ekspresowe. Posłowie ustosunkowali się do zastrzeżeń urzędników i szykują zmiany w prawie.

Kobiety w większości szpitali wciąż nie mogą liczyć na znieczulenie przy porodzie. To dane z raportu Fundacji Rodzić po Ludzku. Ministerstwo Zdrowia miało zagwarantować darmowy dostęp do znieczulenia na życzenie, ale - jak tłumaczą lekarze - problemem jest brak anestezjologów i dodatkowe koszty. Materiał "Faktów" TVN.

- To nie jest jedyny szpital w Polsce, w którym mamy do czynienia z taką sytuacja - powiedziała w programie "Wstajesz i wiesz" rzecznik praw pacjenta. Krystyna Barbara Kozłowska komentowała śmierć małego Maciusia, który - jak twierdzi matka - nie został przyjęty do szpitala w Kutnie z powodu braku miejsc. Rzecznik wskazała, że choć nie można uogólniać, w szpitalach pacjent często musi liczyć na szczęście.