Minister administracji i cyfryzacji chce spotkać się z członkami PKW, by zastanowić się nad wprowadzeniem ewentualnych zmian w systemie przesyłania głosów. Kierownictwo Komisji przyznaje, że w obecnym modelu niedopatrzenia, błędy w protokołach i kłopoty z ich transportem będą zdarzały się nadal, ale zmiana systemu na informatyczny mogłaby spowodować o wiele większe problemy niż te z zeszłej niedzieli, kiedy cały kraj przez kilkanaście godzin czekał na wyniki z powodu błędu jednej komisji. Jak się okazuje, jej członkowie podpisali protokoły bez patrzenia, co w nich jest, z danymi, które wcześniej sami wymyślili. I poszli spać.

Kandydatkom Nowej Prawicy do europarlamentu wcale nie przeszkadzają uwłaczające godności kobiet wypowiedzi lidera partii. Ich zdaniem to tylko "prywatne poglądy Janusza Korwin-Mikkego", których one same nie podzielają.

- Polska będzie musiała podejmować decyzje na własną rękę, w oparciu o relacje z innymi państwami z obszaru Międzymorza, tak jak to rozumiał Piłsudski. A także ze Stanami Zjednoczonymi - uważa George Friedman. Politolog z ośrodka analitycznego Stratfor był gościem programu "Horyzont". W rozmowie z Maciejem Wierzyńskim Friedman podkreślił, że Unia Europejska jest w kryzysie, dlatego Polsce potrzebne jest wsparcie innego sojuszu. - Czego spodziewacie się po rozdartej politycznie Europie? - pytał.

- Stan wojenny był rzeczą straszną, ale patrzę na człowieka przez całokształt tego co zrobił i uważam, że Jaruzelski na pewno nie jest postacią wyłącznie negatywną - mówiła w "Faktach po Faktach" Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego. Zdaniem Krzysztofa Janika z SLD, to, co działo się na cmentarzu w dniu pogrzebu gen. Jaruzelskiego, pokazuje, że pewnym grupom społecznym brakuje respektu do śmierci.

1142 schody, 200 metrów wysokości, pół tysiąca ochotników - tak w skrócie wyglądał sobotni Sky Tower Run. We wrocławskim wieżowcu odważni rywalizowali w biegu na taras widokowy. Najszybszy na 49. piętro wbiegł po 6 min. 22 sek. - Męczące, ale dla tego widoku warto! - podsumował Ireneusz Ulatowski, który Sky Tower zdobywał z kamerą TVN24... na głowie.

Z okazji Dnia Dziecka na festynie w Kobylnicy pod Poznaniem można wystartować w lot widokowy. Do dyspozycji są samoloty AN-2 i Wilga. Z ich pokładu dzieci wraz z rodzicami podziwiali panoramę Poznania, Puszczę Zielonkę, Dziewiczą Górę, Poznański Przełom Warty oraz Dolinę Rzeki Cybiny. Atrakcja będzie dostępna także w niedzielę.

Polska Razem będzie kontynuować działalność jako samodzielna partia - oświadczył Jarosław Gowin, lider tej formacji. Podkreślił, że jego ugrupowanie jest otwarte na współpracę z partiami i środowiskami centroprawicowymi na szczeblu krajowym i samorządowym.

Nie mieszajmy obrony antyrakietowej z odpowiedzią NATO na agresję Rosji na Ukrainie – apelowali amerykańscy eksperci na dorocznej konferencji poświęconej obronie antyrakietowej konserwatywnego think-tanku Atlantic Council. Europejczykom, w tym Polsce, zarzucili brak zrozumienia celu, metod i skutków rozmieszczenia elementów amerykańskiej "tarczy antyrakietowej".

Wynik SLD w wyborach do PE nie jest do końca satysfakcjonujący; liczyliśmy na więcej - powiedział szef Sojuszu Leszek Miller. Władze partii wystosowały apel "do wszystkich ludzi lewicy" o wspólne działanie. Miller dopytywany o Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza, powiedział: - Bardzo chętnie witamy tych, którzy chcieliby do nas przyjść, ale nie oczekujemy powrotów.

Kończy się rewitalizacja kolejowego korytarza kościerskiego i helskiego. W czerwcu możliwe będzie ponowne uruchomienie pociągów w relacjach: Gdynia – Władysławowo – Hel oraz Gdynia – Kościerzyna. Już wówczas pojadą szybciej, ale na tym nie koniec.

- Jestem osobą, która wychowała się w domu, gdzie polityka była na porządku dziennym. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że o tym nie myślę, ale nie mam żadnego politycznego planu - mówiła w rozmowie z Kingą Rusin w "Dzień Dobry TVN" Marta Kaczyńska, która niedawno wydała książkę o swoich tragicznie zmarłych rodzicach.

W Bielsku-Białej ok. godz. 12 rozbiła się awionetka, pilot i pasażer nie żyją. Pilot przelatując nad zebranymi dziećmi - samolot był zamówiony na piknik integracyjny - prawdopodobnie zorientował się, że coś jest nie tak i próbował skierować maszynę tak, by nie spadł na zgromadzonych. - Próbowaliśmy ugasić samolot. Jeszcze słyszeliśmy odgłosy życia na pokładzie - relacjonowali w TVN24 świadkowie zdarzenia.

Jest zawieszona, ale wciąż pojawia się w szkole i - jak twierdzą pracownicy - dalej rządzi. Violetta G. oskarżona jest o przywłaszczenie 13 tys. złotych z komitetu rodzicielskiego i pieniędzy na obiady dla najbiedniejszych dzieci. - Miasto jest bezradne, bo nic się nie zmieniło - twierdzą pracownicy szkoły. Tymczasem urzędnicy przekonują, że nic złego się nie dzieje.

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Ludzie Wolności". To akcja zorganizowana z okazji 25. rocznicy wolnych wyborów, w której widzowie TVN i czytelnicy "Gazety Wyborczej" nagradzają osoby, które są dla Polaków symbolami niepodległości, rozwoju i demokracji.

Lucas pracuje w Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi i jest robotem. Specjalizuje się w resuscytacji. Jak przyznają ratownicy, swoją pracę wykonuje podręcznikowo. - Wykonywany przez niego masaż serca pozwala nam skuteczniej ratować pacjentów - zapewniają w łódzkim pogotowiu.

15-letni uczeń gimnazjum w czasie lekcji rzucił się z nożem nauczycielkę języka polskiego. Chłopak nie sprawiał wcześniej problemów wychowawczych, w czasie przesłuchania miał powiedzieć, że sam nie rozumie, dlaczego zaatakował kobietę. - To jest wielka tragedia dla szkoły - przyznała w rozmowie z TTV dyrektorka gimnazjum. - Są uczniowie, którzy przechodzą przez szkołę bardzo burzliwie, a są tacy, którzy przechodzą cichutko, niezauważeni. On należał do tej drugiej grupy - dodała.