Zamknęli szkołę. Przez grypę. 240 uczniów choruje

"Dnia 19 i 20.01.2017 roku zajęcia są odwołane. W tych dniach szkoła będzie zamknięta" - taki komunikat pojawił się na stronie internetowej szkoły podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Powód? Grypa i przeziębienia. Z ponad 350 uczniów w szkole nie pojawiło się aż 240. Podobnie zdziesiątkowane przez chorobę zostało miejscowe przedszkole.

Incydent na spotkaniu ze Schetyną. "Raz, dwa, trzy, niemieckie psy"

Szef PO Grzegorz Schetyna oczekuje informacji od ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka o tym, jakie kroki podjął w sprawie "zakłócenia i skandalicznych wystąpień działaczy Młodzieży Wszechpolskiej" podczas środowego spotkania z udziałem polityków PO w Tarnowie.

"Każde odejście ratownika od wody musi być zgłoszone przełożonemu"

Kiedy 12-letni Rafał tonął w basenie podczas zabaw na zimowisku, przy lustrze wody nie znajdował się żaden ratownik. Obecny był tylko jego asystent. Taka osoba nie ma odpowiednich kursów. - Za bezpieczeństwo w pełni odpowiadają ratownicy - podkreśla Włodzimierz Pietruszewski, który osobiście czuwa codziennie nad bezpieczeństwem ludzi w wodzie. Jak powinno być strzeżone kąpielisko?

Był rower, jest meleks. "Czasem zapominam i skręcając wystawiam rękę"

Było zimno i mokro, czasem padało na listy. Teraz jest wygodnie, ciepło i z widocznością niemal jak w śmigłowcu. Goniec urzędowy z Głogówka (woj. opolskie) z roweru przesiadła się do meleksa. Pojazd kupiła gmina. Kosztował 54 tys. złotych. Burmistrz podkreśla, że wydatek był spory, ale zdrowia i bezpieczeństwa nie można przeliczać na pieniądze.

Nobel dla Owsiaka? Wałęsa: na pewno mu się należy

- Za pierwszym razem chyba nie dostanie, ale tak za dziesiątym ma szansę - powiedział o Jurku Owsiaku Lech Wałęsa, były prezydent, który sam jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Teraz, dzięki pomysłowi posłanki Joanny Schmidt, Owsiak i Fundacja WOŚP mają szansę na zdobycie takiego samego wyróżnienia. - Przygotowujemy wniosek, musimy go złożyć do 31 stycznia - powiedziała.

Tragedia na basenie. Zimowisko skrócone, dzieci wracają do domów

12-letni Rafał nie żyje, a jego kolega Dominik jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Do tragedii doszło podczas wizyty na basenie w Wiśle (woj. śląskie). Policja prowadzi śledztwo, sprawę bada też katowickie kuratorium oświaty. Organizatorzy zimowiska zdecydowali o jego skróceniu. Dzieci dziś wracają do domów.

"Opiekun może nie umieć pływać. Dzieci są powierzone ratownikowi"

Jeżeli opiekun przychodzi na basen z grupą, to on nie odpowiada za życie tych ludzi. Te dzieci są powierzone ratownikowi - wyjaśnił instruktor WOPR Jerzy Burski w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Odniósł się w ten sposób do słów zarządcy basenu w Wiśle, na którym we wtorek utonął 12-letni chłopiec. Zarządca obiektu stwierdził, że to opiekunowie powinni byli odpowiadać za dzieci.

Publikacja wizerunków demonstrantów. "Te działania zmierzają do zastraszania ludzi"

- Wydaje mi się, że takie działania zmierzają do tego, aby zastraszać ludzi, żeby obywatele mieli w sobie obawę czy następnym razem wziąć udział w tego typu wydarzeniu. Według mnie, zmierza to po prostu do ograniczenia wolności i swobód obywatelskich - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 adwokat Joanna Parafianowicz. Pani mecenas komentowała publikację przez policję wizerunków osób uczestniczących w grudniowych protestach przed Sejmem.

Tragedia na basenie. Kuratorium bada, czy opiekunowie mieli uprawnienia

12-letni Rafał nie żyje, a jego kolega Dominik jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Dzieci zaczęły się topić podczas wizyty na basenie w Wiśle (woj. śląskie). Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że "w momencie wypadku ratownika nie było przy lustrze wody". Gdzie zatem był i czy w ogóle był? To ma wyjaśnić śledztwo. Sprawę bada też katowickie kuratorium oświaty.

"Wszyscy jesteśmy więźniami dobrych i złych stron Jarosława Kaczyńskiego"

- Nie trzeba polityka, ani politologa do oceny nastrojów w obozie władzy, bo nie ma czegoś takiego jak oczekiwania obozu władzy. Jest oczekiwanie Jarosława Kaczyńskiego. My wszyscy jesteśmy więźniami jego dobrych i złych stron - mówił w "Jeden na jeden" Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów, odnosząc się do kwestii przyszłości Donalda Tuska w europejskich instytucjach.

"Były ogromne emocje, pojawiły się łzy". Kulisy zarządu KOD

Wielogodzinne i pełne emocji obrady zarządu Komitetu Obrony Demokracji zakończyły się wezwaniem Mateusza Kijowskiego do ustąpienia z funkcji przewodniczącego. - Liderem KOD-u nie może być osoba, która nie bierze odpowiedzialności za organizację i za swoje postępowanie - mówi w rozmowie z "Czarno na białym" Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący Komitetu.

"Chodziło o wykręcenie się z tych nieszczęsnych faktur"

Mateusz Kijowski nie widzi powodów, dla których miałby ustąpić z funkcji szefa KOD. Wiceprzewodniczący Komitetu Radomir Szumełda przyznaje jednak w rozmowie z "Czarno na białym", że ma coraz więcej dowodów na to, że usługi informatyczne, za które firma Kijowskiego wystawiała faktury, nie były wykonywane. Zarzuca także liderowi KOD, że przedstawił antydatowane dokumenty mające potwierdzić, że zwrócił 30 tys., które - zdaniem Kijowskiego - omyłkowo wpłynęły na jego konto.