Około 30-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Honda, w sobotę przed północą wjechał w spacerowiczów w Sopocie. Rozpędzone auto wjechało na drewniane molo, gdzie kierowca zawrócił. Kiedy wracał w kierunku "Monciaka" uderzył w drzewo. Policja informuje, że 11 poszkodowanych osób zostało przewiezionych do szpitala.

Prokuratura w Dreźnie oraz tamtejsza policja wdrożyły śledztwo przeciwko kierowcy polskiego autokaru, który brał udział w wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 w Niemczech. 44-letni mężczyzna podejrzany jest o popełnienie nieumyślnego zabójstwa. W wypadku zginęło 10 osób. Dotychczas udało się zidentyfikować pięć ofiar. Są to Polacy - trzech mężczyzn i dwie kobiety.

- Próba zdestabilizowania państwa ukraińskiego jest problemem globalnym - stwierdził w piątek na konferencji prasowej prezydent Bronisław Komorowski. Wyraził przy tym nadzieję, że po zestrzeleniu pasażerskiego samolotu nad Ukrainą "niektórym kręgom politycznym spadną z oczu łuski złudzeń", co do rzeczywistego charakteru konfliktu i rzeczywistych zagrożeń bezpieczeństwa we wschodnim regionie Europy.

Podejrzany o przestępstwa przy realizacji projektów unijnych Dominik Moskwa, może wrócić do rządzenia gminą Skierniewice. Taką decyzję podjął miejscowy sąd, który uchylił nałożony na niego przez śledczych zakaz pełnienia obowiązków służbowych. Do pracy mogą wrócić też jego zastępczyni i sekretarz. Wszyscy mają takie same zarzuty.

- Nie było i nie będzie zagrożenia dla polskich samolotów w związku z konfliktem - zapewnił premier Donald Tusk, odnosząc się do katastrofy malezyjskiego samolotu na wschodzie Ukrainy. Premier ocenił, że mamy do czynienia z aktem terroru. - Najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza, że malezyjski samolot został zestrzelony rakietą z części terytorium Ukrainy pozostającej pod kontrolą separatystów - powiedział w piątek szef rządu.

"Wstrząśnięty kolejnymi ofiarami separatystów, w trudnym dla Ukrainy okresie zmagania się z zagrożeniami dla integralności terytorialnej kraju, pragnę zapewnić Pana, Panie Prezydencie, o niezmiennym poparciu dla działań władz ukraińskich podejmowanych na rzecz przywrócenia pokoju" - napisał Bronisław Komorowski w liście do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Prezydent podkreślił, że Polska popiera plan pokojowy Ukrainy.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu wygrałoby je PiS z 35 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Na drugim miejscu - Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 23 proc.

7-letnia dziewczynka i jej roczna siostrzyczka zostały same w samochodzie pozostawionym w samo południe na nasłonecznionym parkingu. - Co prawda matka zostawiła uchylone szyby, ale niczego to nie załatwia - podkreśla policja. Funkcjonariusze alarmują, że rodzice wciąż nie wyciągają wniosków z kilku podobnych sytuacji, które skończyły się tragedią.

"Polska stanowczo potępia zestrzelenie samolotu pasażerskiego na terenie Ukrainy wschodniej kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów" - oświadczyło w komunikacie opublikowanym na swojej stronie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Szczególne oburzenie wywołuje fakt użycia zaawansowanej broni przeciwlotniczej przeciwko celowi cywilnemu" - podkreślono. W czwartkowej katastrofie zginęło blisko 300 osób.

- Jeżeli dalej będziemy udowadniali, że to nie jest wojna i że to nie jest rosyjska partyzantka, to będą kolejne ofiary - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jacek Saryusz-Wolski, komentując katastrofę malezyjskiego samolotu na wschodniej Ukrainie, który został najprawdopodobniej zestrzelony. Europoseł PO podkreślił, że zestrzelania dokonali rosyjscy terroryści, a nie separatyści.