Matka nie żyje, ojcowie przepadli. Mateusz walczy o przetrwanie i o rodzeństwo

Gotuje, sprząta, wyprawia młodsze rodzeństwo do szkoły. I liczy: pieniądze, bo cała piątka ma 1200 zł miesięcznie na życie, i na sąd. Ten musi zdecydować, czy przyzna 21-letniemu Mateuszowi stałe prawa rodzicielskie. Taka była ostatnia wola matki rodzeństwa, która zmarła po długiej walce z rakiem. Dziś zrobiono pierwszy krok w tym kierunku - sąd ustanowił go tymczasowym kuratorem rodzeństwa.

Adwokat nie wpuszczony na przesłuchanie Szydło. Jaki: to nic nadzwyczajnego

Co chcecie zamieść pod dywan? - pytał w piątek w Sejmie poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz. Chciał, by minister sprawiedliwości wytłumaczył Polakom, dlaczego prokuratura w Krakowie nie dopuściła w czwartek do udziału w przesłuchaniu premier Beaty Szydło obrońcy Sebastiana K. Wniosek został odrzucony, a wiceszef resortu Patryk Jaki tłumaczył, że decyzja śledczych "nie jest to absolutnie nic nadzwyczajnego".

"Traktujecie kolejną osobę jak trybik". Awantura o nowego sędziego Trybunału

Sejm wybrał w piątek nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Został nim wskazany przez PiS dr hab. Grzegorz Jędrejek. Kontrowersje wzbudził tryb zgłoszenia kandydatury. - Sposób procedowania komisji sejmowej urągał wszelkim możliwym zasadom przyzwoitości - mówił przed głosowaniem poseł Kukiz'15 Jerzy Jachnik. - Pan profesor jest świetnym kandydatem na sędziego - zapewniał Stanisław Piotrowicz (PiS).

"Dlaczego mam wracać? Wolę tutaj iść od kościoła do kościoła i przeżyć spokojnie"

Darmowe jedzenie, bezpłatna opieka medyczna i zasiłki przekraczające wysokość płacy minimalnej. Na to mogą liczyć polscy bezdomni. Ale nie w kraju. W europejskich stolicach powodzi im się znacznie lepiej i chętnie korzystają z wszelkich form pomocy. Z bezdomności wychodzić nie chcą. Jak żyje się bezdomnym Polakom na ulicach Berlina i Rzymu? O tym w reportażu Tomasza Patory w "Superwizjerze" w sobotę o godz. 20 w TVN24.

Obcokrajowcy zatrzymani na A4 mają trafić do Rumunii. Wniosek o areszt dla kierowców

Cudzoziemcy, którzy podróżowali w naczepie ciężarówki zatrzymanej na opolskim odcinku autostrady A4 trafią do Rumunii. Wszystko dlatego, że właśnie w tym kraju złożyli pierwsze wnioski o ochronę. Na razie siedmiu Syryjczyków, trzech Turków i trzech Irakijczyków zostanie w Polsce. Dwóch tureckich kierowców, którzy usłyszeli zarzuty, czeka na decyzję w sprawie tymczasowego aresztu.

Zniszczył karetkę i wyjechał do Wielkiej Brytanii. Zatrzymali go na lotnisku

Gdy ratownicy medyczni udzielali pomocy pacjentowi on wziął farbę i pomalował ambulans. Później 47-latek wyjechał z kraju. Gdy wrócił został zatrzymany na lotnisku. Przyznał się do wszystkiego. Zniszczona karetka medykom służy zaledwie od czterech miesięcy. Mężczyzna będzie musiał m.in. pokryć koszty związane z naprawą samochodu.

Powalone drzewa, zerwane dachy, tysiące ludzi bez prądu. Mocno powiało w Krakowie

Wichura już ustała, ale ludzie wciąż zgłaszają szkody wyrządzone przez żywioł. W Krakowie wiatr łamał drzewa i zrywał poszycia dachów budynków. Jeden dach spadł na sieć trakcyjną przy ulicy Dietla, tramwaje kursują objazdami. Strażacy interweniowali blisko dwieście razy. Rano bez prądu w Małopolsce było 14 tys. 600 odbiorców. Na Kasprowym Wierchu wiatr osiągną prędkość 150 km na godzinę.

Odmowa przyznania statusu uchodźcy doktorantowi UJ z Iraku

Irakijski doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego Ameer Alkhavlany nie otrzymał statusu uchodźcy. Decyzję odmowną w tej sprawie podjął szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców – poinformował w czwartek Tomasz Cytrynowicz, dyrektor Biura Szefa UDSC.

"Nie robiliśmy taksówkarskiej korporacji z sił zbrojnych"

Projekt przywraca normalność. Pozostawiamy możliwość poruszania się kolumną uprzywilejowaną prezydentowi oraz premierowi - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Mówił w ten sposób o złożonym projekcie, który zawiera zasadnicze zmiany w transporcie VIP-ów.