Dwie piłkarki ręczne poszkodowane w wypadku

W busa, którym jechały nastoletnie piłkarki ręczne z Polic w Zachodniopomorskiem, wjechał samochód. Dwie dziewczynki odwieziono do szpitala z urazami głowy i podejrzeniem urazu kręgosłupa. Ich stan jest dobry.

"W całym sezonie pan prezydent był siedem razy na nartach"

Pytany o milczenie prezydenta Andrzeja Dudy podczas sporu o fotel przewodniczącego Rady Europejskiej, minister w jego kancelarii Andrzej Dera odpowiedział, że kwestia zastąpienia Donalda Tuska "była inicjatywą rządu". - Nie potrzeba dwóch głosów w tym wypadku - stwierdził Dera w Radiu ZET. Zapytany o to, czy w trakcie tak gorącej dyskusji w Polsce prezydent powinien był jeździć na nartach, minister stwierdził, że jest to jego "pasja". - Każdy obywatel ma do tego prawo. W całym sezonie pan prezydent był siedem razy na nartach - dodał, tłumacząc, że "czymś normalnym jest, że w okresie zimowym ludzie jeżdżą na nartach".

"Przez trzy-cztery lata wojsko będzie obezwładnione kadrowo"

- To co się w tej chwili stało spowoduje ogromną lukę kadrową w siłach zbrojnych, która przez co najmniej trzy-cztery lata będzie musiała być uzupełniania - mówił o fali odejść w armii generał Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w poranku "Wstajesz i wiesz" w TVN24.

"Cieszą się z tego, że własne państwo poniosło porażkę"

Jeśli ktoś cieszy się z wyniku głosowania w Brukseli, to można odnieść wrażenie, że cieszy się z porażki własnego państwa - mówiła Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło w "Jeden na jeden". - Mówimy o porażce w sensie głosowania - 27 do 1. Ale sukcesem jest, i to jest moje wewnętrzne przekonanie, że zwyciężczynią była pani premier Beata Szydło - dodała.

Syn broni ojca oskarżanego o zbrodnie na Polakach. "To komiczne a zarazem smutne"

Żeby kogoś oskarżać, trzeba mieć dowody i świadków, czego w tej sprawie ewidentnie brakuje. I to od samego początku - uważa syn Michela K. podejrzanego o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości. Według Instytutu Pamięci Narodowej na jego rozkaz - gdy był dowódcą podległej Niemcom kompanii Ukraińskiego Legionu Samoobrony - wymordowano kilkudziesięciu Polaków. Polska zamierza domagać się jego wydania od USA, gdzie mieszka K. Materiał programu "24 godziny".

Będzie czystka w dyplomacji. Ambasadora Przyłębskiego może nie objąć

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamierza zrobić czystkę w dyplomacji. Nie wiadomo jednak, czy ustawa o służbie zagranicznej obejmie Andrzeja Przyłębskiego, polskiego ambasadora w Berlinie, który miał poświadczyć nieprawdę w oświadczeniu lustracyjnym. Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że władze Prawa i Sprawiedliwości miały informacje o jego współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa w czasach studenckich. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Tsunami trwa. Lista odchodzących dowódców się wydłuża

Nie ustają doniesienia o kolejnych odejściach najwyższych dowódców polskiego wojska. Teraz do tej listy dołącza generał Jerzy Gut, odpowiadający za wojska specjalne. Za rządów Antoniego Macierewicza w MON w półtora roku zmieniła się większość najwyższych dowódców.

Jednolita cena książki, by ratować księgarnie? "Czytelnik zapłaci więcej"

Jednolita cena książki przez rok od premiery to propozycja Polskiej Izbie Książki, która przygotowała projekt ustawy w tej sprawie. Zmiany - zdaniem pomysłodawców - mają pomóc w ratowaniu małych księgarni. Część ekspertów twierdzi jednak, że czytelnik będzie musiał przez to płacić za książki więcej, a czytelnictwo z roku na rok i tak spada. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Fala odejść z armii. "Trudno ich zatrzymywać siłą"

- Dopóki te dymisje i te zmiany personalne nie doprowadzają do destabilizacji sytuacji w wojsku, to oczywiście sytuacja jest opanowana i prezydent Andrzej Duda jako zwierzchnik sił zbrojnych nie ma powodu do niepokoju - mówił w "Faktach po Faktach" o zmianach w polskiej armii i dymisji generała Jerzego Guta, szefa Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego prezydenta.

Sekrety podniebnych filmowców. Jak się robi takie niezwykłe ujęcia?

Złoty Niedźwiedź dla polskich paralotniarzy. Członkowie grupy Falco 2 z Torunia zostali docenieni za podniebne ujęcia na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie. Ich film dokumentuje loty nad Irakiem, Brazylią, południową Francją, a także w Polską. O swojej pasji i nagrodzonej produkcji opowiadali w rozmowie z reporterem TVN24 Mariuszem Sidorkiewiczem.

"Czystki" czy "konieczna ustawa"? Rząd przyjął projekt zmian w służbie zagranicznej

- Ta ustawa jest konieczna - twierdzi premier Beata Szydło. - Dzisiaj nie musimy mieć w dyplomacji osób, które zaczynały swoją karierę w głębokim PRL-u - wtóruje jej minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. - Takiej czystki nie robiły żadne reżimy - odpowiada Platforma Obywatelska, która na projekcie nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej nie zostawia suchej nitki.

Celnicy weszli do nielegalnego kasyna

Dwanaście automatów do gry, ruletkę i ponad 3,4 tysiąca złotych w gotówce znaleźli funkcjonariusze, którzy skontrolowali nielegalne kasyno w Szczecinie. Teraz sprawdzają, kto je prowadził.