Śmigłowce dla wojska coraz dalej. Kolejny termin odsunięty w czasie

- Termin złożenia ofert w przetargu na śmigłowce dla polskiego wojska został odsunięty o dwa tygodnie - powiedział tvn24.pl rzecznik Inspektoratu Uzbrojenia, pułkownik Sławomir Lewandowski. To kolejne z całej serii opóźnień, które nieustannie odsuwają w przyszłość perspektywę dostarczenia nowych maszyn polskim żołnierzom.

Miał być jeden strzał i rykoszet, była cała seria. Nowe ustalenia w sprawie śmierci rowerzysty

Rowerzysta został zastrzelony przez myśliwego - co do tego wągrowiecka prokuratura nie ma żadnych wątpliwości. Dotychczas śledczy przyjmowali jednak karkołomną teorię, że mężczyzna zginął od strzału oddanego z 300 metrów, który przebił sarnę, przeleciał między drzewami, a później nad polem, aby na końcu trafić go w głowę. W świetle nowych ustaleń strzałów było kilka, a śmiertelny strzał wcale nie był rykoszetem.

"To co uczyniono z osobą Tuska skłoniło kraje europejskie do jego wyboru"

Myślę, że jeszcze kilka tygodni temu nie było tak, że Donald Tusk był w stu procentach popierany - stwierdził w "Faktach po Faktach" Marek Grela, były ambasador RP przy Unii Europejskiej. Jego zdaniem to działanie polskich władz i brak skłonności do kompromisu sprawiły, że przywódcy 27 z 28 krajów członkowskich - poza Polską - zagłosowało za Tuskiem, dzięki czemu został on wybrany na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

"Co będzie mówił obóz władzy? Tuska wina. Robią to pod wybory w 2020 roku"

- Trudno abstrahować od tego wszystkiego, co się stało i co się dzieje wokół wyboru Tuska. Niewątpliwie to jest dla Polski niefortunna sytuacja. Zajęliśmy stanowisko odosobnione, nie znaleźliśmy żadnego partnera - powiedział w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Marek Jurek. Ludwik Dorn komentował, że celem sprzeciwu Polski wobec wyboru Donalda Tuska, na przewodniczącego Rady Europejskiej, jest przygotowywanie się do wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Uno za 400 złotych i 39 innych "wraków". Zobacz niezwykły wyścig

W Gliwicach w niedzielę odbył się nietypowy wyścig. W ramach "Wrak Race Silesia" do rywalizacji stanęło 40 kierowców w samochodach, które lata świetności mają już za sobą. Warunek konieczny - jego wartość nie mogła przekraczać tysiąca złotych. Reporter TVN24, w fiacie uno za 400 złotych, spotkał panią Anię, która wóz kupiła specjalnie na wyścig. - Chyba chodzi o frajdę - powiedziała, dodając, że bardzo lubi szybką jazdę.

Dziecko wykąpane we wrzątku, matka z zarzutami. "Skrajne niedbalstwo, karygodne zaniedbanie"

Matka dziewczynki poparzonej wrzątkiem usłyszała zarzuty narażenia dziecka na ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy. Jak ustalili śledczy, 29-latka spod Gryfic (woj. zachodniopomorskie) prawdopodobnie wykąpała 5-letnią dziewczynkę w zbyt gorącej wodzie, a potem - wraz z mężem - zwlekała sześć dni z wizytą u lekarza. W momencie zatrzymania była pijana. Policja wnioskuje o tymczasowy areszt.

Spleśniałe odchody, zasikane kanapy. Psy uratowane z koszmaru

Spleśniałe kupy, zasikane legowiska, prowizoryczne budy - w takich fatalnych warunkach żyły psy w romskim koczowisku przy ul. Lechickiej w Poznaniu. 12 czworonogów zostało zabranych do schroniska. Szczenię w najgorszym stanie trafiło do zwierzęcego szpitala pod kroplówkę.

Działania Polski "dały ostateczny dowód na to, że Unia nie jest miłym gronem"

Polska dyplomacja udowodniła, że "Unia Europejska to nie jest takie miłe grono, gdzie wszyscy myślą tymi samymi kategoriami" - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Jacek Sasin. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Zdaniem Sławomira Neumana z Platformy Obywatelskiej, obóz rządzący "wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej".

Polski rząd "chciałby cofnąć Europę do poziomu integracji z lat 50."

W Unii Europejskiej nie ma "żadnej energii integracyjnej" - stwierdził Jan Rokita w programie "Horyzont" w TVN24. Z kolei zdaniem prezesa Fundacji Batorego, prof. Aleksandra Smolara, polski rząd "w rocznicę Traktatu Rzymskiego chciałby cofnąć Europę do tego poziomu integracji, który wówczas istniał, czyli w połowie lat 50.".

Wyprowadzanie siłą, wyrzucanie z pracy, groźby. Konfrontacje lokalnych dziennikarzy z władzą

Utrudniony dostęp do informacji, represje, konflikty z policją, a nawet groźby - to cena, jaką wielu lokalnych dziennikarzy płaci za niezależność, która miejscowym władzom często jest nie na rękę. Reporter "Superwizjera" Rafał Stangreciak rozmawiał z dziennikarzami z małych miejscowości, którzy starają się rzetelnie wykonywać swój zawód w świecie lokalnych układów i pomimo wyraźnych nacisków ze strony władz.

"To początek końca legendy Jarosława Kaczyńskiego jako stratega politycznego"

- Zapanował chaos kompletny i taka polityka "dojutrkowa", zmieniająca się z czwartku na piątek, z piątku na sobotę - tak były prezydent Bronisław Komorowski w "Faktach po Faktach" komentował działania polskiego rządu w trakcie i po szczycie w Brukseli, podczas którego Polska - jako jedyny kraj Unii Europejskiej - sprzeciwiała się reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. - Według mnie jest to początek końca legendy Jarosława Kaczyńskiego jako stratega politycznego - powiedział Komorowski.