Kuźmiuk: Trybunał Konstytucyjny jest w pełni pluralistyczny. Zobacz reakcję Timmermansa

Podczas spotkania z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem na Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) europarlamentu w imieniu delegacji PiS głos zabrał Zbigniew Kuźmiuk. Przekonywał, że problemy z polskim Trybunałem Konstytucyjnym zostały rozwiązane, sąd ten działa dobrze i "jest w pełni pluralistyczny". - Proszę się, panie komisarzu, z tego nie śmiać, bo to jest rzeczywistość - tak Kuźmiuk zareagował na uśmiech na twarzy Timmermansa. Polski europoseł pytał też wiceszefa KE o to, czy poda się do dymisji w związku z tym, że jego partia w Holandii "przegrała z kretesem wybory". - Mam nadzieję, że pan jako demokrata z krwi i kości wyciągnie z tego wnioski - mówił Kuźmiuk.

Spotkanie May-Kaczyński odwołane. Prezes PiS zostaje w Londynie

Środowe spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z Jarosławem Kaczyńskim zostało odwołane po tym, jak w stolicy Zjednoczonego Królestwa doszło do ataku w pobliżu gmachu parlamentu. Prezes PiS pozostanie w Londynie do jutra, jest bezpieczny - poinformowali politycy z jego partii.

Brutalne morderstwo emerytów w Bawarii, wszystkie tropy prowadzą do Polski

Ta zbrodnia wstrząsnęła Königsdorfem - niewielkim niemieckim miastem. Brutalnie zamordowana została para emerytów. O zbrodnię podejrzani są Polacy. 49-latka ze Szczecina jest już w areszcie, teraz dołączył do niej 33-letni znajomy. Poszukiwany jest jeszcze Robert Płudowski, brat aresztowanej kobiety. To on jest głównym podejrzanym w tej sprawie. Niemiecka policja ostrzega: może być uzbrojony i niebezpieczny.

Wiceszef MSZ: premier może nie podpisać w Rzymie deklaracji o przyszłości Unii

Polska przedstawiła "rozsądne" propozycje do tekstu deklaracji o przyszłości Unii Europejskiej po Brexicie - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański. Dodał, że polskie propozycje zyskały szerokie poparcie wśród państw członkowskich. Zapowiedział, że jeśli ostateczny tekst nie będzie satysfakcjonujący, to premier Beata Szydło się pod nim nie podpisze.

Masarz zlecił dekarzowi namalowanie obrazów. Za 2 miliardy. Chciał dostać 160 milionów zwrotu VAT

To miał być genialny plan blacharza-dekarza, który dopiero co opuścił więzienie i właściciela sklepu mięsnego w Pabianicach (woj. łódzkie). Pierwszy miał namalować 20 obrazów, drugi je kupić. Transakcja w rzeczywistości miała odbyć się jedynie na papierze i przynieść rzeźnikowi zwrot VAT w wysokości 160 mln zł. Absurdalnie wysokie kwoty za obrazy od razu wzbudziły jednak zainteresowanie urzędników.

Dwulatek spadł z 5. piętra. "Na szczęście płakał. To cud"

Pradziadek na chwilę wyszedł z pokoju. Wystarczyło. 4-letnia dziewczynka podłożyła poduszki pod drzwi, żeby sięgnąć do klamki, otworzyła i z młodszym bratem wyszli na balkon. Niespełna dwuletni chłopiec prześliznął się między szczebelkami barierki i spadł. To było piąte piętro, dziecko ma stłuczone płuca.

Ocalili 45 koni. "To zwierzęta, które uciekły spod noża"

Miały zostać zabite na mięso. Zostały jednak uratowane podczas ostatniego targu w Skaryszewie. Teraz 45 koni dochodzi do siebie pod opieką Fundacji Tara. - Tutaj nikt od nich niczego nie wymaga. Mają po prostu żyć i nie chorować - mówi szefowa fundacji. Niektóre ze zwierząt były w tak ciężkim stanie, że muszą uczyć chodzić się na nowo.

Dąb Józef Europejskim Drzewem Roku

Dąb Józef z Wiśniowej na Podkarpaciu zwyciężył w internetowym plebiscycie na Europejskie Drzewo Roku 2017. Rywalizowało w nim 16 drzew ze Starego Kontynentu.

Amerykańskie wojsko zablokowało zjazd z autostrady

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce mają pecha na polskich drogach. We wtorek wieczorem na węźle autostrady A2 w Jordanowie (woj. lubuskie), kierujący ciężarówką wojskową uderzył w barierkę i skosił latarnię, blokując na trzy godziny jeden ze "ślimaków".

Prezydent "nie ma przekonania", czy Macierewicz powinien odejść

Andrzej Duda chce, by najbardziej drażliwe i wątpliwe kwestie zostały jak najszybciej wyjaśnione - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odniósł się w ten sposób do korespondencji prezydenta i ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza.

"Pieniądze szły przez Polskę i Litwę". Łukaszenka rzuca ciężkie oskarżenie

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka twierdzi, że nie będzie prowadził dialogu z opozycją, która "szykuje prowokacje". Zarzucił też organizacjom zachodnim, że finansują jego przeciwników głównie po to, by organizowali zamieszki. Zarzuty padły także pod adresem Polski i Litwy. Zdaniem prezydenta, przez kraje te przechodzą pieniądze przeznaczone na szkolenia bojowników.

"Samowykluczenie z grona państw decydujących". Byli prezydenci napisali list

Byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski we wspólnym liście zaapelowali do rządu w Warszawie o odpowiedzialną politykę europejską. Pismo zostało wystosowane w przededniu 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. "Głęboko niepokoi nas konfrontacyjna i eurosceptyczna polityka polskiego rządu" - piszą byli prezydenci.

Czy unijny komisarz spotkał się z kimś z polskiego rządu? "Oczywiście, że nie"

- Byłbym więcej niż szczęśliwy, gdybym mógł się spotkać z rożnymi ministrami, ale jednak rozumiem, że spotkanie z premierem jest ważniejsze - mówił we wtorek w dyplomatycznym tonie Dimitris Avramopoulos, unijny komisarz do spraw migracji i spraw wewnętrznych. Szef MSW Mariusz Błaszczak nie znalazł dla niego czasu. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Ojej, to się minister przestraszy"

- Nie może być tak, że aktem odwagi zwierzchnika obrony narodowej jest wysłanie listu do ministra obrony narodowej, który demoluje polską armię - powiedział w "Jeden na jeden" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do wymiany korespondencji między prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MON Antonim Macierewiczem.