23. Przystanek Woodstock w pigułce. Wszystko co musisz wiedzieć o festiwalu

Kilka tysięcy policjantów, strażaków, ochroniarzy i wolontariuszy. Kilkanaście kilometrów barierek. Setki tysięcy uczestników. Świetne koncerty, ale też pouczające rozmowy. A w tle tego wszystkiego wojenka między ministerstwem, a Jurkiem Owsiakiem, organizatorem "najpiękniejszego festiwalu świata". Słowem - wszystko, co musisz wiedzieć o 23. Przystanku Woodstock.

Nowe motto MSZ. "Zobowiązanie dla naszych dyplomatów w XXI wieku"

Nowe motto Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej", to - jak poinformowały w środę służby prasowe resortu dyplomacji - fragment przysięgi żołnierzy Armii Krajowej. Dotychczasowym było: "Polsce - służyć, Europę - tworzyć, świat - rozumieć".

"To się skończy karami"

W jednym miejscu ubiegamy się o to, żeby dwie dodatkowe agencje unijne przyszły do Polski, a w innym nie przestrzegamy werdyktów Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości - mówił były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal w programie "Faktach po Faktach". Adrian Zandberg z partii Razem ocenił, że gdyby Polska przestała "respektować europejskie trybunały, to zagrożone byłyby prawa zwykłych ludzi".

"Nie widać po polskiej stronie taktyki, którą stosowali Węgrzy". Uruchomienie art. 7 "może mieć miejsce"

Konflikt Polski z Komisją Europejską wkracza w fazę, w której na skutek rosnącej eskalacji kończy się powoli czas na dyskusję - twierdzi profesor Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, komentując kolejną odsłonę sporu o wycinkę Puszczy Białowieskiej. - Nie widać po polskiej stronie taktyki, którą stosowali Węgrzy, czyli - niekiedy - cofania się o krok, łagodzenia stanowisk - dodał.

Berlin: kwestia reparacji dla Polski ostatecznie uregulowana

Władze w Berlinie poczuwają się do politycznej, moralnej i finansowej odpowiedzialności za II wojnę światową, kwestię niemieckich reparacji dla Polski uważają jednak za zamkniętą - oświadczyła w środę zastępczyni rzecznika rządu Niemiec Ulrike Demmer.

Łapki, lepy, spreje. Wszystko na nic. Muchy nie dają im żyć

Inwazja, plaga, atak - te słowa mieszkańcy Czadrowa (woj. dolnośląskie) od kilku tygodni odmieniają przez wszystkie przypadki. Wszystko przez muchy, które opanowały okolicę. Ludzie nie nadążają z kupowaniem lepów i łapek na muchy, a specjaliści pobrali próbki z hałdy, w której lęgną się owady. Urzędnicy czekają na wyniki.

Tragiczny pożar domku letniskowego. "Budynek był w ogniu, obok leżał człowiek"

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę nad ranem w Wilczkowicach Dolnych w województwie mazowieckim. W pożarze domku letniskowego zginęły trzy osoby - babcia i jej dwóch kilkuletnich wnuków. - Kolega dał mi z samochodu gaśnicę, próbowałem podbiec, żeby ratować, ale nie dało się niestety podejść blisko - relacjonował mężczyzna, który usiłował gasić pożar.

Joanna Krupa w Biłgoraju. Odwiedziła dom Singera. "Prawdziwy bohater"

Joanna Krupa pojawiła się w Biłgoraju, gdzie mówiła o prawach zwierząt i wspominała laureata literackiego Nobla Isaaca Bashevisa Singera. Organizacja PETA [People for the Ethical Treatment of Animals - przyp. red.] upamiętniła pisarza nagrodą "Bohater dla zwierząt". Z tego właśnie powodu modelka wraz z wiceprezesem organizacji odwiedzili Dom Singera w Biłgoraju. - Singer był ojcem chrzestnym wegetarianizmu. Promował prawa zwierząt na dekady przed tym, jak stało się to popularne. Ten człowiek to prawdziwy bohater - podkreślał wiceprezes PETA Dan Mathews.