Była minister edukacji o planach PiS: powrót do szkoły PRL

- Nowa minister edukacji powinna popatrzeć z perspektywy dziecka, rodzica i przyszłości kraju. Obniżenie wieku szkolnego, to myślenie o przyszłości kraju i myślenie o przyszłości dzieci. Jeżeli w Europie w większości krajów dzieci zaczynają edukację w wieku sześciu lat, to dlaczego w Polsce nie mogą - przekonywała w "Wstajesz i wiesz" była minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

Kurski i Sellin zajmą się kulturą narodową

Jacek Kurski z zadaniem zbudowania nowej telewizji publicznej, Jarosław Sellin odpowiadający za dziedzictwo kulturowe - to według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl najmocniejsze kandydatury na wiceministrów w resorcie kultury.

Trzecie expose premiera PiS. Co może obiecać

Zapowiedziane na środę expose premier Beaty Szydło będzie 22. wygłoszonym w Sejmie po 1989 r.; trzecim przez polityka PiS i trzecim przez kobietę. Zdaniem ekspertów najważniejszym punktem wystąpienia Szydło będzie gwarancja realizacji obietnic złożonych w kampanii wyborczej.

Szef europarlamentu krytykuje Polskę. Błaszczak: kolejny przykład niemieckiej buty

Rozmawiamy w Warszawie. Warszawa została zniszczona przez Niemców. Myślę, że Martin Schulz nie sformułowałby takiej wypowiedzi w stosunku do Izraela - powiedział w "Jeden na jeden" Mariusz Błaszczak. Nowy szef MSWiA komentował w ten sposób słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który skrytykował nowe polskie władze za zapowiadany przez nie brak solidarności w sprawie rozwiązania problemu uchodźców.

PO powołuje się na Pawłowicz, PiS: nie podniecajcie się. Spór o speckomisję

Sejm ustalił w poniedziałek wieczorem, że w sejmowej komisji ds. służb specjalnych pracować będzie 7, a nie jak dotychczas 9 posłów. Prawdopodobnie jej szefem zostanie Marek Opioła (PiS) - wynika z nieoficjalnych informacji. Głosowanie w sprawie liczby członków speckomisji poprzedziła gorąca dyskusja dotycząca jeszcze jednej zmiany - rezygnacji z rotacyjnego przewodnictwa.

Macierewicz na czele MON. Jak zapewni Polsce bezpieczeństwo?

Zapewnić Polakom i państwu pełne bezpieczeństwo. To jedno z najważniejszych zadań - mówił obejmujący w poniedziałek resort obrony narodowej Antoni Macierewicz. Pojawia się jednak pytanie, czy po zamachach w Paryżu i trudnym dla bezpieczeństwa Europy momencie, nowy szef MON będzie w stanie je zapewnić. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Wszyscy czekali, tylko nie ty". Kłótnia koordynatorów służb specjalnych

Do ostrej wymiany zdań między byłym koordynatorem służb specjalnych Markiem Biernackim (PO) i obecnym ministrem - koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim (PiS) doszło w poniedziałek wieczorem na korytarzu w Sejmie. Kamiński zarzucił Biernackiemu, że nie przekazał mu swoich obowiązków oraz raportu z rekomendacjami po zamachach w Paryżu. Biernacki odpierał zarzuty i wyjaśnił, że raport trafił do kancelarii tajnej.

TVN24: expose Beaty Szydło w środę

Beata Szydło w środę wygłosi w Sejmie swoje expose - dowiedziała się TVN24. Tym samym potwierdzają się nasze wcześniejsze informacje na ten temat. - To expose jest potrzebne, więc nie ma co zwlekać - tłumaczyła w poniedziałek rzecznik rządu, Elżbieta Witek.

Andrzej Seweryn po zamachach w Paryżu: Republika przegrywa tę walkę

Republika Francuska nie potrafiła stworzyć takich warunków, w których przybysze z Afryki Północnej mogliby się zasymilować - ocenił w "Tak jest" aktor i reżyser Andrzej Seweryn, który spędził we Francji ponad 30 lat. Ostatnie wydarzenia w Paryżu komentował również gen. Marek Dukaczewski.

Rodzinny "Big Brother" dla pieniędzy. Sąd zabronił publikować wizerunki dzieci

Sąd w Poznaniu zdecydował, że rodzice, którzy przez całą dobę pokazują w internecie życie swojej rodziny, mają zakaz publikowania wizerunku czwórki swych dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Państwo Dzikowscy nie ukrywają, że zdecydowali się uruchomić rodzinnego "Big Brothera" w nadziei na zarobek. Wątpliwości wobec pomysłu zgłosił rzecznik praw dziecka.

Sondaż: PiS wygrywa z PO jeszcze wyraźniej niż 25 października

44 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce głosować na PiS, 17 proc. na PO. Według sondażu TNS Polska w Sejmie znalazłoby się też miejsce dla posłów Kukiz'15 i Nowoczesnej, nie weszłoby doń natomiast PSL, mające tam obecnie swoją reprezentację. Lewica nadal poza Sejmem.

"Płynnie, kulturalnie". Nowi ministrowie przejmują obowiązki

Po uroczystym powołaniu przez prezydenta i zaprzysiężeniu na funkcję premiera, Beata Szydło poprowadziła w poniedziałek pierwsze posiedzenie nowego rządu. Po trwającym ponad godzinę spotkaniu poszczególni ministrowie odwiedzili swoje resorty, gdzie spotkali się z ustępującymi poprzednikami.

"Polacy muszą zakładać, że Polska może stać się celem terrorystów"

- Musimy pamiętać, że zagrożenie terrorystyczne na razie uderzyło we Francję, ale my też nie możemy spać spokojnie - powiedział odchodzący koordynator służb specjalnych Marek Biernacki podczas briefingu w Sejmie. Jak informował wcześniej, zamierza przekazać swemu następcy Mariuszowi Kamińskiemu trekomendacje będące wynikiem analiz po zamachach w Paryżu. - Będzie to tajny dokument - zastrzegł polityk.

Prokuratura: Polak należał do grupy terrorystycznej. Brał udział w szkoleniu w Syrii

Łódzcy śledczy postawili 23-letniemu Polakowi zarzut uczestnictwa w związku przestępczym, którego celem były ataki terrorystyczne. Zatrzymany Dawid Ł. miał uczestniczyć w ćwiczeniach organizowanych w Syrii przez jedną z grup. Jak twierdzą prokuratorzy nie było to tzw. Państwo Islamskie. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

PO apeluje do prezydenta Dudy o przyjęcie ślubowania sędziów TK

Klub PO przygotował projekt uchwały Sejmu, w której zwraca się do prezydenta Andrzeja Dudy, by przyjął ślubowanie trzech nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, nieprzyjęcie tego ślubowanie może stanowić naruszenie konstytucji.

Nowy rząd już po pierwszym posiedzeniu. Ministrowie wizytują swoje resorty

Premier Beata Szydło oraz jej ministrowie zostali dziś uroczyście powołani przez prezydenta i zaprzysiężeni. Później w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się symboliczne przekazanie obowiązków nowej premier i pierwsze posiedzenie rządu. Po zakończeniu obrad, ministrowie rozpoczęli wizytację swoich resortów.

"Ci ludzie, którzy tu przyjeżdżają, uciekają przed tymi samymi terrorystami"

- Nie da się połączyć tak wprost, że problem uchodźców równa się problem terroryzmu - przekonywał w "Jeden na jeden" Sławomir Neumann. - Europa nie może się odwrócić plecami do ludzi, którzy uciekają przed mordowaniem. Z drugiej strony, nasze służby europejskie muszą ze sobą współpracować i dać tamę terroryzmowi - mówił.