- Podjąłem decyzję, że po wyborach prezydenckich nie będę kierował do Sejmu dalszych inicjatyw ustawodawczych - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który spotkał się z samorządowcami z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie po przegranych wyborach.

Grupa wojskowych specjalistów zakończyła sprawdzanie, czy EC725 Caracal spełnia wymogi stawiane przed nowym śmigłowcem wielozadaniowym dla polskiego wojska. Po dwóch tygodniach różnych prób zawyrokowali, że tak. Teraz przetarg na śmigłowce wchodzi w ostatnią fazę, czyli negocjowanie kontraktu.

Rój pszczół obsiadł auto zaparkowane przy jednej z ulic w centrum Szczecinka (zachodniopomorskie). Na miejsce przyjechali strażacy, którym w usuwaniu owadów pomógł pszczelarz. Nikomu nic się nie stało, pszczoły nie atakowały przechodniów.

- Mam przygotowaną ofertę programową. Nie każdy musi ją zaakceptować, ale mam nadzieję przekonać do niej dużą część społeczeństwa. Choćby tych, którzy głosowali na Bronisława Komorowskiego - powiedział w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Ryszard Petru. Ekonomista jest pomysłodawcą stowarzyszenia NowoczesnaPL, którego kongres założycielski odbędzie się w niedzielę.

Projekty ws. obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku zostaną złożone po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedziała w "Jeden na jeden" Beata Szydło. Wiceprezes PiS i szefowa kampanii Andrzeja Dudy dodała, że prace nad projektami już trwają.

Kampania do jesiennych wyborów parlamentarnych w zasadzie już ruszyła. A to dla kandydatów i partii oznacza też kolejne koszty. Kto, ile i na co wydał w kampanii prezydenckiej? Sami zainteresowani na razie rachunków nie ujawniają. Materiał "Czarno na białym".

Dawnych spin doktorów udanych kampanii PiS-u albo już w partii nie ma, albo nie są na pierwszym planie. Wśród obecnych sztabowców były za to mniej i bardziej znane twarze Prawa i Sprawiedliwości. Kto i za co odpowiadał w drodze do wygranej Andrzeja Dudy? Materiał "Czarno na białym".

"Niedopuszczalnym jest, żeby taka osoba, jak pan Prezes NBP Marek Belka, osoba publiczna, wypowiada publiczne do młodych ludzi takie słowa, obrażając głowę Państwa Polskiego i Polski Naród" - piszą rolnicy z Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). I zawiadamiają prokuraturę za słowa o "komediancie".

Sąd Okręgowy w Warszawie zbada dzisiaj apelację b. posła i b. ministra Sławomira Nowaka. Były prominentny polityk PO został skazany w pierwszej instancji na 20 tys. zł grzywny za zatajenie w pięciu oświadczeniach majątkowych zegarka wartego ponad 10 tys. zł.

W Platformie Obywatelskiej niektórym puszczają nerwy, gdy pada pytanie o przyczyny prestiżowej przegranej w wyborach prezydenckich. Ale jasnej odpowiedzi nikt w partii nie daje. Także ten, który kierował kampanią. Kolejną zresztą w jego wykonaniu nieskuteczną. Mimo to szefowa partii, premier Ewa Kopacz, nie wini Roberta Tyszkiewicza, choć w ramach szukania winnych chętnie robią to jego partyjni koledzy. Materiał magazynu "Czarno na białym".