Weszli na murawę i przerwali mecz. Teraz nie wejdą na żaden stadion

Weszli na boisko w trakcie meczu, ich drużyna musiała przez to oddać mecz walkowerem, mimo że wygrywała. Sześciu usłyszało zarzuty. Czterem z nich nie wolno odtąd wchodzić na żadne stadiony. Dwaj pozostali od razu trafili za kraty za inne przestępstwa. Przyznają się, poza jednym, który nic nie pamięta, bo był pijany.

Rzecznik rządu: dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona

Kontakty dyplomatyczne z USA pozostają na dotychczasowym poziomie, o czym świadczy ostatnia wizyta wiceministra spraw zagranicznych Marka Magierowskiego w Waszyngtonie - powiedziała we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. W ten sposób odniosła się do informacji portalu Onet, według których USA wstrzymują spotkania najwyższego szczebla z polskimi władzami do czasu zmiany nowej ustawy o IPN.

Akt oskarżenia w sprawie Kijowskiego. Grozi mu 8 lat więzienia

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw byłemu przewodniczącemu Komitetu Obrony Demokracji Mateuszowi Kijowskiemu (wyraził zgodę na podawanie nazwiska i upublicznianie wizerunku - red.) oraz Piotrowi Ch. - byłemu skarbnikowi tej organizacji. Zostali oskarżeni o poświadczenie nieprawdy w fakturach i przywłaszczenie 121 tysięcy złotych ze zbiórek komitetu społecznego KOD. Grozi im do 8 lat więzienia.

"Było zaniepokojenie wzrostem przejawów antysemityzmu". Wiceszef MSZ o kulisach spotkania w Izraelu

W Polsce przejawy antysemityzmu zostały jednoznacznie potępione przez prezydenta, premiera, prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Niestety, ta jednoznaczna postawa nie ma odbicia w postawie władz izraelskich wobec fali antypolonizmu - powiedział w internetowej części "Jeden na jeden" wiceszef MSZ i przewodniczący zespołu ds. dialogu z Izraelem Bartosz Cichocki. Mówił o kulisach spotkania z zespołem izraelskim.

Szowinistyczne mrugnięcie okiem i "nie gadaj teraz, ja mówię" na Komisji Sprawiedliwości

Na kilka niecodziennych sytuacji podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości zwrócili uwagę prowadzący "Szkło kontaktowe" w TVN24. Przewodniczący Stanisław Piotrowicz z PiS postanowił sam zaproponować siebie, a potem przegłosować tę kandydaturę na sprawozdawcę podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu. Z kolei posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz zarzuciła byłemu wiceszefowi MON-u Bartoszowi Kownackiemu szowinistyczne mrugnięcie okiem. Pojawiła się też posłanka Krystyna Pawłowicz (PiS) i jej wymiana zdań z Borysem Budką (PO).

Cichocki: nie było ultimatum w kwestii spotkań najwyższego szczebla z USA

To nieprawda, nie było żadnego ultimatum, że Amerykanie wstrzymają spotkania najwyższego szczebla z polskimi władzami do czasu zmiany nowej ustawy o IPN - powiedział Bartosz Cichocki. Wiceminister spraw zagranicznych w programie "Jeden na jeden" w TVN24 ocenił również, że "bardzo dobrze nam się współpracuje w trójkącie polsko-amerykańsko-izraelskim".

Uwiódł 12-latkę w internecie i wykorzystał ją w hotelowym pokoju

W sieci miał 1300 znajomych, głównie 11-12 letnie dziewczynki. Najpierw uzależnił Magdę od rozmów, potem zaproponował jej spotkanie. Na koniec wykorzystał ją w pokoju hotelowym. Program "Uwaga" TVN reportażem o 12-letniej Magdzie rozpoczął cykl „Uwaga! Dzieci w sieci”. To wstrząsające historie o zagrożeniach w internecie.

Tajne listy poparcia kandydatów do KRS. "Zrobiliśmy to, by nie byli szykanowani"

Była ogromna nagonka na tych wszystkich, którzy chcieli kandydować i na tych wszystkich, którzy chcieli popierać tych kandydatów - powiedział w poniedziałek w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł PiS Waldemar Buda, tłumacząc utajnienie list osób, które udzieliły poparcia kandydatom do Krajowej Rady Sądownictwa. - Nie wiem, czy to jest bardziej żenujące, czy śmieszne - odpowiedział mu poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Zakonnice jak niewolnice. "Masz być pokorna, bo to jest ewangeliczne"

Zakonnice jak niewolnice. Sprzątają, piorą, gotują - usługują księżom od bladego świtu do późnej nocy. Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" alarmuje, że siostry nie mają umowy o pracę czy prawa do emerytury, bo przyjmuje się, że będą pracować zawsze. Niemal za darmo, bo nie tylko nie dostają pieniędzy, ale rzadko kiedy słyszą: Bóg zapłać. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Zakończone poszukiwania po wybuchu kamienicy w Poznaniu

Na miejscu katastrofy zakończono działania poszukiwawczo-ratownicze – poinformował w poniedziałek późnym wieczorem oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt. Teren akcji zostanie teraz przekazany policji. Rannych w szpitalu odwiedził prezydent Andrzej Duda.

Borowski: Macierewicz cały czas jest niebezpieczny

Na ołtarzu takich małych rozgrywek wewnętrznych w PiS-ie dokonuje się małostkowego aktu zemsty - tak senator Marek Borowski skomentował projekt ustawy, mającej zdegradować peerelowskich generałów. Gość "Kropki nad i" w TVN24 wskazał, że partia rządząca forsuje te zmiany w prawie w obawie przed byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem.

"Każdy, kto się posługuje antysemityzmem cynicznie, musi nad nim stracić kontrolę"

Skoro dzisiaj dostrzegamy w internecie wylew antysemickiego hejtu, ohydnego, a czasami uderzająco podobnego właśnie do tego z lat 60., to znaczy, że wcale nie trzeba mieć monopartyjnej dyktatury komunistycznej, żeby mieć falę antyżydowskiej nienawiści w internecie - powiedział w "Faktach po Faktach" Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

"Marzec 1968 był przede wszystkim buntem młodzieży"

Marzec '68 po trosze był wszystkim. W naszej pamięci uniwersyteckiej przede wszystkim buntem młodzieży - tak profesor Andrzej Żbikowski, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego oraz członek Centrum Badań nad Zagładą Żydów wspomina protesty sprzed pół wieku. Gość "Tak jest" w TVN24 podkreślił, że "masowość spektakli antysemickich była pozorna".

Prezydent Tarnobrzega w areszcie. Jest kandydat na komisarza

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zgłosiła kandydaturę Kamila Kalinki na komisarza Tarnobrzega. Decyzję w tej sprawie podejmie premier Mateusz Morawiecki. Wyznaczenie komisarza jest konieczne, ponieważ prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. przebywa w areszcie tymczasowym.

Wybory samorządowe mogą odbyć się 4 listopada

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wojciech Hermeliński zasugerował, że wybory samorządowe mogą odbyć się 4 listopada. Wcześniej głosowanie było planowane na 11 listopada, czyli w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponadto Hermeliński zadeklarował chęć spotkania z ministrem spraw wewnętrznych i administracji w sprawie organizacji wyborów.

Uderzył Turka w twarz. Sąd: dwa miesiące więzienia

Karę bezwzględnego pozbawienia wolności wymierzył sąd 31-latkowi z Opolszczyzny. Mężczyzna został skazany za zaatakowanie Turka. Sąd podkreślił jednak, że do ataku nie doszło na tle narodowościowym, a działanie oskarżonego było "zwykłym występkiem chuligańskim".