Środa: Bóg jest wszędzie, w Kościele jest PiS

- Kościół, kiedy nie posiadł władzy, był niespotykanie otwarty na dialog - mówiła w programie "Fakty po Faktach" profesor Magdalena Środa. Zarzuca ona księżom upolitycznienie i traktowanie polskiego Kościoła jako "mównicy politycznej". - Kościół wpadł w pułapkę - mówił z kolei ks. prof. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Nie żyje 18 osób, 166 wypadków. Święta na drogach

Od Wielkiego Piątku na drogach w Polsce zginęło 18 osób, 186 zostało rannych rannych w 166 wypadkach, a policja wciąż zatrzymuje nietrzeźwych kierowców. - W tych dniach było to blisko 550 nietrzeźwych kierujących - podaje Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Wracała z kościoła, zginęła na pasach

Przechodziła przez pasy, tuż przy kościele, z którego wracała. Z boku nadjeżdżało czarne audi. Kiedy 67-latka pokonała już większą część przejścia, została potrącona. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować.

"Misiewicz się niczego nie nauczył"

Miałem nadzieję, że Macierewicz wezwie Misiewicza na dywanik i mu powie: "Bartek, koniec, to się skończyło". Jednak Antoni Macierewicz nie zrobił nic - komentował w "Kawie na ławę" w TVN24 Tadeusz Cymański (Solidarna Polska). - Dzisiaj robi się kozła ofiarnego z Misiewicza. A to nie on się powoływał na te stanowiska - mówił z kolei szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tradycja wiosennego kolędowania, czyli chodzenie z konopielką

Kompanie wołoczebników, czyli grupy mężczyzn, śpiewały kiedyś w Wielkanoc chodząc po wsiach w Podlaskiem wiosenne życzenia - urodzaju gospodarzom, a pannom i kawalerom zmiany stanu cywilnego. Tradycja wiosennego kolędowania wskrzeszana jest we wsiach w okolicach Knyszyna.

Protonoterapia kontra glejak. Trudna walka o zdrowie

Hubert Leciejewski od siedmiu lat cierpi na wyjątkowo niebezpieczny nowotwór złośliwy - glejaka mózgu. Dla mężczyzny i jego rodziny ten czas to życie w nieustannym strachu. Ostatnio, kiedy choroba znowu dała o sobie znać, jedyną szansą na ratunek był nowoczesny, ale i niezwykle kosztowny zabieg protonoterapii. Reporter programu "Uwaga!" TVN towarzyszył panu Hubertowi i jego rodzinie w drodze na badania. Miały wykazać, czy leczenie się powiodło.

"O dwóch Polskach mówiono jeszcze przed katastrofą smoleńską"

Czy Polacy to dwa plemiona przedzielone głębokim rowem? Czy też może budzą się i zaczynają dostrzegać wartość demokracji, instytucji i prawa? - Wydaje mi się, że jednak zmierzamy ku zaostrzeniu konfliktu - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Zbigniew Mikołejko. Z kolei według profesora Andrzeja Rycharda Polacy są "zmęczeni podziałami".

"PiS pokazuje, jak wykorzystać rzeczywisty problem do manipulacji"

- Łatwo będzie ministrowi Ziobrze wygrać niechęć ludzi, na którą sobie sądy zapracowały - mówiła w programie "Babilon" w TVN24 BiS Ilona Łepkowska. O kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości i przeprowadzanych przez PiS zmianach dyskutowali także: Barbara Labuda, Tatiana Mindewicz-Puacz, Justyna Sobolewska i Władysław Kosiniak-Kamysz.

W domu wybuchł gaz. Cztery osoby poszkodowane, w tym dziecko

Cztery osoby, w tym dziecko, zostały poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w Ogrodzieńcu (woj. śląskie). Strażacy stwierdzili, że doszło do rozszczelnienia instalacji łączącej butlę z piecykiem gazowym. Siła wybuchu była tak duża, że framuga balkonowa wystrzeliła na kilkadziesiąt metrów.

Polityk PiS o "dość rozwiniętym ego pana doktora Berczyńskiego"

Albo Berczyński jest mitomanem, albo MON w tej sprawie oszukuje - uważa Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska). Poseł odniósł się do wypowiedzi szefa podkomisji smoleńskiej dr. Wacława Berczyńskiego, który stwierdził, że to on "wykończył caracale", czemu następnie Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzeczyło. - Myślę, że dość rozwinięte ego pana doktora Berczyńskiego rozmija się z oświadczeniem resortu obrony narodowej - skomentował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Zdewastowano 30 nagrobków. "Ktoś je niszczył po kolei"

Pod osłoną nocy ktoś zniszczył 30 nagrobków na cmentarzu w miejscowości Skępe (woj. kujawsko-pomorskie). Policjanci zabezpieczają ślady i szukają wandali. Na razie nikogo nie zatrzymano. Trudno też określić, jak duże są straty.

Haust świeżego powietrza? Nie w Krakowie

Od początku roku do końca marca w Krakowie były już 53 dni z przekroczeniami dopuszczalnych, dobowych norm zanieczyszczenia powietrza. Władze miasta 18 razy wprowadzały w tym okresie darmową komunikację miejską.