"Władze PiS działały na szkodę partii". Nowoczesna zawiadomiła prokuraturę

Nowoczesna złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez władze PiS "w związku z zawarciem wielu umów ze spółką Solvere, które z mocy prawa są nieważne". - Ja nie widzę tu żadnego problemu - skomentował poseł PiS Stanisław Pięta. Spółka Solvere przygotowywała na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej kampanię billboardową "Sprawiedliwe sądy".

Reporter pyta o Polską Fundację Narodową. Długi marsz wicepremiera Glińskiego

We wtorek w Sejmie reporter TVN24 Radomir Wit próbował uzyskać informacje na temat wynajęcia agencji PR przez Polską Fundację Narodową. Agencja ma zajmować się "obsługą biura prasowego oraz doradztwem w mediach społecznościowych i komunikowaniu projektów Polskiej Fundacji Narodowej". Poproszony o komentarz do tej sprawy wicepremier i minister kultury Piotr Gliński unikał odpowiedzi.

"System kanclerski de facto mamy już w naszym kraju"

Pytanie jest podstawowe: czy warto zmieniać konstytucję, skoro obecna nie jest przestrzegana - tak konstytucjonalista profesor Marek Chmaj skomentował propozycję wprowadzania zmian w ustawie zasadniczej. Gość "Wstajesz i wiesz" podkreślił, że koncepcje prezydenckich ministrów oraz partii rządzącej są różne. W piątek planowane jest spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchy w sprawie referendum i ewentualnych zmian w konstytucji.

Polska Fundacja Narodowa zatrudniła agencję PR. "Przepompownia publicznych pieniędzy"

- Spółki skarbu państwa płacą pieniądze fundacji, która nie potrafi zadbać o swój wizerunek? Przecież to jest chore - ocenił poseł PO Krzysztof Brejza, odnosząc się do informacji o wynajęciu przez Polską Fundację Narodową agencji PR. Utrzymywana z publicznych pieniędzy fundacja ma zajmować się kształtowaniem wizerunku Polski za granicą. Poproszony o komentarz do tej sprawy wicepremier i minister kultury Piotr Gliński unikał odpowiedzi.

Czarnecki ukarany za wyprawę do Azerbejdżanu

Ryszard Czarnecki został skrytykowany przez Parlament Europejski i wykluczony z przyszłych wyjazdów na obserwację zagranicznych wyborów. To efekt wycieczki - wraz z kilkoma innymi eurodeputowanymi frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - do Azerbejdżanu, gdzie politycy przyglądali się fasadowemu głosowaniu na prezydenta. Czarnecki pojechał do Baku wbrew stanowisku parlamentu, ale twierdzi, że kara dla niego to przykład "podwójnych standardów".

"Trump już pokazał, że potrafi. Ma smoka i nie waha się go używać"

- Gdy rakiety poszły w ruch, Rosja zobaczyła, że to nie były żarty. Ale to konfliktu nie rozwiązuje - tak Tomasz Siemoniak, wiceszef PO i były minister obrony narodowej, skomentował ataki rakietowe sił USA, Francji i Wielkiej Brytanii na cele w Syrii. Gość dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl wskazał, że po siedmiu latach wojny "świat nie jest w stanie sobie z nią poradzić".

Trybunał pod rządami Przyłębskiej. Twierdza nie do zdobycia

Od grudnia 2016 roku, gdy Julia Przyłębska zajęła stanowisko prezesa Trybunału Konstytucyjnego, tylko redakcja "Czarno na białym" 15 razy zwracała się do TK z prośbą o udzielenie informacji. Dziś dla mediów niezwiązanych z władzą Trybunał Konstytucyjny to twierdza nie do zdobycia. Twierdza, która pod władzą prezes Przyłębskiej pobiła niechlubny rekord, wydając najmniej orzeczeń od 18 lat. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

"To była konwencja tłustych, zadowolonych kotów"

To populistyczne obietnice. Na konwencji PiS zobaczyłem wszystkie grzechy partii rządzącej - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceszef PO i były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Odniósł się do propozycji przedstawionych w sobotę podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy.

Czeczenka wygrała z Polską przed Trybunałem w Strasburgu

Czeczenka z trojgiem dzieci spędziła prawie pół roku w zamkniętym ośrodku dla cudzoziemców w Kętrzynie. Kobieta nie zgadzała się na to, szukała sprawiedliwości w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Trybunał stwierdził, że rodzinę przetrzymywano niezgodne z prawem krajowym i międzynarodowym i nakazał Polsce wypłacić Czeczenom 12 tysięcy euro odszkodowania. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Unia wobec Rosji bez zmian. Polska apeluje o zwrot wraku tupolewa

Unia Europejska kładzie większy nacisk na przyjęte w 2016 roku pięć zasad postępowania wobec Rosji, ale nie wprowadza istotnych zmian w swojej polityce wobec tego kraju - wynika z dyskusji szefów dyplomacji państw unijnych. Polska podniosła w niej kwestię zwrotu wraku tupolewa, który w 2010 roku rozbił się w katastrofie pod Smoleńskiem.