Wielki zwolennik obrony terytorialnej krytykuje Macierewicza i odchodzi. "Zaczęli od tyłu"

Romuald Szeremietiew ogłosił swoje odejście z Akademii Sztuki Wojennej. Od lat promował koncepcję oparcia obrony Polski o obronę terytorialną i w związku z tym początkowo popierał Antoniego Macierewicza. Teraz mówi jednak, że krytycznie ocenia działania MON, wobec czego nie może pracować na uczelni podległej ministrowi. W jego ocenie ministerstwo stara się budować obronę Polski "od tyłu", bez solidnej podstawy.

Ukradł wózek niepełnosprawnej. "Zamierzał wozić nim złom"

Czterdzieści minut. Tyle potrzebowali policjanci z Zielonej Góry, żeby znaleźć skradziony wózek inwalidzki. Zabrał go 75-latek, który zamierzał... wozić nim złom. Na razie mężczyzna trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań. - Prawdopodobnie usłyszy zarzut kradzieży - informuje policja.

Komisja zdrowia u głodujących lekarzy. Posłowie przyjęli apel do posłów

Komisja zdrowia na wyjazdowym posiedzeniu przyjęła apel do posłów by zostawić kłótnie i skoncentrować się na merytorycznej dyskusji w sprawie protestu rezydentów. - Nie możemy zgodzić się na przyjęcie postulatu premier, by zakończyć protest. W sobotę przedstawimy własną propozycję przed Kancelarią Premiera - zapowiedzieli lekarze.

Gowin: 4 listopada zaprezentujemy nową formację polityczną

4 listopada podczas kongresu Polski Razem zostanie zaprezentowana nowa formacja polityczna - zapowiedział szef partii Jarosław Gowin. Obóz Zjednoczonej Prawicy poszerza się o nowe środowiska, które podjęły współpracę z Polską Razem, między innymi o Republikanów - podkreślił.

Ludzka czaszka w bagażu lotniczym

To miała być rutynowa kontrola polegająca na prześwietlaniu bagaży za pomocą urządzenia RTG. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, w jednej z walizek na obrazie monitora pojawił się kontur ludzkiej czaszki. Sprawa zgłoszona została na policję, która zabezpieczyła bagaż do dalszego postępowania.

Protest rezydentów "nie wymaga interwencji prezydenta", ale "mediacja jest możliwa"

Protest rezydentów to nie jest sytuacja, która by wprost wymagała dzisiaj interwencji prezydenta Andrzeja Dudy - stwierdził wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, zapewniając jednak, że "prezydent jest wrażliwy na to, co się dzieje". Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, doprecyzował, że zdaniem prezydenta "rozwiązanie protestu leży w dialogu między rządem i lekarzami".

Rzeczniczka PiS: czemu protestują, skoro wynagrodzenie wzrasta?

- Zastanawiam się, czy to jednak nie jest jakoś inspirowane politycznie, czy nie ma kontekstu politycznego - tak rzeczniczka PiS komentowała protest lekarzy. Jak dodała, rząd ma świadomość, że rezydenci nie dostawali podwyżek od 2009 roku, ale "kwota wynagrodzeń rezydentów i stażystów od 2015 roku wzrosła o ponad 40 procent".

"Hucpa polityczna". Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dołączył do protestu

- Niech tą polityczną obłudę zostawią dla siebie. Ja nie biorę udziału w hucpach politycznych - oświadczył prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, który przyjechał do protestujących młodych rezydentów. - Nigdy nie chciałem być politykiem, chciałem być lekarzem i chcę być z wami - zapewnił, po czym założył koszulkę z napisem "popieram protest lekarzy" i stanął wśród strajkujących.

Były poseł PiS Łukasz Rzepecki znalazł sobie nowy klub

Choć został wyrzucony z klubu PiS i posadzony wraz z posłami Platformy Obywatelskiej, poseł Łukasz Rzepecki znalazł sobie inną polityczną przystań. - Wspomoże budowanie klubów młodych przy Kukiz'15. To człowiek, który realizuje obietnice wyborcze - oświadczył lider ugrupowania Paweł Kukiz. Sam Rzepecki zapewnił, że "będzie się skupiać, by jak najciężej pracować" w jego nowym klubie sejmowym.

Terlecki o okrzyku posłanki PiS: każdemu zdarza się powiedzieć coś nieodpowiedzialnego

Protest lekarzy staje się coraz bardziej polityczny, a szum medialny wokół strajku przerasta jego merytoryczny cel - uważa wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - Nikt z nas nie chce, żeby ktokolwiek wyjeżdżał z Polski z powodów finansowych - odniósł się w radiowej Trójce do słów, jakie pod adresem lekarzy wypowiedziała w czasie czwartkowej debaty w Sejmie posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz.

Ma 102 lata, podpisał deklarację przyjaźni z USA. Reportaż Brygidy Grysiak

Reporterka TVN24 Brygida Grysiak rozmawiała z panem Cyprianem Skwarkiem, który w 1926 roku jako jeden z 5,5 miliona Polaków podpisał "Deklarację Przyjaźni i Podziwu dla Ameryki". - Dokument ma 111 tomów i 30 tysięcy stron. - Pierwszy tom był wielkości blatu ławki szkolnej - opowiadała we "Wstajesz i wiesz" autorka reportażu o Deklaracji. Pan Cyprian, w lutym skończy 102 lata i jest ostatnim żyjącym sygnatariuszem dokumentu spośród jego kolegów ze szkoły.

"Rok w kolejce, brudne łóżka, chleb z dżemem". Lekarz o tym, dlaczego myśli o wyjeździe

- Chcemy leczyć naszych pacjentów w tym kraju. Ale jeżeli nic się tu nie będzie zmieniało, to oczywiście wszyscy rozważamy wyjazd - podkreślał we "Wstajesz i wiesz" anestezjolog Michał Głogowski, rezydent biorący udział w strajku. Jak dodał, chodzi przede wszystkim o stan służby zdrowia, który zależy głównie od rządu. - Ktokolwiek, kto był w szpitalu, naprawdę wie, że te warunki nie są takie, jakie chcielibyśmy zapewnić pacjentom - dodał.

Spowodował śmiertelny wypadek. Adwokat skazany, prawa jazdy nie stracił

Śledztwo wykazało, że Krzysztof B., były poseł i wiceminister, a obecnie adwokat, rażąco złamał przepisy ruchu drogowego. W wypadku drogowym, który spowodował, zginęła kobieta. Sąd skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a także zobowiązał do zadośćuczynienia rodzinie ofiary łączną kwotą 70 tysięcy złotych. Skazany jednak dalej będzie mógł prowadzić samochód - mimo wniosku prokuratury, sąd nie odebrał mu prawa jazdy.

Udaremnili przemyt narkotyków do Skandynawii

Gdańscy funkcjonariusze CBŚP udaremnili przemyt haszyszu do Skandynawii. Zatrzymali cztery osoby i zabezpieczyli łącznie 138 kilogramów narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na 7 milionów złotych. Podczas akcji policjanci współpracowali z Morskim Oddziałem Straży Granicznej, Europolem, policją norweską i Urzędem Celnym w Szwecji. Śledztwo nadzoruje pomorski wydział Prokuratury Krajowej.

Zniszczyli osiedlowe szlabany. Wszystko nagrały kamery

Mężczyźni nie przeszli obojętnie obok osiedlowych szlabanów. Jeden siadał, drugi podnosił jak sztangę. W ten sposób wandale zniszczyli szlabany na trzech elbląskich ulicach. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Teraz policja szuka sprawców.

Sto lat Niepodległości. Debata w TVN24 i TVN24 BiS

W TVN24 i TVN24 BiS oraz na portalu tvn24.pl przypominamy w tych dniach niezwykłą "Deklarację Przyjaźni i Podziwu dla Ameryki" oraz niezwykłe związki polsko-amerykańskie sto lat temu, gdy Polska powracała na należne jej miejsce na mapie Europy.